Poznaj swój region z przewodnikiem

Data wydarzenia: 2018-02-24 - 2018-02-25

Poznaj swój region z przewodnikiem!

Tegoroczna edycja akcji 24-25 lutego

Zarejestruj się na stronie www.rejestracja.kujawsko-pomorskie.pl

Liczba miejsc ograniczona!

Oferta Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy:

24 luty:

1. Spichrze nad Brdą, ul. Grodzka 7-11

24 luty (sobota), 14.00-15.00

Kuchnia w czasach Anny Wazówny – prelekcja z pokazem

Uczestnicy spotkania poznają życie oraz dokonania Anny Wazówny, niezwykłej i ważnej dla regionu postaci. Szwedzka królewna była cenioną znawczynią ziół stosowanych nie tylko w medycynie, ale i w dawnej kuchni. Prelekcja stanowi okazję do poznania tradycji kulinarnych XVI i XVII wieku, zarówno w Szwecji jak i w Polsce. Wystąpieniu towarzyszyć będzie pokaz ziół, przypraw i historycznych słodyczy.

2. 24 luty (sobota), 10.00-16.00

Sztuka i historia na wyciągnięcie ręki

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy zaprasza wszystkich chętnych do odwiedzenia ekspozycji w Śródmieściu. Oferujemy bezpłatny wstęp na wystawy stałe.

3. Exploseum, ul. Alfreda Nobla

24 luty (sobota), godz. 12.30 – 14.30

O godzinie 12:30 zapraszamy na oprowadzanie z przewodnikiem, który przybliży historię zakładu oraz pracowników przymusowych DAG Fabrik Bromberg; oprowadzi po wystawie stałej oraz opowie, jak wyglądała technologia wytwarzania związków do produkcji materiałów wybuchowych.

Godz. 9.00-15.30  - zwiedzanie indywidualne
Oferujemy bezpłatny wstęp na wystawę stałą „EXPLOSEUM”.
Uwaga: Ostatnie wejście do Exploseum jest możliwe najpóźniej na 1 godzinę przed zamknięciem. Zwiedzanie całej trasy trwa ok. 2 godziny. Wejście na trasę na 1 godzinę przed jej zamknięciem umożliwia zwiedzenie jedynie fragmentu ekspozycji.

25 luty:

1. Zbiory Archeologiczne, ul. Mennica 2
25 luty (niedziela), godz. 12.00

Kuratorskie oprowadzanie po wystawie czasowej „DOMASŁAW – nekropolia arystokracji z wczesnej epoki żelaza (VIII-VI w. p.n.e.)”

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy zaprasza wszystkich  bydgoszczan, którzy  chcieliby podziwiać wspaniałe zabytki liczące ponad 2500 lat , a także tych, którzy są zainteresowani wielkimi odkryciami, które zmieniają dotychczasowe spojrzenie na obraz kulturowy i cywilizacyjny ziem polskich.
Wystawa jest pokłosiem badań archeologicznych, związanych z budową Autostradowej Obwodnicy Wrocławia A-8, przeprowadzonych w latach 2006-2008 przez zespól badawczy Instytutu Archeologii i Etnologii PAN z Krakowa i Wrocławia.