Podsumowanie cyklu „Piątki ze sztuką”

Data wydarzenia: 2017-12-15

Galeria Sztuki Nowoczesnej, ul. Mennica 8

„Współczesność wobec tradycji i piękna. Kilka refleksji nad kondycją sztuki końca XIX i początku XX wieku” - podsumowanie cyklu „Piątki ze sztuką”.

Wykład dra Mateusza Solińskiego odbędzie się 15 grudnia 2017 roku, o godz. 15.00, wstęp wolny.

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza na wykład, który będzie stanowił podsumowanie dwuletniego cyklu spotkań poświęconych historii kultury i sztuki. Odnosząc się do wielowiekowej tradycji sztuki europejskiej zostanie podjęta analiza dokonań współczesnych twórców.  W obliczu wielu kontrowersyjnych działań w obszarze sztuk plastycznych, z jakimi styka się dzisiejszy odbiorca, wykład będzie również stanowił próbę odpowiedzi na podstawowe pytania definiujące twórcę i jego dzieło: jaką rolę w życiu człowieka powinna pełnić sztuka? Jaki jest sens twórczości artystycznej? Czy istnieją granice, których twórca  i jego dzieło nie powinni przekraczać?