Ustawienia

Konkurs plastyczny „Wymarzone Muzeum. Przyprawione tradycjami”

Otwarcie wystawy pokonkursowej oraz ogłoszenie listy laureatów odbędzie się 16 grudnia o godz. 18:00 w Spichrzach nad Brdą przy ul. Grodzkiej 7-11 (na wystawie Przepis na Bydgoszcz)

UWAGA przedłużamy termin nadsyłania prac do 8 grudnia.

Już po raz trzeci organizujemy dla Was konkurs plastyczny z cyklu „Wymarzone Muzeum”. Tegoroczny temat przewodni brzmi: Przyprawione tradycjami. Zapraszamy do tworzenia piernikowych dzieł.

Konkurs adresujemy do uczniów szkół podstawowych, szkół integracyjnych oraz specjalnych z województwa kujawsko-pomorskiego, którzy wraz z rodzinami mogą przystąpić do konkursu.

Tematyka nadesłanych prac musi być związana z tytułem konkursu: Wymarzone Muzeum. Przyprawione tradycjami.

Uczniowie będą oceniani w dwóch kategoriach: praca przestrzenna oraz praca płaska.

Praca przestrzenna ma przedstawiać interpretację jednego z budynków Muzeum Okręgowego im Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, np. Spichrze nad Brdą.
Praca płaska (forma reliefowa, płaskorzeźba) może być wizerunkiem lub wyobrażeniem tradycyjnej rodzinnej pamiątki.

Uczeń może skomponować kolorowy lukier i uatrakcyjnić nim pracę, użyć przypraw, malować, ozdabiać, dekorować własnoręcznie wykonane pierniczki o kształtach z wyobraźni lub powstałe z tradycyjnych form piernikowych.

Praca musi łaczyć w sobie element nowoczesności i tradycji.

Mile widziane będą dołączone przepisy kulinarne na tradycyjne, rodzinne ciasto piernikowe oraz współpraca pokoleniowa (współpraca rodzinna) podczas tworzenia projektu konkursowego.

Wymiary prac: max 50 x50x50 cm.

Celem konkursu jest poznawanie tradycji i zwyczajów kulinarnych i świątecznych, jako przejawu spuścizny kulturalnej społeczności regionu, poprzez korzystanie z rodzinnych przepisów oraz poznawanie historii i zwyczajów kulinarnych miasta Bydgoszczy.

Wernisaż  wystawy pokonkursowej odbędzie się 16 grudnia 2021 r. w Spichrzach nad Brdą.

Konkurs towarzyszy wystawie „Przepis na Bydgoszcz. Kulinarne tradycje miasta i regionu”, której otwarcie odbędzie się 16 grudnia 2021 r.

UWAGA przedłużamy termin nadsyłania prac do 8 grudnia.

Regulamin [pdf]

Formularz zgłoszeniowy [pdf]

Patronat honorowy:

Przedstawiany listę tegorocznych laureatów konkursu:

Prace przestrzenne:
1. Marek Zaborowski - Ulubiony Zakątek
2. Filip Misiak - Muzeum
3. Zosia Pacholska - Słodkie Spichrza nad Brdą

Prace płaskie:
1. Konrad Badowski - Czas Muzeum
2. Aleksandra Kolano - Piernikowy ludzik
3. Tomasz Iwan - Muzeum Labirynt, Piotr Iwan Muzeum Enigmy

Gratulujemy i zapraszamy na otwarcie wystawy 16 grudnia. Tam wręczone zostaną nagrody.