O grafice cyfrowej w Polsce i na świecie

02.10.2018

Zapraszamy na spotkanie z dr hab. Agatą Dworzak-Subocz, która opowie o recepcji grafiki cyfrowej w Polsce i na świecie na wybranych przykładach konkursów graficznych. Podczas spotkania m.in zostanie przybliżona technika druku sitowego i jego zastosowanie w technikach artystycznych.

Galeria Sztuki Nowoczesnej, ul. Mennica 8

4 października 2018 r., godz. 17.00

dr hab. Agata Dworzak-Subocz - nauczyciel akademicki w Zakładzie Grafiki na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu (Pracownia Serigrafii). Prowadzi zajęcia ze studentami z podstaw grafiki warsztatowej, technik druku płaskiego i cyfrowego przetwarzania obrazu. Laureatka wielu konkursów z dziedziny grafiki warsztatowej i cyfrowej w tym Grand Prix II Biennale Grafiki Studenckiej w Poznaniu. Dwukrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Członek Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki.

Udział w 33 wystawach indywidualnych i ponad 100 wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą m.in. , St. Zjednoczonych, Kanadzie, Argentynie, Chinach, Korei, Japonii, Indiach, Bułgarii, Litwie, Belgii, Słowenii, Chorwacji, Cyprze, Portugalii, Niemczech, Białorusi, i na Węgrzech.