Ustawienia

Wyświetlam: 9 - 16 / 286

Święto Kawy w Bydgoszczy

Data wydarzenia: 01.10.2022 - 02.10.2022

Kawosze na całym świecie obchodzą swoje święto 1 października – to wtedy wypada Międzynarodowy Dzień Kawy. W tym roku po raz pierwszy świętować go będziemy także w Bydgoszczy. Bo w naszym mieście nigdy nie brakowało kawiarni serwujących dobrze parzoną małą czarną, a w ostatnich latach lokalni bariści tworzą autorskie mieszanki. Zapoznajcie się z programem wydarzeń towarzyszących.

POLICJANT, KTÓRYM CHCĘ ZOSTAĆ / BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE - prezentacja prac pokonkursowych

Data wydarzenia: 24.09.2022 - 02.10.2022

24 września o godz. 12.30 na sali audiowizualnej na Gdańskiej 4 zaprezentujemy prace pochodzące z dwóch konkursów zorganizowanych przez Komendę Miejską Policji w Bydgoszczy.

Dzień Zwierzaka w MOB

Data wydarzenia: 01.10.2022

Z okazji przypadającego 4 października Dnia Zwierząt zapraszamy na rodzinne warsztaty do Apteki “Pod Łabędziem”. Podczas spotkania dowiemy się dlaczego łabędź nazywany jest królewskim ptakiem. Przyjrzyjmy się ich zwyczajom oraz znaczeniu w historii i kulturze. W części warsztatowej wykorzystamy zdobyte informacje do stworzenia ekologicznych zabawek i ozdób ogrodowych.

Zapraszamy na akcję "Metropolia za pół ceny"

Data wydarzenia: 29.09.2022 - 02.10.2022

Ponownie dołączamy do akcji Metropolia za pół ceny. Przygotowaliśmy specjalną ofertę na dn. 29-30 września i 1-2 października.

Weekend seniora z kulturą

Data wydarzenia: 01.10.2022

Zapraszamy do zapoznania się z programem Weekendu seniora z kulturą, na który zapraszamy 1 października.

We wrześniu spotkajmy się na Gdańskiej 4

Data wydarzenia: 01.09.2022 - 30.09.2022

We wrześniu zapraszamy Was do odkrywania Gmachu Głównego Muzeum i jego tajemnic. W programie: warsztaty / oprowadzania / sensoryka / wystawy / wykłady / spacery. Sprawdźcie szczegóły.

Z cyklu „Daleki Wschód bliżej nas” – wykład Adrianny Wosińskiej pt. „Lalki w kulturze japońskiej”, połączony z pokazem lalek z własnej kolekcji.

Data wydarzenia: 30.09.2022

O znaczeniu lalek japońskich, pasji ich kolekcjonowania i celebrowaniu Święta Lalek w Japonii, opowie Autorka opublikowanej w 2016 r. pierwszej w Polsce książki poświęconej japońskim lalkom pt. „Lalki japońskie dawniej i dziś”.

Lalki japońskie mają duszę. Towarzyszą Japończykom przez całe życie jako amulety chroniące, przedmioty magiczne związane ze światem duchowym, ale i kunsztowne obiekty kolekcjonerskie. Aby w pełni poznać ich znaczenie i symbolikę, trzeba niekiedy sięgnąć do japońskiej historii, mitologii i obyczajowości.

Tematyczny spacer historyczny: "Flora i fauna Starego Kanału Bydgoskiego".

Data wydarzenia: 22.09.2022 - 24.09.2022

24 września o godz. 12.00 Podczas plenerowego wykładu Jolanty Skibińskiej-Wróbel, kustosz byłego muzeum farmacji Apteki „Pod Łabędziem”, dowiemy się jakie gatunki roślin występują lub występowały w otoczeniu Kanału, a które są zagrożone wyginięciem. Spróbujemy wspólnie odnaleźć stworzenia, które tamże pływają, fruwają i biegają. Podczas dwugodzinnego spaceru prelegentka zaprezentuje wiele ciekawostek ze świata zwierząt i roślin mogących być lekarstwem dla ciała i dla duszy.

Wyświetlam: 9 - 16 / 286