Wyświetlam: 1 - 8 / 461

MILITARNA EXPLO NIEDZIELA : kliknij

MILITARNA EXPLO NIEDZIELA

Data wydarzenia: 29.07.2018

29 lipca zapraszamy na militarne wydanie Explo Niedzieli w ramach Roku Bydgoskiego Dziedzictwa Przemysłowego. W programie m.in. atrakcje plenerowe:strzelnica ASG, kącik małego komandosa oraz indywidualne zwiedzanie wystawy stałej.

95 lat Muzeum w Bydgoszczy. Nabytki : kliknij

95 lat Muzeum w Bydgoszczy. Nabytki

Data wydarzenia: 03.08.2018 - 14.10.2018

Z okazji jubileuszu Muzeum Okręgowego 3 sierpnia zostanie otworzona wystawa pt. „95 lat Muzeum w Bydgoszczy. Nabytki”. Ekspozycja stanowi będzie pokaz najcenniejszych i zarazem najciekawszych obiektów pozyskanych do zbiorów muzealnych w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

Wakacje w MOB

16.07.2018

Podczas wakacji dzieci nie mogą się nudzić! Zapraszamy na cykl wakacyjnych spotkań i warsztatów w muzeum. Nasi animatorzy i prowadzący podpowiedzą jak pobudzić do działania swoją kreatywność i stworzyć niezwykłe przedmioty. Zajęcia warsztatowe odbywać się będą we wtorki i czwartki od 3 lipca do 30 sierpnia. Trwają zapisy.

Sesja naukowa "Wielość w jedności. Offset, serigrafia, techniki cyfrowe i działania intermedialne w grafice polskiej"

Data wydarzenia: 18.10.2018 - 19.10.2018

Podczas trwania ekspozycji zostanie zorganizowana sesja naukowa (18-19 października 2018) poświęcona historii i współczesności tytułowych zagadnień, rozszerzona o kontekst międzynarodowy, której celem będzie wzbogacenie problematyki zobrazowanej na wystawie.

XII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Śladami Leona Wyczółkowskiego”

Data wydarzenia: 01.07.2018 - 31.12.2018

Rozpoczynamy XII edycję Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Śladami Leona Wyczółkowskiego”. Tegorocznym tematem przewodnim jest martwa natura w twórczości artysty. Na zgłoszenia czekamy do 31 grudnia 2018 r.

Wakacyjna Strefa Wolnego Czasu

25.06.2018

Od 3 lipca zapraszamy do muzealnej „Strefy wolnego czasu” przy budynku Europejskiego Centrum Pieniądza od strony Wyspy Młyńskiej.Siadając na leżaku, przy wodnej kaskadzie, będzie można zapoznać się z muzealnymi wydawnictwami dla dzieci i dorosłych, zagrać w gry planszowe, a przede wszystkim miło spędzić czas w plenerze. W Strefie na dzieci będzie czekał animator.

Sztuka współczesna z kolekcji Wojciecha Fibaka - wernisaż wystawy : kliknij

Sztuka współczesna z kolekcji Wojciecha Fibaka - wernisaż wystawy

Data wydarzenia: 23.06.2018 - 04.07.2018

Wojciech Fibak to nie tylko utytułowany sportowiec, ale i znany kolekcjoner sztuki.Stworzona przez niego kolekcja, dzięki wyjątkowemu znawstwu i ogromnej pasji właściciela, stała się wzorem polskiego kolekcjonerstwa prywatnego. Spotkanie z Wojciechem Fibakiem będzie możliwe podczas wernisażu: 23 czerwca 2018 r., o godz. 16.00 podczas Steru na Bydgoszcz, w trakcie Bydgoskiej Nocy Muzealnej. Wstęp wolny.

Maluchy w muzeum – środy sensoryczne dla najmłodszych : kliknij

Maluchy w muzeum – środy sensoryczne dla najmłodszych

19.06.2018

Zapraszamy maluchy w wieku od 0 do 3 lat do udziału w warsztatach sensorycznych. To wyjątkowy czas dla rodziców i kilkumiesięcznych maluszków. Podczas wesołej zabawy będziemy stymulować rozwój dzieci uaktywniając ich zmysły. Zajęcia odbędą się 13 i 27 czerwca 2018 roku, w godz. 11.00 - 13.00, obowiązują zapisy.

Wyświetlam: 1 - 8 / 461