Wyświetlam: 1 - 8 / 477

Zapraszamy do udziału w akcji "Poznaj region z przewodnikiem" : kliknij

Zapraszamy do udziału w akcji "Poznaj region z przewodnikiem"

Data wydarzenia: 02.03.2019 - 03.02.2019

Już w sobotę 2 marca 2019 r. odbędzie się akcja "Poznaj region z Przewodnikiem", w którą włączyło się także nasze Muzeum.

Weekend za pół ceny!

Data wydarzenia: 15.03.2019 - 17.03.2019
Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego włącza się po raz kolejny w akcję Bydgoszcz za pół ceny! W dniach 15-17 marca zwiedzający otrzymują 50% rabat na wybrane bilety wstępu do Muzeum.

"Grzegorz Przyborek. KOAN" - zapraszamy na wernisaż! : kliknij

"Grzegorz Przyborek. KOAN" - zapraszamy na wernisaż!

Data wydarzenia: 28.02.2019

"Grzegorz Przyborek. KOAN" - zapraszamy na wernisaż! Galeria Sztuki Nowoczesnej, ul. Mennica 8, 28.02.2019 r., godz. 18.00, wstęp wolny!

Ferie w Muzeum 2019! : kliknij

Ferie w Muzeum 2019!

Data wydarzenia: 15.01.2019 - 25.01.2019

Zbliżają się ferie zimowe, czyli czas wolny od zajęć szkolnych. Nasze muzeum, jak co roku, organizuje dla dzieci "Ferie w Muzeum". Tym razem zapraszamy do udziału w jednodniowych warsztatach rękodzielniczych, dizajnerskich, animacji poklatkowej i graficznych.

Zapraszamy na spotkanie z okazji 151. rocznicy urodzin inż. Józefa Nowkuńskiego : kliknij

Zapraszamy na spotkanie z okazji 151. rocznicy urodzin inż. Józefa Nowkuńskiego

Data wydarzenia: 24.01.2019

Zapraszamy na wydarzenie organizowane z okazji 151. rocznicy urodzin inż. Józefa Nowkuńskiego. Spotkanie będzie okazją do wysłuchania 3 krótkich wystąpień przygotowanych przez: Andrzeja Paszke, Jerzego Pawłowskiego i Marka Moczulskiego. Omówione zostanie życie i działalność wspomnianego inżyniera. Ponadto pojawi się wątek dotyczący śladów jubilata w Bydgoszczy oraz kwestia starań o upamiętnienie J. Nowkuńskiego w kraju.

VIII Spotkanie Forum Dziedzictwa Sztuki Inżynieryjnej : kliknij

VIII Spotkanie Forum Dziedzictwa Sztuki Inżynieryjnej

Data wydarzenia: 14.11.2018 - 15.11.2018
Stowarzyszenie Muzeów Sztuki Inżynieryjnej wraz z Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, przy wsparciu Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów zaprasza na VIII Spotkanie Forum Dziedzictwa Sztuki Inżynieryjnej poświęcone problematyce miastotwórczej roli dziedzictwa sztuki inżynieryjnej, podczas którego zaprezentowane zostaną wybrane przykłady realizacji zmian funkcji i ponownego wykorzystania dziedzictwa przemysłowego.

Niedziela w Muzeum : kliknij

Niedziela w Muzeum

29.10.2018

Już w najbliższą niedzielę zapraszamy na rodzinne spotkanie z cyklu "Niedziela w Muzeum".  Tym razem proponujemy warsztaty o tematyce patriotycznej. W formie zabawy wyjaśnimy pojęcie wspólnoty i niepodległości, w części warsztatowej zrobimy biało - czerwone świeczki oraz zbudujemy wspólny dom.

O grafice cyfrowej w Polsce i na świecie : kliknij

O grafice cyfrowej w Polsce i na świecie

02.10.2018

Zapraszamy na spotkanie z dr hab. Agatą Dworzak-Subocz, która opowie o recepcji grafiki cyfrowej w Polsce i na świecie na wybranych przykładach konkursów graficznych. Podczas spotkania m.in zostanie przybliżona technika druku sitowego i jego zastosowanie w technikach artystycznych.

Galeria Sztuki Nowoczesnej, ul. Mennica 8

4 października 2018 r., godz. 17.00