Ustawienia

Wyświetlam: 1 - 8 / 176

Dzień Babci i Dziadka w MOB

Data wydarzenia: 22.01.2022

Przed nami bardzo ważne i magiczne dni: Dzień Babci i Dzień Dziadka. Zachęcamy do skorzystania z oferty naszego Muzeum.

Zapowiedź wystawy "Tożsamość. 100 lat polskiej architektury. Bydgoszcz".

Data wydarzenia: 27.01.2022 - 31.03.2022

27 stycznia w imieniu muzeum oraz  Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki zapraszamy na wystawę Tożsamość. 100 lat polskiej architektury, która jest efektem dyskusji o zachodzących zmianach w polskiej architekturze i urbanistyce ostatniego stulecia. Chcemy nie tylko promować polską kulturę architektoniczną, lecz także zaprosić Was do refleksji nad naszym otoczeniem i jakością przestrzeni, w której żyjemy.

AROMATYCZNE FERIE w Muzeum

Data wydarzenia: 04.01.2022 - 25.02.2022

Zapraszamy na AROMATYCZNE FERIE w Muzeum zaczynamy od 18 stycznia. Szczegóły w wydarzeniu.

Wykład Anny Straszewskiej „Idealna Panna młoda. O strojach ślubnych w latach 1850-1950”.

Data wydarzenia: 19.01.2022

Zapraszamy 19 stycznia 2022 r., godz. 18:00 na wykład dr Anny Straszewskiej "Idealna Panna młoda. O strojach ślubnych w latach 1850-1950", towarzyszący wystawie "Od princeski do New Look. Ubiory damskie z kolekcji Adama Leja".

Wykład dr Wojciecha Ślusarczyka „Zdrowie i choroba - ewolucja pojęć w epoce nowożytnej. Anatomia. Jatrochemia. Jatrofizyka".

Data wydarzenia: 21.01.2022

Zapraszamy 21 stycznia 2022 r., godz. 18:00, na wykład z cyklu „Medycyna dla dociekliwych”: „Zdrowie i choroba - ewolucja pojęć w epoce nowożytnej. Anatomia. Jatrochemia. Jatrofizyka", który poprowadzi  dr Wojciech Ślusarczyk - kierownik Pracowni Historii Farmacji i Medycyny MOB.

Warsztaty Kaligrafia w Muzeum - Uncjała - wstęp do stalówki ściętej.

Data wydarzenia: 22.01.2022

22 stycznia (sobota) 2022 r. o godz. 13:00 odbędzie sie kolejne spotkanie warsztatowe w ramach cyklu "Kaligrafia w Muzeum". Tym razem pod hasłem - Uncjała - wstęp do stalówki ściętej. Zajęcia poprowadzi Aleksandra Ćwikowska, założycielka Nice Letter Studio w Warszawie, absolwentka Państwowego Liceum Plastycznego w Bydgoszczy, stypendystka, a następnie członkini, Polskiego Towarzystwa Kaligraficznego, członkini Chicago Calligraphy Collective.

Wykład Joanny Reginy Kowalskiej - "Historia damskiej torebki" - towarzyszący wystawie "Od princeski do New Look"

Data wydarzenia: 28.01.2022

28 stycznia 2022 r. (piątek) o godz. 18:00 zapraszamy na wykład towarzyszący wystawie "Od princeski do New Look", "Historia damskiej torebki", który wygłosi Joanna Regina Kowalska - kustosz kolekcji tkanin Muzeum Narodowego w Krakowie, wiceprzewodnicząca ICOM Costume, autorka licznych wystaw i publikacji poświęconych modzie. Specjalizująca się głównie w historii mody XIX i XX wieku.

Warsztaty z cyklu „Kaligrafia w Muzeum”. Kaligrafia japońska dla początkujących

Data wydarzenia: 29.01.2022

29 stycznia zapraszamy na Warsztaty z cyklu „Kaligrafia w Muzeum”. Kaligrafia japońska dla początkującychTrzygodzinną przygodę z pędzlem i tuszem rozpoczniesz tak, jak japońscy adepci kaligrafii, od *eiji happō*, nauki ośmiu podstawowych pociągnięć pędzla, na których bazują wszystkie ideogramy sino-japońskie *kanji*. Poznasz podstawy teoretyczne i praktyczne, historię kaligrafii, jej cechy szczególne i instrumentarium. W świat kaligrafii japońskiej wprowadzi Wojciech Nowak.

Wyświetlam: 1 - 8 / 176