Wyświetlam: 1 - 8 / 389

Konferencja "Historia w muzeum" : kliknij

Konferencja "Historia w muzeum"

22.09.2017
Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy we współpracy z Narodowym Instytutem Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów organizuje czwartą już konferencję naukową z cyklu Muzeum - formy i środki prezentacji, która podejmie problematykę muzealną związaną z ukazywaniem konkretnych rodzajów zbiorów i działaniami temu towarzyszącymi. Konferencja rozpoczyna się 25 września.

60+Kultura : kliknij

60+Kultura

22.09.2017

Po raz kolejny włączamy się w akcję Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „60+Kultura”. W dniach 23 i 24 września br. osoby, które ukończyły 60 lat będą mogły zwiedzić wszystkie aktualne wystawy (z wyjątkiem Exploseum) za symboliczną złotówkę. Serdecznie zapraszamy.

Oprowadzanie po wystawie „Książka żywa”

Data wydarzenia: 12.10.2017

Jaką formę w przyszłości będą miały książki? O tym i nie tylko porozmawiamy na oprowadzaniu kuratorskim po wystawie "Książka żywa". Na oprowadzanie zapraszają: kustosz Barbara Chojnacka oraz Kajetan Giziński. Spotkanie odbędzie się 12 października 2017 roku, o godz. 17.00, wstęp wolny.

Maluchy w muzeum – środy sensoryczne dla najmłodszych

22.09.2017

Zapraszamy maluchy w wieku od 0 do 3 lat do udziału w warsztatach sensorycznych. To wyjątkowy czas dla rodziców i kilkumiesięcznych maluszków. Podczas wesołej zabawy będziemy stymulować rozwój dzieci uaktywniając ich zmysły: wzrok, słuch, dotyk, smak. Podczas zajęć stworzymy pierwsze prace plastyczne. Zajęcia odbędą się: 4 oraz 18 października. Obowiązują zapisy.

Niedziela w Muzeum

Data wydarzenia: 01.10.2017

1 października zapraszamy na rodzinne spotkanie z cyklu „Niedziela w Muzeum”. Podczas warsztatów będziemy wspólnie tworzyć własną opowieść i bogato ją ilustrować wykorzystując różnorodne techniki. Dowiemy się jak pisać książkę, jak się tworzy grafikę, a także wykonamy ćwiczenia rozwijające wyobraźnię. Obiwiązują zapisy.

Otwarcie wystawy "Książka żywa" : kliknij

Otwarcie wystawy "Książka żywa"

Data wydarzenia: 28.09.2017

Jak wyobrażasz sobie książkę doskonałą? Jaką formę będą miały książki w przyszłości? Jak artyści myślą o książce, która zawsze była wyzwaniem wyobraźni? Zapraszamy na nową wystawę „Książka żywa”. Wernisaż odbędzie się 28 września o godz. 18.00 w Zbiorach Archeologicznych na Wyspie Młyńskiej. Wstęp wolny.

Otwarcie wystawy "Obozy DAG Bromberg" : kliknij

Otwarcie wystawy "Obozy DAG Bromberg"

14.09.2017

Wystawa Obozy pracy DAG Bromberg jest próbą odtworzenia wycinka rzeczywistości wojennej na terenie Bydgoszczy. Opowiada o trudnym codziennym życiu pracowników fabryki DAG Bromberg, którzy zakwaterowani w obozach stanowili wielonarodowościową i wielokulturową społeczność. Wernisaż odbędzie się 16 września br., o godz. 15:00 podczas Teho Fest - Święta Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła w Bydgoszczy. Podczas wydarzenia wystąpi grupa animacji historycznej.

Maluchy w muzeum – środy sensoryczne dla najmłodszych : kliknij

Maluchy w muzeum – środy sensoryczne dla najmłodszych

Data wydarzenia: 06.09.2017 - 20.09.2017

Zapraszamy maluchy w wieku od 0 do 3 lat wraz z rodzicami do udziału w warsztatach sensorycznych. Zajęcia odbędą się: 6 oraz 20 września 2017 roku, godz. 11.00 -13.00, obowiązują zapisy.

Wyświetlam: 1 - 8 / 389