Ustawienia
PL  EN

Odwiedź nas na:Muzeum


Polecamy

wystawy i wydarzenia:Drukuj bieżącą stronę

Sesje, Konferencje


Wyświetlam: 1 - 8 / 23


Flegmatycy – flegma – śluz. Medyczne i kulturowe aspekty na przestrzeni dziejów / Bydgoszcz 21–22 / 04 / 2022

12.07.2021

Fundacja Naukowa „Bydgoska Szkoła Historii Nauk Medycznych”, Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zapraszają do udziału w Ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. "Flegmatycy – flegma – śluz. Medyczne i kulturowe aspekty na przestrzeni dziejów".
Bydgostiana. Miasto i ludzie

12.07.2021

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy wyszło z inicjatywą zorganizowania cyklu konferencji naukowych pn. Bydgostiana. Sesja będzie odbywać się co roku. Każda kolejna odsłona zostanie poświęcona innemu zagadnieniu z zakresu historii i kultury Bydgoszczy. Wydarzenie planowane na 4-5 listopada br. będzie opatrzone podtytułem Miasto i ludzie.
Żółć – gniew – furia. Medyczne i kulturowe aspekty na przestrzeni dziejów

14.04.2021

Fundacja Naukowa „Bydgoska Szkoła Historii Nauk Medycznych”, Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy oraz Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, mają przyjemność zaprosić na ogólnopolską konferencję naukową pn.: Żółć – gniew – furia.  Medyczne i kulturowe aspekty na przestrzeni dziejów.
Fundusze Unijne w promowaniu sztuki współczesnej

25.03.2021

Serdecznie zapraszamy na konferencję online pt. „Fundusze Unijne w promowaniu sztuki współczesnej”, która odbędzie się z okazji otwarcia obiektu muzealnego przy ul. Gdańskiej 4 w Bydgoszczy, w dn. 30.03.2021 r., o godz. 13:00 na kanale YouTube.
II Ogólnopolskie seminarium z historii farmacji - Narkotyki

03.02.2021

Sekcja Historii Farmacji Oddziału Bydgoskiego Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego, Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Fundacja Naukowa „Bydgoska Szkoła Historii Nauk Medycznych”, mają przyjemność zaprosić na II Ogólnopolskie seminarium z historii farmacji - Narkotyki, które odbędzie się w Bydgoszczy, w dniach 14-15.10.2021 roku. Nabór zgłoszeń trwa do 13.09. br.
Otwarte seminarium naukowe pt. Poza Kanonem: Polska Sztuka na Emigracji

02.12.2020

Zapraszamy na otwarte seminarium naukowe pt. Poza Kanonem: Polska Sztuka na Emigracji, które odbędzie się dnia 3 grudnia 2020 roku, o godz. 12:00 na platformie ZOOM (obowiązują zapisy). Seminarium popularno-naukowe adresowane jest do studentów i pracowników naukowych kierunków artystycznych i historii sztuki, a także uczniów szkół średnich o profilu artystycznym. 
Ogólnopolska konferencja naukowa pt.: "Melancholia. Medyczne i kulturowe aspekty na przestrzeni dziejów."

30.10.2020
Zakład Historii Medycyny i Pielęgniarstwa, Studenckie Koło Naukowe Historii Medycyny i Farmacji Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Studenckie Koło Historyków Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz Bydgoskie Towarzystwo Naukowe, organizują ogólnopolską konferencję naukową.XXII Sesja Pomorzoznawcza za lata 2018-2019

03.01.2020

Uniwersytet im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy przy współudziale Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Toruniu Delegatura w Bydgoszczy organizują XXII Sesję Pomorzoznawczą za lata 2018-2019.

Wyświetlam: 1 - 8 / 23


Designed: Jimpenny / Programmed: FreshData