Ustawienia
PL  EN

Odwiedź nas na:



Muzeum


Godziny otwarcia

sprawdź kiedy nas odwiedzić:


Zasady funkcjonowania Muzeum

____________________

Oddziały MOB w Śródmieściu

wtorek, czwartek     10-18
środa, piątek            12-20
sobota-niedziela      12-18
poniedziałek      nieczynne

__________________

Exploseum

wtorek-niedziela      10-18
poniedziałek      nieczynne


Polecamy

wystawy i wydarzenia:




Od 1 marca obowiązuje nowy regulamin organizacyjny. Zmiany będą wprowadzane na stronie na bieżąco. 
W przypadku trudności z kontaktem z danym pracownikiem muzeum, prosimy o kontakt przez sekretariat.
tel. (52) 52 53 555
e-mail: sekretariat@muzeum.bydgoszcz.pl

 

Dyrektor Muzeum
Wacław Kuczma
tel. 52 52 53 555
waclaw.kuczma@muzeum.bydgoszcz.pl

Samodzielne stanowisko ds. obsługi sekretariatu i RODO
Katarzyna Sawicka
specjalista ds. obsługi sekretariatu
tel. 52 52 53 555
fax. 52 58 59 968
sekretariat@muzeum.bydgoszcz.pl

Zastępca Dyrektora ds. administracyjno-ekonomicznych
Kinga Długosz
tel. 52 52 53 559
kinga.dlugosz@muzeum.bydgoszcz.pl

Zastępca Dyrektora ds. ewidencji i kontroli zbiorów
Anna Pruss-Świątek
kustosz
tel. 52 52 53 551
anna.pruss@muzeum.bydgoszcz.pl

 

PION EWIDENCJI I KONTROLI ZBIORÓW (EKZ)

Dział Ewidencji, Digitalizacji i Konserwacji Zbiorów

inwentaryzacja@muzeum.bydgoszcz.pl

Anna Kaszubowska
kustosz, kierownik działu
tel. 52 58 59 947
anna.kaszubowska@muzeum.bydgoszcz.pl

  • Pracownia Ewidencji i Inwentaryzacji Zbiorów

Monika Poła
adiunkt
tel. 52 58 59 917
monika.pola@muzeum.bydgoszcz.pl

  • Pracownia Digitalizacji

Monika Leśniak-Skocka
kustosz
tel. 52 58 59 949
monika.lesniak@muzeum.bydgoszcz.pl

Tomasz Koss
kustosz
tel. 52 58 59 956
tomasz.koss@muzeum.bydgoszcz.pl

Wojciech Woźniak
starszy dokumentalista
tel. 52 58 59 931
fotografia@muzeum.bydgoszcz.pl
wojciech.wozniak@muzeum.bydgoszcz.pl

  • Pracownia Konserwacji

konserwacja@muzeum.bydgoszcz.pl

Lesław Cześnik
starszy konserwator
tel. 52 52 53 510
leslaw.czesnik@muzeum.bydgoszcz.pl

Piotr Kopciewicz
konserwator
tel. 52 52 53 511
piotr.kopciewicz@muzeum.bydgoszcz.pl

Jan Marciniak
adiunkt
tel. 52 52 53 514
jan.marciniak@muzeum.bydgoszcz.pl

Joanna Truszkowska 
konserwator
tel. 52 52 53 512
joanna.truszkowska@muzeum.bydgoszcz.pl

 

PION BADAŃ, ORGANIZACJI WYSTAW, WYDARZEŃ I EDUKACJI (BWE)

Dział Sztuki

sztuka@muzeum.bydgoszcz.pl

dr Monika Kosteczko-Grajek                    
kustosz, kierownik działu
tel. 52 58 59 922
monika.grajek@muzeum.bydgoszcz.pl

  • Galeria Sztuki Współczesnej
  • Galeria Sztuki do 1945 roku
  • Galeria Designu
  • Galeria Fotografii Artystycznej
     
  • Galeria Leona Wyczółkowskiego

    wyczolkowski@muzeum.bydgoszcz.pl

     

Galeria Grafiki i Rysunku

grafika@muzeum.bydgoszcz.pl

Barbara Chojnacka
starszy kustosz
tel. 52 58 59 984
barbara.chojnacka@muzeum.bydgoszcz.pl
 

  • Pracownia Muzyki

    muzyka@muzeum.bydgoszcz.pl

    Sławomir Dolata
    adiunkt
    tel. 52 58 59 981
     

Dział Historii

historia@muzeum.bydgoszcz.pl

Anna Nadolska
kustosz, kierownik działu
tel. 52 58 59 995
tel. 52 58 59 975 (magazyn)
anna.nadolska@muzeum.bydgoszcz.pl

  • Pracownia Historii Powszechnej
  • Pracownia Historii Bydgoszczy i Regionu
  • Pracownia Fotografii Historycznej

Kamil Ściesiński
asystent
tel. 52 58 59 983
kamil.sciesinski@muzeum.bydgoszcz.pl

dr Iwona Jastrzębska-Puzowska
adiunkt
tel. 52 58 59 977
iwona.jastrzebska@muzeum.bydgoszcz.pl

Szlak TeH2O
teh2o@muzeum.bydgoszcz.pl

Koordynator Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O w Bydgoszczy

Karol Kantorski
asystent
tel. (+48) 883  366 052 
karol.kantorski@muzeum.bydgoszcz.pl

  • Pracownia Numizmatyki
    numizmatyka@muzeum.bydgoszcz.pl

Jarosław Kozłowski
kustosz
tel. 52 58 59 920
jaroslaw.kozlowski@muzeum.bydgoszcz.pl

  • Pracownia Historii Farmacji i Medycyny

    tel. 52 58 59 955
    farmacja@muzeum.bydgoszcz.pl

    dr Wojciech Ślusarczyk
    kustosz dyplomowany
    wojciech.slusarczyk@muzeum.bydgoszcz.pl

    Gabriela Frischke
    adiunkt
    gabriela.frischke@muzeum.bydgoszcz.pl

  • Pracownia Etnografii

    tel. 52 58 59 980
    etnografia@muzeum.bydgoszcz.pl

Anna Kornelia Jędrzejewska
kustosz
anna.jedrzejewska@muzeum.bydgoszcz.pl

 

Dział Archeologii

tel. 52 58 59 908
archeologia@muzeum.bydgoszcz.pl

Józef Łoś
kustosz, kierownik działu
jozef.los@muzeum.bydgoszcz.pl

Jolanta Szałkowska-Łoś
kustosz
jolanta.los@muzeum.bydgoszcz.pl

Paulina Kwiatkowska
młodszy dokumentalista
paulina.kwiatkowska@muzeum.bydgoszcz.pl 

 

Dział Historii Techniki

muzeum@exploseum.pl
exploseum@muzeum.bydgoszcz.pl

Maciej Kułakowski
kustosz, kierownik działu
tel. 883 366 054; 795 528 944 wew.36
maciej.kulakowski@muzeum.bydgoszcz.pl 

Łukasz Stachowiak
adiunkt
lukasz.stachowiak@muzeum.bydgoszcz.pl
tel. 795 528 944 wew.38

Przewodnicy:
Daria Migała
Piotr Mateja
Alicja Leks

 

 

 

 

 

 

 

 

Biblioteka/Czytelnia

biblioteka@muzeum.bydgoszcz.pl

Magdalena Fiałkowska
starszy bibliotekarz, kierownik Biblioteki
tel. 52 52 53 516
magdalena.fialkowska@muzeum.bydgoszcz.pl

Anna Imbierowicz
starszy bibliotekarz
tel. 52 52 53 515
anna.imbierowicz@muzeum.bydgoszcz.pl

Rafał Mroziński
bibliotekarz
tel. 52 52 53 515
rafal.mrozinski@muzeum.bydgoszcz.pl

Dział Nauki i Literatury
Tomasz Kompanowski
adiunkt, kierownik działu
tel. 52 58 59 916
kom. 885 905 610
tomasz.kompanowski@muzeum.bydgoszcz.pl

Wiktoria Zehner
przewodnik muzealny
kom. 883 366 055
wiktoria.zehner@muzeum.bydgoszcz.pl
  • Księgarnia
  • Wydawnictwo Muzealne
     

Dział Edukacji

edukacja@muzeum.bydgoszcz.pl

Dominika Lewandowicz
kierownik działu
tel. (+48) 887 467 167
dominika.lewandowicz@muzeum.bydgoszcz.pl

Dominika Raduńska-Pacholska
kustosz
tel. 52 58 59 914
dominika.pacholska@muzeum.bydgoszcz.pl

Jowita Kunicka
asystent ds. edukacji
tel. 52 58 59 911
jowita.kunicka@muzeum.bydgoszcz.pl

Alicja Głowania
młodsza dokumentalistka
tel. 52 58 59 909 
alicja.glowania@muzeum.bydgoszcz.pl

Joanna Reif
asystent ds. edukacji
joanna.reif@muzeum.bydgoszcz.pl

Dział Technicznej Realizacji Wystaw i Wydarzeń

Łukasz Maklakiewicz
kierownik działu
tel. (+48) 601 691 361
lukasz.maklakiewicz@muzeum.bydgoszcz.pl

Maja Markowska
asystent ds. koordynacji wystaw i wydarzeń
tel. 52 58 59 926
maja.markowska@muzeum.bydgoszcz.pl

Adam Grzybowski
rzemieślnik, montażysta wystaw,kierowca

Zbigniew Tupalski
rzemieślnik, montażysta wystaw

Romualnd Tylkowski  
rzemieślnik, montażysta wystaw

Samodzielne stanowisko ds. projektów graficznych

Ewa Widacka-Matoszko
starszy specjalista plastyk
tel. 52 58 59 930
ewa.widacka@muzeum.bydgoszcz.pl

 

PION ADMINISTRACYJNO-EKONOMICZNY(AE)

Dział Księgowości

ks@muzeum.bydgoszcz.pl

Justyna Chmara  
główny księgowy
tel. 52 52 53 530

Mariola Hejmej
specjalista ds.rozliczeń finansowych
tel. 52 52 53 531

Monika Rybicka
starsza księgowa
tel. 52 52 53 532

Dział Administracji

Damian Burzyński
kierownik działu
tel. 52 52 53 509
damian.burzynski@muzeum.bydgoszcz.pl

Maria Kowalczyk
specjalista ds. rozliczeń czasu pracy
tel. 52 52 53 543

Alina Skalmowska
specjalista ds. administrowania mieniem
alina.skalmowska@muzeum.bydgoszcz.pl
tel. 52 52 53 521

Joanna Sokolińska
specjalista ds. administracji
tel. 52 52 53 525
joanna.sokolinska@muzeum.bydgoszcz.pl

Dział Promocji i Marketingu


promocja@muzeum.bydgoszcz.pl

Natalia Szczerbińska
kierownik działu, główny specjalista ds. promocji
tel. 52 58 59 969
kom. 795 154 589
natalia.szczerbinska@muzeum.bydgoszcz.pl

  • Promocja i Marketing

    Izabela Kubiesa
    specjalista ds. promocji
    tel. 52 58 59 969
    izabela.kubiesa@muzeum.bydgoszcz.pl

           Katarzyna Milanowska
           specjalista ds. marketingu
           tel. 52 58 59 976
           katarzyna.milanowska@muzeum.bydgoszcz.pl

           Janusz Milanowski
           specjalista ds. promocji
           janusz.milanowski@muzeum.bydgoszcz.pl
           tel. 52 58 59 969

           Sylwia Pietrzak
           asystent

 

  • Stanowisko ds. pozyskiwania Funduszy Europejskich i Polskich

    Paweł Szarek
    starszy specjalista ds. pozyskiwania środków
    tel. 52 58 59 924
    pawel.szarek@muzeum.bydgoszcz.pl

    Justyna Myszka
    adiunkt

Samodzielne stanowisko ds. ochrony

Artur Nowacki
specjalista ds. ochrony
tel. 52 52 53 507
tel. kom. (+48) 795 528 947
artur.nowacki@muzeum.bydgoszcz.pl

Samodzielne stanowisko ds. zamówień publicznych

Izabela Mrozińska
specjalista ds. zamówień publicznych
tel. 52 52 53 527

Samodzielne stanowisko ds. kadr

kadry@muzeum.bydgoszcz.pl

Grażyna Zielińska
główny specjalista ds. kadr
tel. 52 52 53 545
grazyna.zielinska@muzeum.bydgoszcz.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 





Designed: Jimpenny / Programmed: FreshData