Ustawienia
PL  EN

Odwiedź nas na:Muzeum


Polecamy

wystawy i wydarzenia:Drukuj bieżącą stronę

Gry TurystyczneGry turystyczne

Gra miejska to popularny sposób na aktywne zwiedzanie, podczas którego gracze podróżują po mieście i rozwiązują zagadki. Jedną z jej odmian jest gra turystyczna. Dzięki niej można poznać ciekawe miejsca i ludzi w dowolnym czasie.

Mamy dla Was kilkanaście propozycji gier turystycznych dotyczących historii Bydgoszczy. Aby zagrać w którąś z nich wystarczy pobrać i wydrukować  wybraną ulotkę. Z gotową ulotką można wybrać się na spacer, szukać interesujących miejsc, poznać ludzi i rozwiązywać zadania. Powodzenia!Gra turystyczna - "Gra o wolność"

Gra, wpisując się w Rok Wolności, przybliża rocznice przełomowych wydarzeń ważnych dla Bydgoszczy i naszego kraju. Dzięki tej grze możemy poznać wątki dotyczące powstania wielkopolskiego (1918/1919) oraz powrotu Bydgoszczy do Macierzy w 1920 r. Gra turystyczna - "Bydgoskie Kobiety"

Gra „Bydgoskie Kobiety” jest udostępniona w formie ulotki w budynkach Muzeum w miejscach dostępnych dla odbiorców, a także w formie pdf na stronie internetowej Muzeum (zakładka Gry turystyczne). Gra, realizowana w przestrzeni miejskiej, porusza temat kobiet-bydgoszczanek zaangażowanych w działalność patriotyczną, niepodległościową oraz kulturalno-społeczną i oświatową w Bydgoszczy na początku XX w.Gra turystyczna - "Przemysłowa Bydgoszcz. Firtel Jerzego Sulimy-Kamińskiego"

„Przemysłowa Bydgoszcz” to gra, która toczy się w mieście nad Brdą. Uczestnicy zabawy poznają dawne zakłady produkcyjne. Przewodnikiem po tej emocjonującej wyprawie będzie mały Jerzuś, czyli Jerzy Sulima-Kamiński, autor książki „Most Królowej Jadwigi”. Przyszły pisarz opowie o miejscach zlokalizowanych w jego firtlu.Gra rowerowa - "Fabrykon"

To gra, która toczy się w Bydgoszczy. Uczestnicy zabawy poznają miejsca związane z dawnym i współczesnym przemysłem bydgoskim. O miejscowych fabrykach opowie Carl Blumwe, dziewiętnastowieczny właściciel fabryki traków i maszyn do obróbki drewna.Gra turystyczna - "Tajemnica Rejewskiego"

Tajemnica Rejewskiego, to gra turystyczna, która toczy się w Bydgoszczy. Uczestnicy zabawy poznają miejsca związane z życiem i upamiętnieniem postaci Mariana Rejewskiego „pogromcy Enigmy”. Adresatem gry jest młodzież szkolna.Gra turystyczna - "Wodna podróż"

To rodzinna gra, która toczy się w Bydgoszczy. Uczestnicy zabawy poznają miejsca związane z wodą i rolą, jaką pełni ona dla funkcjonowania miasta. Wodny świat naszego miasta przybliży nam Pan Łosoś, który wybrał się na poszukiwanie swojej ukochanej.Quest - "Terror w Bydgoszczy we wrześniu 1939 roku"

Wyprawa zapozna uczestników z niemieckimi represjami, jakie miały miejsce w Bydgoszczy we wrześniu 1939 roku.Gra turystyczna - "Wodne Miasteczko"

Gra „Wodne Miasteczko” to idealny sposób na poznanie miasta nad Brdą. Odwiedzić można miejsca w centrum Bydgoszczy, związane z wodą i rolą, jaką pełni ona dla funkcjonowania miasta m.in. dla handlu i transportu wodnego, przemysłu, a także rekreacji i sportów wodnych.Designed: Jimpenny / Programmed: FreshData