Ustawienia
PL  EN

Odwiedź nas na:Muzeum


Polecamy

wystawy i wydarzenia:
Oferta edukacyjna Exploseum

Oferta edukacyjna Exploseum jest połączeniem historii z przygodą. Stworzyliśmy trzy niezwykłe gry terenowo-historyczne. Uczestnicy przeniosą się do czasów II wojny światowej i wcielą się w agentów partyzantów lub aliantów.

 

Jak złożyć rezerwację?

Warsztaty  można zamówić osobiście w Exploseum lub telefonicznie z dwutygodniowym wyprzedzeniem pod numerem 783 100 703 od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00-16.00. Prosimy o precyzyjne podawanie: tematu lekcji, terminu zajęć, informacji o liczebności grupy (nie powinna przekraczać 30 osób), rodzaju szkoły, nazwiska nauczyciela lub opiekuna, z którym przybędzie grupa, telefonu kontaktowego.

 

Zajęcia  prowadzimy od wtorku do piątku o godzinach 10:30; 13:00; 15:00 w budynkach Exploseum oraz terenach przyległych. Opłatę uiszcza się w kasie Exploseum: koszt warsztatów wynosi 15 zł od ucznia. Opiekunom przysługuje bilet specjalny w kwocie 1 zł. Opiekun ma obowiązek przebywania z grupą przez cały czas pobytu w Muzeum oraz bierze odpowiedzialność za dyscyplinę uczniów podczas zajęć. Nasi pracownicy zapewniają opiekę oraz wszystkie niezbędne materiały do poprowadzenia lekcji.

 

Proponowane trasy:

TRASA ZIELONA

  • Dedykowana uczniom z klas 1-3 SP
  • Witaj w tajnej agencji wywiadowczej. Agencji niezwykłej, gdyż trudniącej się podróżami w czasie. Jej zadaniem jest odwracanie wydarzeń w dalekiej i bliskiej przeszłości oraz zdobywanie różnych przedmiotów. Agencja musi zatrudnić i wyszkolić nowych agentów, aby wysłać ich na misję specjalną. W roku 1943 w fabryce amunicji DAG przechowywany jest super tajny plan nowej broni, która może zmienić losy wojny. Agent, który wcześniej zajmował się tą sprawą, pozostawił wskazówki jak go odzyskać. Zadanie agentów to przechwycenie planu i zniszczenie go.

TRASA NIEBIESKA

  • Dedykowana uczniom z klas 4-8 SP
  • Jest rok 1944. Zlokalizowana pod Bydgoszczą, fabryka DAG dziennie wytwarza materiały wybuchowe zdolne do napełnienia 20 milionów pocisków karabinowych. Lokalny ruch oporu stara się zebrać jak najwięcej informacji o fabryce, by móc je przekazać do Kwatery Głównej. Niestety, fabryka jest bardzo dobrze chroniona. Nawet pracownicy nie są w stanie powiedzieć nic więcej. Opowiadają tylko o fragmentach linii produkcji, przy których pracują. Uczestnicy muszą niepostrzeżenie przeniknąć do fabryki i zebrać o niej jak najwięcej informacji i przekazać je dowództwu. Ich zdobycie może być niebezpieczne, ale kluczowe dla wyniku tej wojny.

TRASA FIOLETOWA

  • Dedykowana uczniom z klas 6-8 SP i szkół średnich
  • Pod koniec II wojny światowej w fabryce DAG w Bydgoszczy pracuje ok. 10 tysięcy pracowników. Wśród nich znajdują się również jeńcy wojenni m.in. z Francji i Wielkiej Brytanii. Uczestnicy wcielą się w więzionych aliantów, przymusowo pracujących w fabryce. Ich celem jest ucieczka i przedostanie się do swoich wojsk. Czy ich plan ma szansę się powieść?

 

 

Designed: Jimpenny / Programmed: FreshData