Ustawienia
PL  EN

Odwiedź nas na:Muzeum

„Czas na Bydgoszcz” - nowa aplikacja mobilna

02.11.2016

Zwiedzaj Bydgoszczy z bezpłatną aplikacją „Czas na Bydgoszcz” na urządzenie mobilne! Jest to multimedialny przewodnik po mieście z elementami gry miejskiej przygotowany przez nasze Muzeum. Poruszanie się po wyznaczonej trasie wycieczki, obejmującej Stare Miasto i Śródmieście, ułatwia intuicyjna nawigacja. Po pokonaniu wytyczonego każdego odcinka szlaku, można sprawdzić zdobytą wiedzę rozwiązując zadania.

Problematyka zawarta w przewodniku oscyluje wokół zagadnień takich jak władza, życie społeczno-kulturalne, religijne, towarzysko-rozrywkowe i sportowe mieszkańców Bydgoszczy, architektura, styl życia, obyczaje, gwara, ale także praca zarobkowa w rzemiośle, handlu, usługach i przemyśle. Mocny akcent położono na wielokulturowość miasta oraz związek bydgoszczan z rzeką Brdą. W aplikacji umieszczono plany miasta, plakaty, reklamy, ogłoszenia, obrazy i przedmioty oraz dokumenty, a także informacje prasowe, wspomnienia czy fragmenty tekstów źródłowych. Pojawią się dawne nazwy ulic i placów. Całość uatrakcyjnią filmy z wypowiedziami ekspertów, fragmenty utworów muzycznych oraz spoty radiowe komentujące wydarzenia społeczno-kulturalne Bydgoszczy.

Treści umieszczone w aplikacji dostępne są w języku polskim i angielskim (tekst i lektor). Dla osób z dysfunkcjami wzroku i słuchu istnieje możliwość m.in. powiększania fotografii i czcionki w tekście oraz odsłuchania informacji czytanych przez lektora.

Aplikacja związana jest z obchodzoną w 2016 r. rocznicą 670-lecia nadania praw miejskich Bydgoszczy. 

 

Pobierz aplikację [link do Google Play]

 

grafika promocyjna aplikację

 

 

Dofinansowano ze środków MHP w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”

logo Muzeum Historii Polski                 logo Patriotyzm Jutra

 

Patroni medialni:

logo PiK Polskie Radiologo Hejtu.pllogo Gazeta Pomorska

 

 

 

baner promocyjny aplikacjęPolecamy

wystawy i wydarzenia:
Designed: Jimpenny / Programmed: FreshData