Zapraszamy do oddziałów Muzeum

22.05.2020

Bardzo nam miło, że znów możemy Państwa gościć w muzealnych progach! Po dwóch miesiącach społecznej kwarantanny, możemy w końcu zaprosić Państwa do czterech oddziałów naszego Muzeum. W trosce o Państwa komfort i bezpieczeństwo opracowaliśmy szereg zasad obowiązujących na terenie Muzeum. Zachęcamy do zwiedzania wystaw w:
- Spichrzach nad Brdą,
- Galerii Sztuki Nowoczesnej,
- Europejskim Centrum Pieniądza,
- Exploseum.

Wejście na ekspozycje jest możliwe od wtorku do niedzieli w godz. 11.00-16.00.

Każdy nasz oddział, ze względu na różnorodną specyfikę, dostępny jest pod określonymi warunkami oraz wytyczonymi na nowo ścieżkami zwiedzania. Wszytko to, aby móc zapewnić Państwu jak największe bezpieczeństwo.

W Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego obowiązują procedury sanitarne zgodne z zasadami panującymi także w innych miejscach użyteczności publicznej. Zwiedzanie jest możliwe tylko w maseczce ochronnej zakrywającej nos i usta oraz przy zachowaniu bezpiecznego dystansu społecznego (2 metry). Przy wejściu do budynku obsługa Muzeum wskaże miejsca dezynfekcji rąk, a na Państwa życzenie udostępni także jednorazowe rękawiczki. Na każdym z budynków może jednocześnie znajdować się ograniczona liczba osób. Zachęcamy także do płatności bezgotówkowych. Do zwiedzania wystaw zapraszamy gości indywidulanych. Tymczasowo zawieszamy możliwość zwiedzania przez grupy zorganizowane.
Nowy regulamin zwiedzania znajdą Państwo na stronie internetowej Muzeum. [KLIK]

Pracujemy nad tym, by jak najszybciej spotkać się z Państwem w pozostałych naszych oddziałach, ale najważniejszym dla nas priorytetem jest bezpieczeństwo. Na ten moment:
- Zbiory Archeologiczne,
- Dom Leona Wyczółkowskiego,
- Centrum Edukacji Muzealnej
pozostają zamknięte dla zwiedzających.

Przypominamy, że sekretariat Muzeum dostępny jest dla interesantów od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-14.00.

Uruchomiliśmy dla Państwa także sklepik internetowy oraz wprowadziliśmy możliwość wykonywania kwerend dla pracowników naukowych, przy zachowaniu ogólnie obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

Dostępne galerie zdjęć:

Zasady bezpieczeństwa - Spichrze nad Brdą (1)
Zasady bezpieczeństwa - Galeria Sztuki Nowoczesnej (1)
Zasady bezpieczeństwa - Exploseum (1)
Zasady bezpieczeństwa - Europejskie Centrum Pieniądza (1)