Listopadowe warsztaty serigrafii

08.11.2018

Wszystkich zainteresowanych tematem serigrafii zapraszamy w czwartek (29 listopada) do Zespołu Szkół Plastycznych. Tego dnia organizowane są wyjątkowe warsztaty dotyczące sitodruku. Uczestnicy będą mieli szansę na bliższe poznanie grafiki warsztatowej.

Spotkanie odbędzie się w ramach wydarzeń towarzyszących wystawie "Wielość w jedności. Offset, serigrafia, techniki cyfrowe i działania intermedialne w grafice polskiej.

Uczestnicy podczas warsztatów poznają jedną z najbardziej popularnych technik druku - serigrafię, czyli sitodruk. Przedstawiona zostanie historia jej rozwoju oraz różnorodne metody jej zastosowania. Po krótkim wstępie teoretycznym wszyscy własnoręcznie wykonają swój nadruk na wybranym materiale, który zabiorą do domu.