kontrast:   czcionka: A A+ Muzeum bez barier
PL  EN

Odwiedź nas na:



Muzeum


Godziny otwarcia

sprawdź kiedy nas odwiedzić:


W sezonie letnim (kwiecień-październik)
wtorek, środa, piątek 10.00-18.00
czwartek 10.00-19.00
sobota, niedziela 11.00-18.00
poniedziałki - nieczynne
Exploseum:
wtorek, środa, piątek, sobota, niedziela 9.00 – 17.00
czwartek 9.00 – 19.00
poniedziałki – nieczynne
Zwiedzanie Exploseum wraz z przewodnikiem:
9.30 – 12.00, 11.30 – 14.00, 12.30 – 15.00, 14.30 – 17.00;
16.30 – 19.00 (czwartek)


Polecamy

wystawy i wydarzenia:




Dyrektor Muzeum
dr hab. Michał F. Woźniak, prof. UMK
dyrektor@muzeum.bydgoszcz.pl

Zastępca Dyrektora
ds. administracyjno-ekonomicznych

Kinga Długosz
tel. 52 58 59 969
kinga.dlugosz@muzeum.bydgoszcz.pl

Zastępca Dyrektora 
ds. zbiorów
Inga Kopciewicz

Sekretariat
Katarzyna Sawicka
sekretarka
tel. 52 58 59 966
fax. 52 58 59 968
muzeum@muzeum.bydgoszcz.pl  
sekretariat@muzeum.bydgoszcz.pl


Dział Archeologii
tel. 52 58 59 908
archeologia@muzeum.bydgoszcz.pl
Józef Łoś
kustosz, kierownik działu
jozef.los@muzeum.bydgoszcz.pl

Jolanta Szałkowska-Łoś
kustosz
jolanta.los@muzeum.bydgoszcz.pl

Dział Etnografii
Maria Flinik – Huryn
starszy kustosz, kierownik działu
tel. 52 58 59 980
etnografia@muzeum.bydgoszcz.pl

Dział Grafiki
grafika@muzeum.bydgoszcz.pl
Barbara Chojnacka
starszy kustosz, kierownik działu
tel. 52 58 59 984
barbara.chojnacka@muzeum.bydgoszcz.pl
Kajetan Giziński
asystent
tel. 52 58 59 992
kajetan.gizinski@muzeum.bydgoszcz.pl


Dział Historii
Danuta Sójkowska
starszy kustosz, kierownik działu
tel. 52 58 59 982
tel. 52 58 59 996 (magazyn)
historia@muzeum.bydgoszcz.pl
danuta.sojkowska@muzeum.bydgoszcz.pl

Anna Nadolska
kustosz
tel. 52 58 59 995
tel. 52 58 59 975 (magazyn)
anna.nadolska@muzeum.bydgoszcz.pl
Dariusz Leśniewski
adiunkt
tel. 52 58 59 983
tel. 52 58 59 975 (magazyn)
dariusz.lesniewski@muzeum.bydgoszcz.pl


Dział Historii Techniki
muzeum@exploseum.pl
dag.fabrik@muzeum.bydgoszcz.pl
Maciej Kułakowski
adiunkt, kierownik działu
tel. 883 366 054; 795 528 944 wew.36
maciej.kulakowski@muzeum.bydgoszcz.pl 
Łukasz Stachowiak
asystent 
lukasz.stachowiak@muzeum.bydgoszcz.pl
tel. 795 528 944 wew.38
Andrzej Borsuk
asystent

795 528 944, wew. 32
andrzej.borsuk@muzeum.bydgoszcz.pl

Dział Leona Wyczółkowskiego
Ewa Sekuła-Tauer
starszy kustosz,  kierownik działu
tel. 52 58 59 928
wyczolkowski@muzeum.bydgoszcz.pl
ewa.tauer@muzeum.bydgoszcz.pl

Dział Muzyczny
Sławomir Dolata
adiunkt, kierownik działu
tel. 52 58 59 981
muzyka@muzeum.bydgoszcz.pl

Dział Numizmatyki
numizmatyka@muzeum.bydgoszcz.pl 
dr Wojciech Ślusarczyk
kustosz dyplomowany, kierownik działu
Jarosław Kozłowski
kustosz
tel. 52 58 59 920
 
Dział Sztuki
sztuka@muzeum.bydgoszcz.pl
Inga Kopciewicz
kustosz, kierownik działu
tel. 52 58 59 923
inga.kopciewicz@muzeum.bydgoszcz.pl
Monika Kosteczko-Grajek                    
adiunkt
tel. 52 58 59 922
monika.grajek@muzeum.bydgoszcz.pl
 
Dział Inwentaryzacji Zbiorów
Anna Pruss-Świątek
kustosz, kierownik działu
tel. 52 58 59  919
Anna Kaszubowska
adiunkt
tel. 52 58 59 991
Tomasz Koss
adiunkt
tel. 52 58 59 956
Monika Poła
asystent
tel. 52 58 59 917
Monika Leśniak-Skocka
adiunkt
tel. 52 58 59 994
monika.lesniak@muzeum.bydgoszcz.pl
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wojciech Woźniak
młodszy dokumentalista
tel. 52 58 59 801
fotografia@muzeum.bydgoszcz.pl
wojciech.wozniak@muzeum.bydgoszcz.pl

Dział Konserwacji Muzealiów
tel. 52 58 59 804
konserwacja@muzeum.bydgoszcz.pl
Lesław Cześnik
starszy konserwator, kierownik działu
leslaw.czesnik@muzeum.bydgoszcz.pl
Jan Marciniak
adiunkt
jan.marciniak@muzeum.bydgoszcz.pl
Piotr Kopciewicz
adiunkt
piotr.kopciewicz@muzeum.bydgoszcz.pl
Joanna Truszkowska 
adiunkt konserwatorski
joanna.truszkowska@muzeum.bydgoszcz.pl


Dział Edukacji i Promocji
promocja@muzeum.bydgoszcz.pl
Marcin Zdanowski
kustosz, kierownik działu
tel. 52 58 59 915
marcin.zdanowski@muzeum.bydgoszcz.pl

EDUKACJA
edukacja@muzeum.bydgoszcz.pl
dr Mateusz Soliński
kustosz
tel. 52 58 59 910
mateusz.solinski@muzeum.bydgoszcz.pl
Dominika Raduńska-Pacholska
adiunkt
tel. 52 58 59 914
Katarzyna Gołębiewska
asystent
tel. 52 58 59 911
 
PROMOCJA
Natalia Szczerbińska
specjalista ds. promocji
tel. 52 58 59 912
natalia.szczerbinska@muzeum.bydgoszcz.pl
Sylwia Pietrzak
asystent
Katarzyna Hejda
specjalista ds. promocji
tel. 52 58 59 927
 
KOORDYNATOR SZLAKU WODY, PRZEMYSŁU I RZEMIOSŁA W BYDGOSZCZY TEH2O
Kinga Puchowska
specjalista ds. projektu
tel. 52 58 59 909
 
WYDAWNICTWA
Jolanta Baziak- Jankowska
adiunkt
tel. 52 58 59 806
jolanta.baziak@muzeum.bydgoszcz.pl
 
POZYSKIWANIE ŚRODKÓW
Justyna Myszka
adiunkt
tel. 52 58 59 924
justyna@muzeum.bydgoszcz.pl

Specjalista plastyk
Ewa Widacka-Matoszko
tel. 52 58 59 806
plastyka@muzeum.bydgoszcz.pl
 
Magdalena Fiałkowska
starszy bibliotekarz
Anna Imbierowicz
starszy bibliotekarz
 

Dział Administracji
Damian Burzyński
kierownik działu
damian.burzynski@muzeum.bydgoszcz.pl
tel. 52 58 59 976

Łukasz Maklakiewicz
specjalista ds. administracji
lukasz.maklakiewicz@muzeum.bydgoszcz.pl

Joanna Sokolińska
specjalista ds. zaopatrzenia
tel. 52 58 59 977
joanna.sokolinska@muzeum.bydgoszcz.pl

Maria Kowalczyk
specjalista ds. administrowania mieniem
tel. 52 58 59 962
 
Alina Skalmowska
specjalista ds. administracyjno-kadrowych
tel. 52 58 59 993
 
Dział Księgowości
Justyna Chmara  
główny księgowy
tel. 52 58 59 960
Mariola Hejmej
specjalista ds.rozliczeń finansowych
tel. 52 58 59 961
Izabela Mrozińska
starsza księgowa
tel. 52 58 59 978
 
Główny specjalista ds. kadr i zamówień publicznych
Grażyna Zielińska
tel. 52 58 59 963
kadry@muzeum.bydgoszcz.pl
grazyna.zielinska@muzeum.bydgoszcz.pl
 
Specjalista ds. ochrony
Mariusz Sobecki
tel. 52 58 59 906
tel. kom. (+48) 795 528 947
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 





Designed: Jimpenny / Programmed: FreshData