kontrast:   czcionka: A A+ Muzeum bez barier
PL  EN

Odwiedź nas na:Muzeum


Polecamy

wystawy i wydarzenia:Drukuj

Exploseum Aktualności


Wyświetlam: 25 - 32 / 34


Oldtimery - motocykle XX wieku - II edycja

Oldtimery - motocykle XX wieku - II edycja

07.03.2017

Ciesząca się dużą popularnością wystawa "Oldtimery - motocykle XX wieku" powraca do Exploseum. W tym roku w sali wystaw czasowych zobaczymy customy i motory małolitrażowe. Barwne, rzadko spotykane maszyny znowu będą cieszyć nasze oczy. A wszystko to w niezwykłej, postindustrialnej scenerii dawnej linii produkcji materiałów wybuchowych DAG Fabrik Bromberg. Wystawa czynna do 31 marca 2017 roku.
Zmiana dnia bezpłatnego zwiedzania w Exploseum

Zmiana dnia bezpłatnego zwiedzania w Exploseum

07.03.2017

Szanowni Państwo, informujemy, że od dnia 02.01.2017 roku, dniem bezpłatnego indywidualnego wstępu do Exploseum jest każda sobota (art. 10, ust.2 ustawy z dnia 21 listopada 1996 roku o muzeach). Bezpłatny wstęp do Muzeum ograniczony jest jedynie do zwiedzania indywidualnego, bez przewodnika. Zwiedzanie z przewodnikiem możliwe jest po uiszczeniu opłaty wg. aktualnego cennika biletów wstępu. Jednocześnie informujemy, że każdy wtorek jest dniem płatnym wg. aktualnego cennika biletów wstępu.
"A więc wojna" losy ludności cywilnej w latach 1939-1945

"A więc wojna" losy ludności cywilnej w latach 1939-1945

06.03.2017

Ekspozycja „A więc wojna!” ukazuje losy ludności cywilnej w czasie II wojny światowej. Wystawa przedstawia m.in. funkcjonowanie ludności polskiej w obozach przesiedleńczych. Zwiedzający będą mieli szansę poznać poruszające relacje, wspomnienia osób przetrzymywanych w obozach. Relacje pochodzą z Fundacji Ośrodka KARTA oraz Domu Spotkań z Historią z Warszawy. Wernisaż wystawy odbędzie się w Exploseum (ul. Alfreda Nobla) 16 kwietnia 2016 roku, o godz. 12.30, wstęp wolny.
Forum Dziedzictwa Sztuki Inżynieryjnej i Stowarzyszenie Muzeów Sztuki Inżynieryjnej

Forum Dziedzictwa Sztuki Inżynieryjnej i Stowarzyszenie Muzeów Sztuki Inżynieryjnej

05.03.2017

Z inicjatywy Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie i Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, we współpracy programowej i przy wsparciu Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, 18 listopada 2015 w Łodzi  (w Centralnym Muzeum Włókiennictwa) odbyło się seminarium programowe przygotowujące uruchomienie Forum Dziedzictwa Sztuki Inżynieryjnej.
Exploseum w ERIH

Exploseum w ERIH

01.03.2017

Z wielką przyjemnością i głęboką satysfakcją Muzeum Okręgowe pragnie poinformować, że w wyniku podjętych przez nas działań, decyzją zarządu Stowarzyszenia European Route of Industrial Heritage, Exploseum – Centrum techniki wojennej DAG Fabrik Bromberg zostało włączone do Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego (ERIH), zyskując rangę tzw. punktu kotwicznego Szlaku.
Operacja Exploseum - czyli pierwsza explo-niedziela w tym roku

26 kwietnia (niedziela) 2016 roku powracają Explo Niedziele, czyli popularnonaukowe spotkania dla każdego.Exploseum na szlaku Europejskiego Dziedzictwa Przemysłowego

Europejski Szlak Dziedzictwa Przemysłowego to prestiżowa sieć turystycznych obiektów, które przypominają o tych regionach Europy, które słynęły z przemysłu. Niezmiernie cieszy nas, że mogliśmy dołączyć do tak ekskluzywnego grona. 
Razem posprzątajmy Puszczę Bydgoską

W dniu 18 kwietnia 2016 roku już po raz drugi Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny Sp. z o.o. organizuje akcję „Sprzątania Puszczy Bydgoskiej”. 

Wyświetlam: 25 - 32 / 34


Designed: Jimpenny / Programmed: FreshData