kontrast:   czcionka: A A+ Muzeum bez barier
PL  EN

Odwiedź nas na:Muzeum


Polecamy

wystawy i wydarzenia:Drukuj

Exploseum Aktualności


Wyświetlam: 9 - 16 / 34


Informacja dla zwiedzających

Informujemy, iż w dniu 27.10.2017 r. wystawa czasowa "Obozy pracy DAG Bromberg" w Exploseum będzie wyłączona ze zwiedzania w godz. 8.00-13.30. Za utrudnienia przepraszamy.Explo Niedziela

Explo Niedziela

02.10.2017

29 października zapraszamy na ostatnią w tym roku kalendarzowym Explo Niedzielę, czyli spotkanie edukacyjne dla miłośników nauki i historii połączone z przygodą i świetną rozrywką. Tematem przewodnim będzie nowa wystawa czasowa "Obozy pracy DAG Bromberg". Wstęp wolny.
Otwarcie wystawy "Obozy DAG Bromberg"

Otwarcie wystawy "Obozy DAG Bromberg"

14.09.2017

Wystawa Obozy pracy DAG Bromberg jest próbą odtworzenia wycinka rzeczywistości wojennej na terenie Bydgoszczy. Opowiada o trudnym codziennym życiu pracowników fabryki DAG Bromberg, którzy zakwaterowani w obozach stanowili wielonarodowościową i wielokulturową społeczność. Wernisaż odbędzie się 16 września br., o godz. 15:00 podczas Teho Fest - Święta Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła w Bydgoszczy. Podczas wydarzenia wystąpi grupa animacji historycznej.
Explo Niedziela - Explo Gra vol.2

Explo Niedziela - Explo Gra vol.2

07.09.2017

Muzeum ponownie zmienia się w centrum gier. 24 września zapraszamy na kolejną edycję Explo Niedzieli pod hasłem Explo Gra! Czekają na Was klasyki na starych konsolach, gry planszowe i nagrody. Nie zabraknie również zwiedzania Exploseum.
TehoFest - Święto Szlaku TeH2O w MOB

TehoFest - Święto Szlaku TeH2O w MOB

05.09.2017

TehoFest, czyli Święto Szlaku TeH2O w Bydgoszczy to wydarzenie kierowane do bydgoszczan szczególnie zainteresowanych przemysłową historią miasta oraz miłośników industrialu z innych części kraju. 16 września to okazja by zwiedzić obiekty znajdujące się na Szlaku w niecodziennej atmosferze. Zachęcamy do poznania programu.
EXPLOzja! Tajemnice dawnej fabryki

EXPLOzja! Tajemnice dawnej fabryki

23.08.2017
27 sierpnia zapraszamy mieszkańców Bydgoszczy i turystów odwiedzających nasze miasto do udziału w kolejnej edycji Explo Niedzieli, czyli cyklicznej imprezie organizowanej w Exploseum – oddziale Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.Wystawa „Zachować pamięć. Praca przymusowa i niewolnicza obywateli polskich na rzecz z Trzeciej Rzeszy”

Wystawa „Zachować pamięć. Praca przymusowa i niewolnicza obywateli polskich na rzecz z Trzeciej Rzeszy”

19.07.2017
Wystawa „Zachować pamięć. Praca przymusowa i niewolnicza obywateli polskich na rzecz z Trzeciej Rzeszy” przygotowana przez Fundację „Polsko-Niemieckie Pojednanie” ukazuje mało znany w Niemczech i na świecie obraz niemieckiej polityki okupacyjnej wobec obywateli polskich w latach II wojny światowej. Można tu znaleźć najważniejsze informacje, liczby, i fakty dotyczące pracy przymusowej i niewolniczej, obozów koncentracyjnych, zagłady Żydów, więzień i obozów karnych, wysiedleni i germanizacji.Lipcowa Explo Niedziela

Lipcowa Explo Niedziela

19.07.2017

Zapraszamy na wakacyjną Explo Niedzielę! Łączymy przygodę i świetną rozrywkę z fascynującym światem nauki i techniki. To wszystko w wyjątkowym miejscu, jakim jest dawna fabryka materiałów wybuchowych. Tym razem zwiedzimy strefę POL-Betrieb, gdzie produkowano proch.

Wyświetlam: 9 - 16 / 34


Designed: Jimpenny / Programmed: FreshData