kontrast:   czcionka: A A+ Muzeum bez barier
PL  EN

Odwiedź nas na:Muzeum


Polecamy

wystawy i wydarzenia:Drukuj

Exploseum Aktualności


Wyświetlam: 9 - 16 / 29


EXPLOzja! Tajemnice dawnej fabryki

EXPLOzja! Tajemnice dawnej fabryki

23.08.2017
27 sierpnia zapraszamy mieszkańców Bydgoszczy i turystów odwiedzających nasze miasto do udziału w kolejnej edycji Explo Niedzieli, czyli cyklicznej imprezie organizowanej w Exploseum – oddziale Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.Wystawa „Zachować pamięć. Praca przymusowa i niewolnicza obywateli polskich na rzecz z Trzeciej Rzeszy”

Wystawa „Zachować pamięć. Praca przymusowa i niewolnicza obywateli polskich na rzecz z Trzeciej Rzeszy”

19.07.2017
Wystawa „Zachować pamięć. Praca przymusowa i niewolnicza obywateli polskich na rzecz z Trzeciej Rzeszy” przygotowana przez Fundację „Polsko-Niemieckie Pojednanie” ukazuje mało znany w Niemczech i na świecie obraz niemieckiej polityki okupacyjnej wobec obywateli polskich w latach II wojny światowej. Można tu znaleźć najważniejsze informacje, liczby, i fakty dotyczące pracy przymusowej i niewolniczej, obozów koncentracyjnych, zagłady Żydów, więzień i obozów karnych, wysiedleni i germanizacji.Lipcowa Explo Niedziela

Lipcowa Explo Niedziela

19.07.2017

Zapraszamy na wakacyjną Explo Niedzielę! Łączymy przygodę i świetną rozrywkę z fascynującym światem nauki i techniki. To wszystko w wyjątkowym miejscu, jakim jest dawna fabryka materiałów wybuchowych. Tym razem zwiedzimy strefę POL-Betrieb, gdzie produkowano proch.
Bydgoska Noc Muzealna w Exploseum

Bydgoska Noc Muzealna w Exploseum

23.06.2017

Zapraszamy na Bydgoską Noc Muzealną w ramach Bydgoskiego Festiwalu Wodnego Ster na Bydgoszcz. 24 czerwca 2017 roku, godz. 17.00 – 22.30, Exploseum godz. 15.00 -20.00, wstęp wolny. Poznaj program wydarzenia.
Explo Niedziela - Transport w strefie NGL

Explo Niedziela - Transport w strefie NGL

19.06.2017

Poznaj logistyczną stronę NGL-Betrieb, części DAG Fabrik Bromberg, w której produkowano nitroglicerynę. Podczas najbliższej Explo Niedzieli zwiedzający dowiedzą się więcej o tym, jak przewożono materiały wybuchowe, poczują na własnej skórze realia rzeczywistości II wojny światowej podczas specjalnego oprowadzania oraz będą mieli okazję zajrzeć do miejsc na co dzień niedostępnych na trasie turystycznej. Spotkanie odbędzie się 25 czerwca 2017 roku, w godz. 10.00-16.00, wstęp wolny.
Explo Niedziela "Exploseum na falach eteru"

Explo Niedziela "Exploseum na falach eteru"

22.05.2017

Explo Niedziele to spotkania edukacyjne dla miłośników nauki i historii połączone z przygodą i świetną rozrywką.
Podczas spotkania 28 maja łączymy się z Europą i poznajemy niezwykłe systemy łączności! Wstęp wolny.
Bydgoski Festiwal Nauki w MOB

Bydgoski Festiwal Nauki w MOB

22.05.2017

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy przygotowało specjalną ofertę z okazji Bydgoskiego Festiwalu Nauki. Zapraszamy żądnych wiedzy i nowych doświadczeń do udziału w naszych wydarzeniach, w tym do zwiedzania Exploseum.
Huczne otwarcie sezonu Explo Niedziel

Huczne otwarcie sezonu Explo Niedziel

22.05.2017

Pierwsze w sezonie spotkanie z cyklu Explo Niedziel rozpoczniemy wybuchowo z Pracownią Profesora Ciekawskiego. Zwiedzający będą mogli oglądać najefektowniejsze doświadczenia z zakresu fizyki i chemii, które będą przeplatane prostymi eksperymentami, które przeprowadzić można również w domowych warunkach. W Exploseum nie zabraknie oczywiście dużych porcji eksplozji i płomieni. Zapraszamy już 30 kwietnia, w godz. 12.00 – 15.00, wstęp wolny.

Wyświetlam: 9 - 16 / 29


Designed: Jimpenny / Programmed: FreshData