kontrast:   czcionka: A A+ Muzeum bez barier
PL  EN

Odwiedź nas na:



Muzeum


Polecamy

wystawy i wydarzenia:



Drukuj

Exploseum Aktualności


Wyświetlam: 1 - 8 / 30


Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Muzeum

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Muzeum

19.04.2018

W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich zapraszamy na specjalne oprowadzanie z Przewodnikiem po Wyspie Młyńskiej oraz Exploseum.




Święto Kultury Industrialnej ERIH DAY w Exploseum

Święto Kultury Industrialnej ERIH DAY w Exploseum

19.04.2018

Realizowany od kilku lat cykl Explo wydarzeń pod nazwą „Explo Niedziele” zaczynamy w tym sezonie wyjątkowo: 1 maja (wtorek), z okazji święta kultury industrialnej. W majówkę, na terenie Exploseum, odbędzie się wydarzenie - European dance event “Work-it-out". Zapraszamy do zapoznania się z programem.




Poznaj swój region z przewodnikiem!

Poznaj swój region z przewodnikiem!

09.02.2018

9 lutego rozpoczęły się zapisy do akcji "Poznaj swój region z przewodnikiem". W sobotę i niedzielę (24 i 25 lutego) licencjonowani przewodnicy z regionu będą oprowadzać mieszkańców i turystów po najbardziej interesujących zakątkach Kujaw i Pomorza. Wśród propozycji MOB znalazło się m.in. zwiedzanie Exploseum oraz spacer wśród zabytków w obiektach w śródmieściu. Zapisy będą trwały do 22 lutego do godz. 15.00.




Zostań certyfikowanym przewodnikiem po Exploseum. Zapisz się na nasz kurs!

Zostań Certyfikowanym Przewodnikiem po Exploseum. Zapisz się na nasz kurs!




Informacja dla zwiedzających

Informujemy, iż w dniu 27.10.2017 r. wystawa czasowa "Obozy pracy DAG Bromberg" w Exploseum będzie wyłączona ze zwiedzania w godz. 8.00-13.30. Za utrudnienia przepraszamy.



Explo Niedziela

Explo Niedziela

02.10.2017

29 października zapraszamy na ostatnią w tym roku kalendarzowym Explo Niedzielę, czyli spotkanie edukacyjne dla miłośników nauki i historii połączone z przygodą i świetną rozrywką. Tematem przewodnim będzie nowa wystawa czasowa "Obozy pracy DAG Bromberg". Wstęp wolny.




Otwarcie wystawy "Obozy DAG Bromberg"

Otwarcie wystawy "Obozy DAG Bromberg"

14.09.2017

Wystawa Obozy pracy DAG Bromberg jest próbą odtworzenia wycinka rzeczywistości wojennej na terenie Bydgoszczy. Opowiada o trudnym codziennym życiu pracowników fabryki DAG Bromberg, którzy zakwaterowani w obozach stanowili wielonarodowościową i wielokulturową społeczność. Wernisaż odbędzie się 16 września br., o godz. 15:00 podczas Teho Fest - Święta Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła w Bydgoszczy. Podczas wydarzenia wystąpi grupa animacji historycznej.




Explo Niedziela - Explo Gra vol.2

Explo Niedziela - Explo Gra vol.2

07.09.2017

Muzeum ponownie zmienia się w centrum gier. 24 września zapraszamy na kolejną edycję Explo Niedzieli pod hasłem Explo Gra! Czekają na Was klasyki na starych konsolach, gry planszowe i nagrody. Nie zabraknie również zwiedzania Exploseum.





Wyświetlam: 1 - 8 / 30


Designed: Jimpenny / Programmed: FreshData