kontrast:   czcionka: A A+ Muzeum bez barier
PL  EN

Odwiedź nas na:Muzeum


Polecamy

wystawy i wydarzenia:Drukuj

Exploseum Aktualności


Wyświetlam: 1 - 8 / 33


Bydgoska Noc Muzealna  w Exploseum

Bydgoska Noc Muzealna w Exploseum

05.06.2018

W ramach Bydgoskiego Festiwalu Wodnego Ster na Bydgoszcz 23 czerwca zapraszamy na Bydgoską Noc Muzealną. W programie wiele atrakcji dla całej rodziny m.in. zabawy z piaskiem kinetycznym, warsztaty rodzinne z użyciem klocków LEGO, gry terenowe oraz  uroczyste otwarcie wystawy: SZTUKA WSPÓŁCZESNA Z KOLEKCJI WOJCIECHA FIBAKA, gdzie gościem specjalnym będzie sam kolekcjoner.
Explo Niedziela - Explo Gra vol.3

Exploseum zmienia się w centrum gier! Zapraszamy na czerwcowe, rodzinne spotkanie z cyklu "Explo Niedziela" już 24 czerwca.
Otwarcie wystawy "Rower po bydgosku"

Otwarcie wystawy "Rower po bydgosku"

23.05.2018

W czasach PRL-u nie było Polaka, który nie jeździłby na wyścigówce, składaku czy motorowerze, wyprodukowanych w bydgoskim Romecie. Zapraszamy na wystawę, która przybliża historię największej, polskiej firmy rowerowej zlokalizowanej w Bydgoszczy. Zwiedzający mają szansę prześledzić rozwój myśli technicznej firmy, na przykładzie dwudziestu jednośladów które prezentujemy. Otwarcie w ramach Explo Niedzieli - 27 maja, godz. 12:30, wstęp wolny.
​Europejska Noc Muzeów już 19 maja!

​Europejska Noc Muzeów już 19 maja!

Wernisaż, warsztaty, pokazy grup inscenizacyjnych oraz konkursy z nagrodami! Już 19 maja będzie miała miejsce kolejna odsłona Europejskiej Nocy Muzeów. Bydgoskie Muzea oraz Partnerzy, jak co roku, w tę wyjątkową noc zorganizowali szereg atrakcji. Czekają nagrody! Zachęcamy do zapoznania się z pełnym programem.
Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Muzeum

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Muzeum

07.05.2018

W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich zapraszamy na specjalne oprowadzanie z Przewodnikiem po Wyspie Młyńskiej oraz Exploseum.
Poznaj swój region z przewodnikiem!

Poznaj swój region z przewodnikiem!

09.02.2018

9 lutego rozpoczęły się zapisy do akcji "Poznaj swój region z przewodnikiem". W sobotę i niedzielę (24 i 25 lutego) licencjonowani przewodnicy z regionu będą oprowadzać mieszkańców i turystów po najbardziej interesujących zakątkach Kujaw i Pomorza. Wśród propozycji MOB znalazło się m.in. zwiedzanie Exploseum oraz spacer wśród zabytków w obiektach w śródmieściu. Zapisy będą trwały do 22 lutego do godz. 15.00.
Zostań certyfikowanym przewodnikiem po Exploseum. Zapisz się na nasz kurs!

Zostań Certyfikowanym Przewodnikiem po Exploseum. Zapisz się na nasz kurs!
Informacja dla zwiedzających

Informujemy, iż w dniu 27.10.2017 r. wystawa czasowa "Obozy pracy DAG Bromberg" w Exploseum będzie wyłączona ze zwiedzania w godz. 8.00-13.30. Za utrudnienia przepraszamy.
Wyświetlam: 1 - 8 / 33


Designed: Jimpenny / Programmed: FreshData