kontrast:   czcionka: A A+ Muzeum bez barier
PL  EN

Join us on:Muzeum

See also

exhibitions & events:


Sztuka w służbie społeczeństwa. Historia XX-wiecznego designu

Rozpoczęcie:2012-09-07
End:2025-09-30
Place:Galeria Sztuki Nowoczesnej, ul. Mennica 8a
Forma:prezentacja multimedialna

Na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat wzornictwo stało się powszechnym środkiem artystycznej ekspresji. „Projektowanie, jako środek komunikacji i wyrazu, przyciąga nowych zwolenników, ale i wciąż inspiruje starych. Jednym słowem język projektowania jest źródłem nieograniczonych możliwości. Żyjemy w świecie w którym dużo to wciąż za mało. W rzeczywistości zdominowanej przez chęć posiadania produkty nie muszą już tylko spełniać swoich funkcji, a masowa produkcja zwykle nie trafia w nasze gusta. Potrzebujemy rzeczy oryginalnych niepowtarzalnych” – pisze Lakshmi Bhaskaran. Celem zajęć będzie przybliżenie dziejów współczesnej sztuki użytkowej.
 
Jak zamówić lekcje?
Zajęcia muzealne można zamówić osobiście lub telefonicznie z dwutygodniowym wyprzedzeniem w Dziale Edukacji i Promocji przy ul. Mennica 6 w Bydgoszczy, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00-16.00, tel. 052 58 59 910, 911 lub 914. Prosimy o precyzyjne podawanie: tematu lekcji, terminu zajęć, informacji o liczebności grupy (nie powinna przekraczać 25 osób), rodzaju szkoły, nazwiska nauczyciela lub opiekuna, z którym przybędzie grupa, telefonu kontaktowego.
 
Kiedy i gdzie odbywają się zajęcia muzealne?
Zajęcia prowadzimy od wtorku do piątku w godzinach od 10.00 do 15.00 w Galerii Sztuki Nowoczesnej przy ul. Mennica 8a.
 
Opłaty:
Opłatę za lekcje wnosi się w kasach mieszczących się w budynkach Muzeum. Opłata wynosi: 4 zł od każdego uczestnika oraz 1 zł od opiekuna grupy. Opiekunowie mają obowiązek pozostawać z grupą przez cały czas pobytu w Muzeum i biorą odpowiedzialność za dyscyplinę uczniów podczas zajęć.

 : kliknij
     


Designed: Jimpenny / Programmed: FreshData