kontrast:   czcionka: A A+ Muzeum bez barier
PL  EN

Odwiedź nas na:Muzeum


Polecamy

wystawy i wydarzenia:
Drukuj

Edukacja Klasy IV-VIWyświetlam: 1 - 10 / 35

I ja jestem kuratorem
Nazwa: I ja jestem kuratorem
Termin: 2018-07-07 do 2018-10-12
Miejsce: Spichrze nad Brdą, ul. Grodzka 7-11
Forma: lekcja z warsztatem
Opis:

I ja jestem kuratorem


odbiorca: uczniowie klas IV-VII
forma pracy: lekcja z warsztatem
metody pracy: pokaz, warsztaty plastyczne
czas trwania: 90 min.
zagadnienia programowe: rola i zadania muzeum


95-lecie Muzeum Okręgowego to niezwykła okazja do poznania jego historii, ale również stworzenia własnej wystawy. Dowiemy się, jak kiedyś funkcjonowało Muzeum i jak zmieniało się przez lata. Uczestnicy warsztatów wcielą się w role twórców i kuratorów. Wykorzystując różnorodne materiały wykonają unikatowe eksponaty i postarają się zaaranżować je w przestrzeni wystawienniczej.

 

Rezerwacja zajęć: osobiście, telefonicznie lub pod adresem e-mail, z dwutygodniowym wyprzedzeniem w Dziale Edukacji i Promocji przy ul. Mennica 6 w Bydgoszczy, od poniedziałku do piątku w

 
Artystyczne inspiracje z kolekcji Wojciecha Fibaka
Nazwa: Artystyczne inspiracje z kolekcji Wojciecha Fibaka
Termin: 2018-06-23 do 2018-08-26
Miejsce: Galeria Sztuki Nowoczesnej, ul. Mennica 8
Opis:

Na wystawie „Sztuka współczesna z  kolekcji Wojciecha Fibaka” znalazły się prace twórców, których nazwiska już na trwałe wpisały się w historię najnowszej sztuki.  Jest ona  wzorem polskiego kolekcjonerstwa prywatnego. Podczas warsztatów zapoznamy się z działami mistrzów, pobudzimy naszą wyobraźnię, a także stworzymy własne dzieła i rysunki na torbie ekologicznej.

 
Życie codzienne w dwudziestoleciu międzywojennym
Nazwa: Życie codzienne w dwudziestoleciu międzywojennym
Termin: 2018-05-19 do 2019-04-01
Miejsce: Europejskie Centrum Pieniądza, ul. Mennica 4
Opis:

Lekcja prowadzona na wystawie „Dzieje Pieniądza. Między Wielkimi Wojnami (1918-1939)". Podczas zajęć przeniesiemy się w świat dwudziestolecia międzywojennego. Rozwiązując zadania matematyczne dowiemy się jakie były ceny produktów i co można było kupić. Nie zabraknie także ciekawostek odnośnie mody, zabaw i życia codziennego. Zajęcia prowadzone w oparciu o kartę pracy.

 
Sekretne znaki
Nazwa: Sekretne znaki
Termin: 2018-03-01 do 2023-06-30
Miejsce: Zbiory Archeologiczne, ul. Mennica 2
Forma: pokaz zabytków, warsztaty
Opis:

„Sekretne znaki”  to zajęcia poświęcone dawnym sposobom rozumienia świata,  symbolom i ich znaczeniom.  Zaczynając od najdawniejszych czasów,  gdy królowały duchy zwierząt  poszukamy symbolów słońca,  a skończymy na znakach garncarskich.  Uzbrojeni w karty z symbolami stworzymy wisiory z sekretnymi wiadomościami.

 
Skarb bydgoski
Nazwa: Skarb bydgoski
Termin: 2018-02-13 do 2018-12-31
Miejsce: Europejskie Centrum Pieniądza, ul. Mennica 4
Forma: warsztat, pokaz
Opis:

Zapraszamy do udziału w warsztatach ze skarbem bydgoskim. Uczestnicy zapoznają się ze specjalnie przygotowaną ekspozycją, dowiedzą się także jak kiedyś wytwarzane były monety. W części warsztatowej samodzielnie przygotują i wykonają monetę – magnes z masy samoutwardzalnej.

 
Bydgostia. Widoki Miasta
Nazwa: Bydgostia. Widoki Miasta
Termin: 2018-01-01 do 2021-12-16
Miejsce: Spichrze nad Brdą, ul. Grodzka 7-11
Forma: pokaz zabytków, warsztaty
Opis:

Bydgostia. Widoki Miasta

Podczas zajęć skupimy się na rozwoju przestrzennym i administracyjnym miasta. Odpowiemy na pytania jak rozwijała się miasto i dlaczego. Obejrzymy zachowane widoki i na ich podstawie stworzymy własne dzieła, które następnie przeniesiemy specjalnymi farbami na szlkane lampiony.

Forma:pokaz zabytków, warsztaty

pojęcia kluczowe: rozwój przestrzenny, planowanie, urbanistyka, malarstwo na szkle

czas trwania: 90 min

Jak zamówić lekcje?
Zajęcia muzealne można zamówić osobiście lub telefonicznie z dwutygodniowym wyprzedzeniem w Dziale Edukacji i Promocji przy ul. Mennica 6 w Bydgoszczy, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00-16.00, tel. 052 58 59 911, 914 lub 910. Prosimy o precyzyjne podawanie: tematu lekcji, terminu zajęć, informacji o liczebności grupy (max. 15 osób), rodzaju szkoły, nazwiska nauczyciela lub opiekuna, z którym przybędzie grup

 
Młyny, spichrze i mennica.  Śladami dawnego rzemiosła i przemysłu na Wyspie Młyńskiej
Nazwa: Młyny, spichrze i mennica. Śladami dawnego rzemiosła i przemysłu na Wyspie Młyńskiej
Termin: 2018-01-01 do 2019-12-31
Miejsce: Europejskie Centrum Pieniądza, ul. Mennica 4
Opis:

Zapraszamy na zajęcia, w czasie których poznamy przemysłową historię budynków na Wyspie Młyńskiej. Spotkanie będzie miało charakter spaceru, w czasie którego zajrzymy do wnętrz historycznych spichrzy i młynów oraz zwiedzimy ekspozycję dotyczącą dziejów produkcji pieniądza.

 
Spacer „Mostem Królowej Jadwigi”
Nazwa: Spacer „Mostem Królowej Jadwigi”
Termin: 2018-01-01 do 2018-12-31
Miejsce: Spichrze nad Brdą, ul. Grodzka 7-11
Opis:

Jak ubierali się dawni  Bydgoszczanie? Jak spędzali czas wolny? Zapraszamy na lekcję opowiadającą o dawnej Bydgoszczy. Zajęcia prowadzone na ekspozycji historycznej mają na celu przybliżyć uczestnikom realia życia codziennego w naszym mieście. Inspiracją będą fragmenty dzieła "Most Królowej Jadwigi" autorstwa słynnego bydgoszczanina Jerzego Sulimy-Kamińskiego.

 
Pogwarki na „Moście Królowej Jadwigi”
Nazwa: Pogwarki na „Moście Królowej Jadwigi”
Termin: 2018-01-01 do 2018-12-31
Miejsce: Spichrze nad Brdą, ul. Grodzka 7-11
Opis:

Czy wiesz co to „kuch” i „badeje”? Zapraszamy na zajęcia literackie w muzeum, podczas których  pracując  z fragmentami  powieści „Most Królowej Jadwigi”  zapoznamy się z gwarą bydgoską. Zajęcia będą okazją do poznania życia codziennego w dawnej Bydgoszczy.

 
Usłysz kolor, zobacz dźwięk
Nazwa: Usłysz kolor, zobacz dźwięk
Termin: 2017-11-01 do 2017-12-31
Miejsce: Galeria Sztuki Nowoczesnej
Opis:

Uczestnicy zapoznają się z wybranymi obrazami znajdującymi się w Galerii Sztuki Nowoczesnej oraz nagraniami muzycznymi, które zostały zainspirowane wspomnianymi dziełami. Podczas warsztatów tworzone są własne kompozycje plastyczne.Wyświetlam: 1 - 10 / 35

Designed: Jimpenny / Programmed: FreshData