kontrast:   czcionka: A A+ Muzeum bez barier
PL  EN

Join us on:Muzeum

See also

exhibitions & events:


Drogi serca i rozumu

Rozpoczęcie:2019-02-04
End:2022-02-04
Place:Dom Leona Wyczółkowskiego, ul. Mennica 7
Forma:pokaz zabytków, warsztaty

Podczas zajęć w Domu Leona Wyczółkowskiego poznamy realia, w jakich funkcjonowało społeczeństwo w XIX w.  Skupimy się sposobach, w jakich się porozumiewano: listach, gestach, etykiecie. Omawiając życie Leona Wyczółkowskiego oraz wybraną twórczość Stanisława Moniuszki („Halka” i „Paria”) powiemy  na jakie trudności mogły natrafić osoby próbujące nawiązać głębsze relacje i czy takie problemy mają miejsce również dzisiaj.  W części warsztatowej ozdobimy lampiony wykorzystując „mowę kwiatów”. Zajęcia prowadzone z okazji obchodów Roku Moniuszki.

 

Jak zamówić lekcje?
Zajęcia muzealne można zamówić osobiście lub telefonicznie z dwutygodniowym wyprzedzeniem w Dziale Edukacji i Promocji przy ul. Mennica 6, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00-16.00, tel. 052 58 59 910, 911, 914 lub 925. Prosimy o precyzyjne podawanie: tematu lekcji, terminu zajęć, informacji o liczebności grupy (nie powinna przekraczać 25 osób), rodzaju szkoły, nazwiska nauczyciela lub opiekuna, z którym przybędzie grupa, telefonu kontaktowego.

Kiedy i gdzie odbywają się zajęcia muzealne?
Zajęcia prowadzimy od wtorku do piątku w godzinach od 10.00 do 15.00 w budynkach Muzeum

Opłaty:
Opłatę za lekcje wnosi się w kasach mieszczących się w budynkach Muzeum. Opłata wynosi: 5 zł od każdego uczestnika oraz 1 zł od opiekuna grupy. Opiekunowie mają obowiązek pozostawać z grupą przez cały czas pobytu w Muzeum i biorą odpowiedzialność za dyscyplinę uczniów podczas zajęć.

 

 : kliknij
     


Designed: Jimpenny / Programmed: FreshData