Ustawienia
PL  EN

Join us on:Muzeum
See also

exhibitions & events:


W spiżarni naszych pradziadków

Rozpoczęcie:2011-01-01
End:2025-12-31
Place:ul. Mennica 2
Forma:pokaz zabytków


Jak wyglądał jadłospis naszych przodków? Co i w jakich okresach jadali? W jaki sposób przechowywali zapasy i przyrządzali potrawy? Na zajęciach będzie możliwość poznania różnych aspektów życia codziennego poprzez drobne eksperymenty (krzesanie ognia i mielenie mąki) oraz kontakt z replikami eksponatów-przedmiotów służących kiedyś do zdobywania i przygotowywania potraw.

Lekcja skierowana do uczniów szkół podstawowych z klas I-III.

Jak zamówić lekcje?

Zajęcia muzealne można zamówić osobiście lub telefonicznie z dwutygodniowym wyprzedzeniem w Dziale Edukacji i Promocji w Europejskim Centrum Pieniądza przy ul. Mennica 4, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00-16.00, tel. 052 58 59 911, 914 lub 910. Prosimy o precyzyjne podawanie: tematu lekcji, terminu zajęć, informacji o liczebności grupy (nie powinna przekraczać 25 osób), rodzaju szkoły, nazwiska nauczyciela lub opiekuna, z którym przybędzie grupa, telefonu kontaktowego.Kiedy i gdzie odbywają się zajęcia muzealne?

Zajęcia prowadzimy od wtorku do piątku w godzinach od 9:00 do 16:00 w Spichrzach przy ul. Grodzkiej 7 - 11 oraz w budynkach muzealnych na Wyspie Młyńskiej.Opłaty:

Opłatę za lekcje wnosi się w kasach mieszczących się w budynkach Muzeum. Opłata obejmuje: 30 zł + bilet wstępu od każdego uczestnika. Opiekunowie wchodzą bezpłatnie, ale mają obowiązek pozostawać z grupą przez cały czas pobytu w Muzeum i biorą odpowiedzialność za dyscyplinę uczniów podczas zajęć.Designed: Jimpenny / Programmed: FreshData