kontrast:   czcionka: A A+ Muzeum bez barier
PL  EN

Odwiedź nas na:Muzeum


Polecamy

wystawy i wydarzenia:
Drukuj

Wydarzenia


Wyświetlam: 1 - 8 / 389


Konferencja "Historia w muzeum"

Konferencja "Historia w muzeum"

22.09.2017
Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy we współpracy z Narodowym Instytutem Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów organizuje czwartą już konferencję naukową z cyklu Muzeum - formy i środki prezentacji, która podejmie problematykę muzealną związaną z ukazywaniem konkretnych rodzajów zbiorów i działaniami temu towarzyszącymi. Konferencja rozpoczyna się 25 września.60+Kultura

60+Kultura

22.09.2017

Po raz kolejny włączamy się w akcję Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „60+Kultura”. W dniach 23 i 24 września br. osoby, które ukończyły 60 lat będą mogły zwiedzić wszystkie aktualne wystawy (z wyjątkiem Exploseum) za symboliczną złotówkę. Serdecznie zapraszamy.
Oprowadzanie po wystawie „Książka żywa”

Jaką formę w przyszłości będą miały książki? O tym i nie tylko porozmawiamy na oprowadzaniu kuratorskim po wystawie "Książka żywa". Na oprowadzanie zapraszają: kustosz Barbara Chojnacka oraz Kajetan Giziński. Spotkanie odbędzie się 12 października 2017 roku, o godz. 17.00, wstęp wolny.
Maluchy w muzeum – środy sensoryczne dla najmłodszych

Zapraszamy maluchy w wieku od 0 do 3 lat do udziału w warsztatach sensorycznych. To wyjątkowy czas dla rodziców i kilkumiesięcznych maluszków. Podczas wesołej zabawy będziemy stymulować rozwój dzieci uaktywniając ich zmysły: wzrok, słuch, dotyk, smak. Podczas zajęć stworzymy pierwsze prace plastyczne. Zajęcia odbędą się: 4 oraz 18 października. Obowiązują zapisy.
Niedziela w Muzeum

1 października zapraszamy na rodzinne spotkanie z cyklu „Niedziela w Muzeum”. Podczas warsztatów będziemy wspólnie tworzyć własną opowieść i bogato ją ilustrować wykorzystując różnorodne techniki. Dowiemy się jak pisać książkę, jak się tworzy grafikę, a także wykonamy ćwiczenia rozwijające wyobraźnię. Obiwiązują zapisy.
Otwarcie wystawy "Książka żywa"

Otwarcie wystawy "Książka żywa"

Data wydarzenia: 28.09.2017

Jak wyobrażasz sobie książkę doskonałą? Jaką formę będą miały książki w przyszłości? Jak artyści myślą o książce, która zawsze była wyzwaniem wyobraźni? Zapraszamy na nową wystawę „Książka żywa”. Wernisaż odbędzie się 28 września o godz. 18.00 w Zbiorach Archeologicznych na Wyspie Młyńskiej. Wstęp wolny.
Otwarcie wystawy "Obozy DAG Bromberg"

Otwarcie wystawy "Obozy DAG Bromberg"

14.09.2017

Wystawa Obozy pracy DAG Bromberg jest próbą odtworzenia wycinka rzeczywistości wojennej na terenie Bydgoszczy. Opowiada o trudnym codziennym życiu pracowników fabryki DAG Bromberg, którzy zakwaterowani w obozach stanowili wielonarodowościową i wielokulturową społeczność. Wernisaż odbędzie się 16 września br., o godz. 15:00 podczas Teho Fest - Święta Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła w Bydgoszczy. Podczas wydarzenia wystąpi grupa animacji historycznej.
Maluchy w muzeum – środy sensoryczne dla najmłodszych

Maluchy w muzeum – środy sensoryczne dla najmłodszych

Data wydarzenia: 06.09.2017 - 20.09.2017

Zapraszamy maluchy w wieku od 0 do 3 lat wraz z rodzicami do udziału w warsztatach sensorycznych. Zajęcia odbędą się: 6 oraz 20 września 2017 roku, godz. 11.00 -13.00, obowiązują zapisy.

Wyświetlam: 1 - 8 / 389


Designed: Jimpenny / Programmed: FreshData