kontrast:   czcionka: A A+ Muzeum bez barier
PL  EN

Odwiedź nas na:



Muzeum


Polecamy

wystawy i wydarzenia:





Znamy już laureatów!

 
Dziękujemy za udział w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficzny "Śladami Leona Wyczółkowskiego", który w tym roku przebiegł pod hasłem "Ludzie w twórczości artysty". Spośród zgłoszonych zdjęć komisja konkursowa wybrała laureatów.
Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom.
 
Do XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Śladami Leona Wyczółkowskiego - ludzie w twórczości artysty”  zakwalifikowano 142 osoby, które  nadesłały  471 zdjęć:
               - 59 osób w kategorii wiekowej do 16 lat nadesłało 192  zdjęcia
               - 83 osoby w kategorii wiekowej powyżej 16 lat nadesłały  279  zdjęć
 
Do wystawy zakwalifikowano 106 osób i 206 zdjęć: 
              -   45 osób w kategorii wiekowej do 16 lat, wybrano 75  zdjęć  
              -   61 osób w kategorii wiekowej powyżej 16 lat, wybrano 131 zdjęć 
 
Wernisaż wraz z rozdaniem nagród odbędzie się 20 stycznia 2018 roku, o godz.12.00 w Spichrzach nad Brdą.
 
 
Zgodnie z regulaminem przyznano następujące nagrody:
                                                                                                                                                             
Nagroda Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza 
 
Maciejewska Nikola,  Konstantynów Łódzki - w kategorii poniżej 16 lat     
             1. Rybak
             2. Portret kobiety
             3. Rybak 2
             4. Portret kobiety 2
             5. Duma
nagr Wojewody Nikola Maciejewska Rybak 1
Nikola Maciejewska, Rybak
 
Nagroda Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego 
 
Barałkiewicz Marek, Poznań - w kategorii powyżej 16 lat
           1. Do żniw
           2. Żniwiarka z koniem
           3. Kosiarz
           4. Konne Żniwa
           5. Zaprzęg wołów
nagr marszałka Marek Barałkiewicz Zaprzęg wołów
Marek Barałkiewicz, Zaprzęg wołów
 
                                                                                                                                                            
Nagroda Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego 
 
Gajownik Joanna,  Bydgoszcz - w kategorii powyżej 16 lat
             1. Światłem  i sercem - Jan
             2. Światłem i sercem – Małgorzata 1
             3. Światłem i sercem - Małgorzata 2
             4. Światłem  i sercem - Agnieszka
             5. Światłem i sercem - Anna
Joanna Gajownik Swiatlem i sercem - Agnieszka
Joanna Gajownik - Światłem i sercem - Agnieszka
 
Nagrody i wyróżnienia organizatora konkursu MOB - w kategorii wiekowej do 16 lat
 
I  Nagroda w kwocie 600,00 zł (słownie : sześćset złotych):
 
Spętana Marta, Zapolice
             1. Tajemnicza dama
             2. Poranek na pastwisku
             5. Segregacja ziemniaków
Marta Spętana_Tajemnicza dama
Marta Spętana, Tajemnicza dama
 
II  Nagroda w kwocie 500,00 zł (słownie : pięćset złotych):
 
Marcinek Jarosław, Lublin
             1. Życie wsi - zabawa
             3. Człowiek w słomianym kapeluszu
             5. Wykopki
II miejsce Jarosław Marcinek_Życie wsi zabawa
Jarosław Marcinek, Życie wsi zabawa
 
III  Nagroda w kwocie 400, 00 zł (słownie : czterysta złotych):
 
Chmielewska Julia, Namysłów
             1. Dziewczyna w chuście 
             2. Dziewczyna z różami
             3. Dziewczyna zwiejska z kwiatami
III nagroda Julia Chmielewska Dziewczyna wiejska z kwiatami
Julia Chmielewska, Dziewczyna wiejska z kwiatami
 
 
III Wyróżnienia:
1. Ćwik Dagmara, Szubin
             1. Młoda gniewna góralka, 1a. Młoda góralka
             2. Na łące I
             3. Rusałka III
 
2. Kaczmarczyk Alicja,Łochowo
             1. Wspomnienie prababci - ujrzałem raz
             2. Melancholia babaci - ujrzałem raz
 
3. Koszuta Szymon, Kruszyn Krajeński
             1. Mężczyzna przy sztaludze
             2. Autoportret
 
 
 
Nagrody i wyróżnienia organizatora konkursu MOB - w kategorii powyżej 16 lat
 
I  Nagroda w kwocie 600, 00 zł (słownie: sześćset  złotych):
 
Sobczyk Marek, Inowrocław
             1. Zosia
             2. Zosia
             3. Zosia
             4. Zosia
I nagroda Marek Sobczyk Zosia 2
Marek Sobczyk, Zosia (2)
 
II Nagroda w kwocie 500, 00 zł (słownie: pięćset  złotych):
 
Kołcon Wiktoria, Łochowo
             1. Ofelia
             2. Panna młoda
             3. Panna młoda – topielica
             4. Panna młoda – welon I
II nagroda Wiktoria Kołcoń Ofelia
Wiktoria Kołcoń, Ofelia
 
III  Nagroda w kwocie 400, 00 zł (słownie: czterysta  złotych):
 
Bizoń  Andrzej,  Bydgoszcz
             1. We mgle I
             2. We mgle II
             3. We mgle III
III nagroda Andrzej Bizoń We mgle I
Andrzej Bizoń, We mgle I
 
III Wyróżnienia:
 
1. Dytfeld Ewa, Ostrzeszów
             1. W blasku poranka 
             2. Małgorzata
             3. Kwiaciarka
 
2. Marczuk Rajmund, Bydgoszcz
             1. Kobieta z różą we włosach
             2. Mężczyzna w kaszkiecie I
             3. Mężczyzna w kaszkiecie II
 
3.  Świątek Agnieszka, Ostrowite
             1. Harmonia natury człowieka
 
 
Lista  zakwalifikowanych  osób  na wystawę w kategorii do 16 lat
 
Adamczyk Zuzanna, Starachowice
3. Spełnij moje marzenia
5. To juz jesień
 
Borkowska Martyna, Łochowo
3.  Połów II
 
Broda Gabriela, Konstantynów Łódzki
2. Kopia mistrza II
 
Bujnowicz Laura, Konstantynów Łódzki
2.  Naturalne piękno 2
 
Chlastawa Aleksander, Bolesławiec 
1. Przez okragłe okulary
 
Chmielewska Julia, Namysłów
1. Dziewczyna w chuście 
2. Dziewczyna z różami
3. Dziewczyna zwiejska z kwiatami
 
Chwaluk Klara, Biała Podlaska
1b.  Zestaw Ulepione z gliny
 
Ćwik Dagmara, Szubin
1. Młoda gniewna góralka, 1a. Młoda góralka
2. Na łące I
3. Rusałka III
 
Dymek Anna, Lublin
2. Portret Wiktorii II
 
Gołuszko Maja, Bolesławiec
1. We wnętrzu
 
Glasner Dominika, Bydgoszcz
1. Chwila ulotna
3. Dama
 
Górska Maja, Lublin
1. Portret Oliwii I
4. Ujrzałem raz
 
Grygiel Emilia, Lublin
1. Portret damy
 
Hoefsmit Hendrikus, Lisi Ogon
2. Zbierające liście II
 
Kaczmarek Zuzanna, Konstantynów Łódzki
2. Portret w nature 2
 
Kaczmarczyk Alicja, Łochowo
1. Wspomnienie prababci - ujrzałem raz
2. Melancholia babaci- ujrzałem raz
 
Kamionowski Jakub, Warszawa
1. Patrząc w dal
2. Lena
 
Kapanowska Julia, Bydgoszcz
1. Zaduma
 
Kęcki Kacper, Lublin
2. Wykopki
5. W szuwarach
 
Kędzierska Karolina, Gdynia
1. Inspiracja “Portret kobiety”
2. Inspiracja “Popiersie krakowskiej dziewczyny"
 
Kopacz Maja, Bydgoszcz
3. Marzenie
 
Koszuta Szymon, Kruszyn Krajeński
1. Mężczyzna przy sztaludze
2. Autoportret
 
Kowalska Michelle, Bydgoszcz
1. Dumna dama
 
Kozieł Joanna, Lublin
2. Orka końmi
 
Kulik Katarzyna, Nowodwór
4. Portret współczesnej kobiety
 
Łatecka Oliwia, Lublin
3. Maja w chustce
 
Maciejewska Nikola, Konstantynów Łódzki
1. Rybak
2. Portret kobiety
3. Rybak 2
4. Portret kobiety 2
5. Duma
 
Marcinek Jarosław, Lublin
1. Życie wsi - zaba
3. Człowiek w słomianym kapeluszu
5. Wykopki
 
Nowak Aleksandra, Łochowo
1. Welon
3. Pod parasolka
4. Panna młoda
 
Panasiuk Grzegorz, Parczew
2. Prababcia Mania
 
Perczyńska Olga, Łochowo
1. Camera obscure, “Rybak”
 
Piekarski Adam, Biała Podlaska
1. Nadburzański pasterz
4. Przy chacie
 
Pikuła Martyna, Sosnowiec
1. Alina

Politowicz Barbara, Konstantynów Łódzki

1. Rozmarzona
2. Realia
 
Puczyńska Gabriela, Konstantynów Łódzki
1. Tajemniczy portret 1
 
Rogoż Maciej, Kruszyn
1. Autoportret w cyklistówce
 
Spętana Marta, Zapolice
1. Tajemnicza dama
2. Poranek na pastwisku
5. Segregacja ziemniaków
 
Spychalska Maja, Murowana Goślina
2. Popiersie krakowskiej dziewczyny 2
 
Ślasko Emilia, Konstantynów Łódzki
1. Zapatrzenie
 
Szczepaniak Wiktoria, Bolesławiec
1. Świetlista dama
 
Szymański Fillip, Łochowo
1. Siostry
2. Rybak
 
Troska Kacper, Konstantynów Łódzki
1. Świetlna impresja I
4. Świetlna impresja IV
 
Wruck Daria, Łochowo
1. Portret kobiety
2. Magik, Rybak, Nad rzeka I
3. Wypas na łące
4.  Magik, Rybak, Nad rzeka II

Ziółkowska Zuzanna, Łochowo
1. W rytmie muzyki
4. Tancerka
 
Zięba Eliza, Bolesławiec
1. Zmartwienie jesiennego ranka
 
 
 
 
Lista  zakwalifikowanych  osób  na wystawę w kategorii powyżej 16 lat
 
Barałkiewicz Marek, Poznań
1. Do żniw
2. Żniwiarka z koniem
3, Kosiarz
4. Konne Żniwa
5. Zaprzęg wołów
 
Bizoń Andrzej, Bydgoszcz
1. We mgle I
2. We mgle II
3.  We mgle III
 
Błoński Andrzej, Dylągówka1. Pasterz o wielkim sercu
2. Redyk- naprzeciw przeciwnościom losu
3. Pasja – pasterstwo
4. Pasterz z powołania
 
Budzowska Anna, Sypniewo
2. Powiew
4. Rybak
 
Chłąd Jarosław, Bydgoszcz
1. Autoportret
2. Potomstwo
3. Wędkarz nad Wisłą
 
Chmiel Dawid, Ustka
1. Bezimienny tłum
2. Ostatni turysta
4. Podążając za kobietą
 
Chodorowska Olga, Lublin
1. Pejzaż lubelski
 
Chodzińska Monika, Biała Podlaska
4. A za oknem lato
 
Ciszewska Anna, Lublin
3. Prace polowe 1
4. Prace polowe 2
5. Prace polowe 3
 
Domagała Wojciech, Kielce
2. Wisząca rzeka
3. Zakochani
4. Łagiewniki
 
Dytfeld Ewa, Ostrzeszów
1. W blasku poranka
3. Małgorzata
4. Kwiaciarka
 
Dytfeld Marek, Ostrzeszów
1. Ewa
5. Podwójne zadowolenie
 
Ejsymont Daniel, Ostrołęka
1. Selene
2. Garncarz
3. Tkaczka
5. Kowal
 
Falkowski Maciej, Bydgoszcz
1. Fascination
2. Silence
3. Reminiscence
 
Gajownik Joanna, Bydgoszcz
1. Światłem I sercem-Jan
2. Światłem I sercem –Małgorzata 1
3. Światłem I sercem- Małgorzata 2
4. Światłem I sercem- Agnieszka
5. Światłem I sercem- Anna
 
Gajek Weronika, Lublin
1. Portret siostry
2. Na Łące
 
Janiak Alicja, Kielce
1. Dziewczyna w kapeluszu
4. Wieczorny zapach jarzebiny
5. Dziewczyna z koralami
 
Kłys Róza, Szczecin
2. Kobieta w chuście
3. Uliczny malarz
 
Kolinko Jolanta, Olsztyn
1. Moja córka Wiktoria
2. Turysta
4. Babcia Anastazja
5. Początek drogi Adama
 
Kołcon Wiktoria, Łochowo
1. Ofelia
2. Panna młoda
3. Panna młoda - topielica
4. Panna młoda – welon I
5. Panna młoda - welon II
 
Kowalczyk Anna, Warszawa
4. Rozmyślania
5, Dawno temu
 
Krawczyk Hubert, Biała Podlaska
1. Słowianin

Krawczyk Magdalena Sara, Szczucin
1.Dziewczyna z kaczeńcami
 
Larkiewicz Sylwia, Ostrołęka
1. Maszyneria
 
Majewska Hanna Maria, Rypin
1. Widzę więcej
2. Czuję więcej

Marczak Mateusz, Turek
1. Elegancja
2. Autoportret “Ziarno”
 
Marczuk Rajmund, Bydgoszcz
1. Kobieta z różą we włosach
2. Mężczyzna w kaszkiecie I
3. Mężczyzna w kaszkiecie II

Mazurkiewicz Natalia, Bydgoszcz
1. Przemijanie
3. Muzyka gra
 
Mikulski Andrzej, Łęczyca
2. Dzień Walentynek
3. Trzy
4. Sekret
 
Mopert Daniel, Gniezno
1. Dama z Lisem
 
Nartowski Robert, Kraków
1. Symbioza
 
Niedzielska Małgorzata, Łochowice
1. Portret z atrybutem
2. Portret z atrybutem
3. Portret z atrybutem
4. Portret z atrybutem
 
Nowak Aleksandra, Ułęż
1. Kobieta w czerwonej chuście
3. Kobieta wschodu
 
Okoniewski Tomasz, Korczowak
1. Rozmowa z ojcem na niebie
2. Na wypasie
3. Przyjaciele
4. Antonina
5. Czas przerwy
 
Olejniczak-Gołembowska Katarzyna, Gniezno
1. Dziewczynka z kaczeńcami
2. Skrzypek

Omen Agnieszka, Zielonka
1. Autoportret 2017
 
Pikul Alicja, Kowalewo Pomorskie
1. Julia I z cyklu ”Trzy Julie”
2. Julia II z cyklu ”Trzy Julie”
3. Julia III z cyklu ”Trzy Julie”
 
Pocheć Nikola, Starachowice
3. Magia jesieni
 
Rafińska Marzena, Bydgoszcz
1. Portret 1
2. Portret 2

Rafińska Agata, Bydgoszcz
1. Smutna dziewczyna
Ramos Anna, Zielona Góra
1. Portrecistka
3. Babcia Aniela
 
Serafin Edyta, Bydgoszcz
1. Wdzięk
3. Pielgrzymi
 
Starek Ida, Ciecierzyn
1. Nad rzeką Białką
 
Sobczyk Marek, Inowrocław
1. Zosia
2. Zosia
3. Zosia
4. Zosia
 
Śmigielska-Łazik Aleksandra, Siemianowice Śl.
2. A ku ku
3. Co chcesz przez to powiedzieć?
 
Świątek Agnieszka, Ostrowite
1. Harmonia natury człowieka
 
Trzciński Marek, Płock
1. Chinese Qartet
2. W drodze do
4. Czułe słówka
 
Wajda Emilia, Rzgów
4. Malina 2
 
Walczak Piotr, Bydgoszcz
1.David Lynch
2. W synagodze El-Griba
 
Watkowska Wiktoria, Bydgoszcz
1. Hiszpańskie piękno
 
Wesołowska Julia, Sicienko
2. Dziewczynka na zielonym tle
 
Wieluńska Beata, Warszawa
1. Na rybach
 
Wiśniewska Agnieszka, Świedziebnia
1. Zamyślona dama
 
Wiśniewska Joanna, Lublin
1. Przygotowanie do zimy
 
Wojtala Agata, Dobrcz
2. Zaduma
 
Wolańska Joanna, Jarosław
2. Baca 2017
 
Woźniak Kaja, Bydgoszcz
1. Kobieta w orientalnym stroju
2. Portret dumnej kobiety
 
Wszelaki Martyna, Barcin
1. Victoria
 
Zamyślewska Zuzanna, Grudziądz
2. Portret Dominiki B
 
Zglenicka Anna, Gdańsk
1. Portret kobiety z winem

Zielonka Gerard, Warszawa
1. Dama i pan z pieskiem
 
 
Jury w składzie:
dr hab. prof. Witold Jurkiewicz -  ZPAF   przewodniczący  
Jerzy Riegiel -  ZPAF
Ewa Sekuła- Tauer  - MOB Bydgoszcz
Wojciech Woźniak - ZPAF,  MOB Bydgoszcz
Katarzyna Joniec  - MOB Bydgoszcz
 

ORGANIZATOR


           


PATRONAT HONOROWY

 





Designed: Jimpenny / Programmed: FreshData