kontrast:   czcionka: A A+ Muzeum bez barier
PL  EN

Odwiedź nas na:Muzeum


Polecamy

wystawy i wydarzenia:
Drukuj

Aktualności


Wyświetlam: 33 - 40 / 521


Priscilla Romero - laureatką Nagrody Specjalnej im. Leona Wyczółkowskiego

W 2018 roku laureatką Nagrody Specjalnej im. Leona Wyczółkowskiego ufundowanej przez Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy została Priscilla Romero, artystka z Kostaryki. To właśnie wystawę jej prac i realizacji graficznych obejrzymy w przyszłym roku w naszym Muzeum.
Ważny komunikat! Strefa Wolnego Czasu!

Z powodu niesprzyjającej pogody, dnia 13 lipca br. Strefa Wolnego Czasu nie będzie czynna (Strefa Wolnego Czasu będzie rozstawiona tylko przy dobrych warunkach atmosferycznych). Zapraszamy do zwiedzania wystaw stałych oraz czasowych.
Ptak bez przestrzeni. Georg Johann Tribowski - wczesne obrazy - ostatnie dni wystawy

Ptak bez przestrzeni. Georg Johann Tribowski - wczesne obrazy - ostatnie dni wystawy

04.07.2018

Matthias Grünewald, Albrecht Dürer, Amadeo Modigliani, Pablo Picasso...to twórcy, do których odwoływał się Georg Johann Tribowski w swoich wczesnych obrazach. Interpretacje z cyklu "Ptak bez przestrzeni" można zobaczyć na wystwie czasowej tylko do 15 lipca.
Prace remontowe na Gdańskiej 4 trwają i przynoszą sensacyjne odkrycia

Prace remontowe na Gdańskiej 4 trwają i przynoszą sensacyjne odkrycia

22.06.2018

Już niedługo na mapie kulturalnej Bydgoszczy pojawi się nowy punkt. Muzeum wraca na Gdańska 4! Prace remontowe trwają i przynoszą sensacyjne odkrycia. Podczas badań historyczno-architektonicznych, w jednej z okrywek wykonanej w tynkach ściany wschodniej skrzydła południowego, stwierdzono możliwość występowania malarstwa figuratywnego.  Efektem usunięcia większości tynków wtórnych przez zespół konserwatorówz Działu Konserwacji Muzealiów MOB, było odsłonięcie dużych fragmentów pierwotnego tynku wraz z opracowaniem malarskim.
POSZUKIWANI ARTYŚCI I SPADKOBIERCY

POSZUKIWANI ARTYŚCI I SPADKOBIERCY

20.06.2018
Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy prosi o kontakt artystów oraz spadkobierców artystów z Działem Inwentaryzacji Zbiorów, w celu uregulowania kwestii związanych z zarządzaniem cyfrowymi wizerunkami dzieł, które znajdują się w kolekcji MOB i są wykorzystywane na potrzeby działalności statutowej Muzeum m.in do katalogów wystaw, publikacji naukowych i popularno-naukowych a także do celów edukacyjno-promocyjnych.Niedziela w Muzeum z okazji Dnia Dziecka!

Niedziela w Muzeum z okazji Dnia Dziecka!

29.05.2018

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka zapraszamy 3 czerwca na godz. 11.00 - 13.00 do Europejskiego Centrum Pieniądza (ul. Mennica 4, Wyspa Młyńska) do podróży w czasie, w ramach spotkania "Niedziela w Muzeum". Tym razem cofniemy się do dzieciństwa naszych pradziadków. Dowiemy się co można było kiedyś kupić, jakie były ceny produktów, co ma wspólnego komiks z banknotem. Podczas spotkania nie zabraknie również aktywności fizycznej. Dla każdego uczestnika niespodzianka.
Projekt "Straty wojenne Muzeum Miejskiego w Bydgoszczy - internetowa baza danych"

Projekt "Straty wojenne Muzeum Miejskiego w Bydgoszczy - internetowa baza danych"

27.05.2018

Miło nam poinformować, że Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy otrzymało dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z priorytetu Kultura Cyfrowa 2018 na zadanie pt. "Straty wojenne Muzeum Miejskiego w Bydgoszczy - internetowa baza danych".
Komunikat RODO

Uprzejmie informujemy, że od dnia 25.05.2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony danych osobowych osób fizycznych („RODO”). Ma to na celu zwiększenie bezpieczeństwa Państwa danych osobowych.

W związku z powyższym przesyłamy Państwu informacje o zasadach przetwarzania przez nas Państwa danych osobowych, a także przysługujących Państwu prawach w związku z korzystaniem z naszych usług.

Wyświetlam: 33 - 40 / 521


Designed: Jimpenny / Programmed: FreshData