kontrast:   czcionka: A A+ Muzeum bez barier
PL  EN

Odwiedź nas na:Muzeum


Polecamy

wystawy i wydarzenia:
Drukuj

Aktualności


Wyświetlam: 1 - 8 / 568


Czy świat zbudowany jest z linii czy plam? - działania animacyjne w przestrzeni edukacyjnej "Zabawy ze sztuką"

Zapraszamy na zabawy plastyczne poświęcone technice pointylizmu stworzonej przez francuskiego malarza George’a Seurat. Podczas zajęć dzieci będą miały możliwość stworzenia prac plastycznych za pomocą małych papierowych kolorowych kółeczek, nawiązując do obrazów francuskiego mistrza.
Zapraszamy na "Dziecięce Grafitti"

Zapraszamy na kolejne spotkanie z "Dziecięcym Graffiti" w ramach obchodów Roku Stanisława Moniuszki.  Tematyka zajęć będzie oparta na kanwie opowieści o "Strasznym Dworze"- słynnej opery kompozytora z 1864 r.  W części warsztatowej wykonamy dzieła malarskie inspirowane epoką w której żył artysta.
Fotorelacja z Konkursu Wiedzy o Kulturze i Sztuce dla Gimnazjalistów

Za nami Konkurs Wiedzy o Kulturze i Sztuce dla Gimnazjalistów. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział!
Oprowadzanie kuratorskie po nowej wystawie "Grzegorz Przyborek. KOAN" już dziś!

Już dziś oprowadzanie kuratorskie po wystawie prac Grzegorza Przyborka „KOAN”, w wykonaniu autorki ekspozycji Moniki Kosteczko-Grajek!
Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Wymarzone Muzeum”!

Drodzy Uczestnicy!

Dziękujemy za wszystkie prace nadesłane na Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Wymarzone Muzeum"! Za nami obrady jury, które wyłoniło zwycięzców spośród ponad 150 zgłoszeń.
Fotorelacja z obrad jury - znamy termin otwarcia wystawy pokonkursowej Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Wymarzone Muzeum"!

Za nami obrady jury, które wyłoniło zwycięskie prace spośród ponad 150 nadesłanych zgłoszeń. Zadanie nie było łatwe, uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością i zmysłem artystycznym! Wernisaż wystawy pokonkursowej odbędzie się 7 kwietnia 2019 r. o godz. 11.00. podczas Niedzieli w Muzeum.
Rozpoczęto nabór dla prelegentów na konferencję naukową pt. Technika i nauka w Muzeum

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego przy wsparciu Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Muzeów Sztuki Inżynieryjnej oraz Szlakiem Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O w Bydgoszczy organizuje kolejną konferencję naukową z cyklu Muzeum – formy i środki prezentacji tym razem poświęconą Technice i nauce w muzeum.
Awaria prezenterów multimedialnych w Exploseum

Drodzy goście, zmagamy się z awarią techniczną - na całej trasie w Exploseum nie działają obecnie prezentery multimedialne. Na szczęście nie uniemożliwia to wizyty u nas i zwiedzania w sposób "analogowy" - zapraszamy!

Wyświetlam: 1 - 8 / 568


Designed: Jimpenny / Programmed: FreshData