kontrast:   czcionka: A A+ Muzeum bez barier
PL  EN

Odwiedź nas na:Muzeum


Polecamy

wystawy i wydarzenia:
Drukuj

Aktualności


Wyświetlam: 1 - 8 / 418


Informacja dla zwiedzających

Informujemy, iż kontakt telefoniczny z Muzuem może być utrudniony z przyczyn technicznych. Pracujemy nad usunięciem problemu.Informujemy, iż w Uroczystość Bożego Ciała, 15 czerwca Muzeum będzie nieczynne dla zwiadzajcych.
Projekt: Straty wojenne Muzeum Miejskiego w Bydgoszczy - malarstwo polskie

Projekt: Straty wojenne Muzeum Miejskiego w Bydgoszczy - malarstwo polskie

26.05.2017

Ważnym i wciąż aktualnym zadaniem stojącym przed Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy (zwanym przed 1946 rokiem Muzeum Miejskim) jest ustalenie pełnej, wiarygodnej i opartej o wszechstronne poszukiwania i kwerendy, listy strat poniesionych w wyniku II wojny światowej. W chwili obecnej, dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Badanie polskich strat wojennych” możliwe jest przeprowadzenie kwerend w zakresie malarstwa polskiego, dotychczas niezgłoszonego w ministerialnej bazie dzieł utraconych.
Poszukujemy edukatora muzealnego!

Poszukujemy edukatora muzealnego!

25.05.2017

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy poszukuje kandydata do pracy w charakterze edukatora muzealnego. Szczegóły oferty dostępnie na BIP. Zachęcamy do przesyłania CV.
Informacja dla zwiedzających

Informujemy, iż wystawa stała "Od Starego Rynku do placu Wolności. Spacer ulicami międzywojennej Bydgoszczy" w dn. 31 maja (środa) będzie wyłączona ze zwiedzania do godz. 12:00 z przyczyn technicznych.
Informacja dla zwiedzających

Informujemy, iż w dniu 20 maja ze względu na Noc Muzeów oddziały Muzeum Okręgowego w śródmieściu będą otwarte od godz. 14:00 do 1:00 ( Exploseum od 9:00 do 20:00). W dniu 21 maja (niedziela) Muzeum będzie nieczynne dla zwiedzających.
Zabawy ze sztuką - nowa wystawa już otwarta

Zabawy ze sztuką - nowa wystawa już otwarta

08.05.2017

Od wczoraj zapraszamy do "Zabawy ze sztuką" na nowej wystawie w Spichrzach nad Brdą. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z otwarcia.
Zbiory z Muzeum Farmacji przejmie Muzeum Okręgowe

26 kwietnia br. Rada Miasta Bydgoszczy zadecydowała o przekazaniu Muzeum Okręgowemu im. Leona Wyczółkowskiego dotacji w wysokości 1 mln zł, przeznaczonej na zakup zbiorów bydgoskiego Muzeum Farmacji Apteki „Pod Łabędziem”.
Biblioteka MOB

Informujemy, iż w związku z pracami związanymi z przejęciem Muzeum Farmacji Apteki ,,Pod Łabędziem", w maju Biblioteka MOB będzie nieczynna. Przepraszamy za utrudnienia.

Wyświetlam: 1 - 8 / 418


Designed: Jimpenny / Programmed: FreshData