Projekt "Straty wojenne Muzeum Miejskiego w Bydgoszczy - internetowa baza danych"

27.05.2018

Miło nam poinformować, że Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy otrzymało dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z priorytetu Kultura Cyfrowa 2018 na zadanie pt. "Straty wojenne Muzeum Miejskiego w Bydgoszczy - internetowa baza danych".

Projekt polega na opracowaniu i digitalizacji zasobów dziedzictwa kulturowego. W efekcie powstanie internetowa baza prezentująca zabytki utracone przez bydgoskie "Muzeum Miejskie" w wyniku II wojny światowej. Portal stanie się narzędziem nie tylko dla muzealników, ale i miłośników historii i sztuki, służąc do monitorowania i weryfikowania ofert publikowanych online przez podmioty zajmujące się handlem sztuką. Mamy nadzieję, że informacje zawarte na stronie www.stratywojenne.muzeum.bydgoszcz.pl przyczynią się do powrotu choćby jednego utraconego obiektu Muzeum. Planowany termin realizacji zadania przypada na wrzesień 2018.

Partner