Komunikat RODO

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że od dnia 25.05.2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony danych osobowych osób fizycznych („RODO”). Ma to na celu zwiększenie bezpieczeństwa Państwa danych osobowych.

W związku z powyższym przesyłamy Państwu informacje o zasadach przetwarzania przez nas Państwa danych osobowych, a także przysługujących Państwu prawach w związku z korzystaniem z naszych usług.

1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy z siedzibą przy ul. Gdańskiej 4, w Bydgoszczy (kod pocztowy:85-006), tel.:52 585 99 66, adres e-mail: sekretariat@muzeum.bydgoszcz.pl.

2. Celem zbierania danych jest wysyłka aktualnych informacji dotyczących oferty wystawienniczej, edukacyjnej, promocyjnej Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

3. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści danych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, zażądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

4. Podanie danych jest niezbędne do przekazania newslettera muzealnego.

5. Dane udostępnione przez Panią/Pana nie będą podlegały udostępnieniu podmiotom trzecim. Odbiorcami danych będą tylko instytucje upoważnione z mocy prawa.

6. Dane udostępnione przez Panią/Pana nie będą podlegały profilowaniu.

7. Administrator danych nie ma zamiaru przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

8. Dane osobowe będą przechowywane przez okres do rezygnacji z otrzymywanego newslettera.