Nowy Partner Muzeum Okręgowego

16.05.2018

Port Lotniczy Bydgoszcz położony jest w centralnej części regionu kujawsko-pomorskiego, w obszarze aglomeracji bydgosko-toruńskiej, 3,5 km od centrum Bydgoszczy, 50 km od Torunia, przy drogach ekspresowych S5 i S10, w pobliżu autostrady A1.

Publiczny transport do lotniska umożliwia linia autobusowa nr 80 łącząca port lotniczy z dworcem PKS i PKP oraz nocna linia N37. Do dyspozycji pasażerów jest również autobus kursujący na trasie Toruń-Port Lotniczy Bydgoszcz-Toruń, stanowiący atrakcyjną alternatywę dla dojazdu własnym autem czy taksówką.

Obecnie lotnisko oferuje międzynarodowe połączenia rejsowe linią Ryanair do Londynu Luton, Londynu Stansted, Birmingham, Dublina, Dusseldorfu i Glasgow, loty do Lwowa i Kijowa-Żuliany linią PLL LOT oraz codzienne loty Lufthansą na trasie Bydgoszcz-Frankfurt-Bydgoszcz, które dają ponad 200 możliwości na kontynuowanie podróży.

Na terenie lotniska dostępna jest strefa komercyjna zawierająca sklepy, bar, restaurację i kącik zabaw dla dzieci. Na najbardziej wymagających pasażerów na lotnisku czeka wygodna przestrzeń Salonu Business Executive Lounge, w którym w spokojnej atmosferze można oczekiwać na wejście na pokład samolotu lub na powitanie przylatującego gościa.

Więcej informacji na stronie: www.bzg.aero

Port Lotniczy Bydgoszcz S.A.
ul. Paderewskiego 1
86-005 Białe Błota