Porozmawiajmy o sztuce

Galeria Sztuki Nowoczesnej, ul. Mennica 8

Porozmawiajmy o sztuce

Wykład dra Mateusz Solińskiego pt. „Sztuka renesansu” odbędzie się 24 maja 2018 roku,
o godz. 17.00.

Podczas najbliższego spotkania zostaną zaprezentowane naczelne idee sztuki renesansowej Europy. W oparciu o bogaty materiał ikonograficzny zostanie ukazana ewolucja jaka dokonała się w malarstwie europejskim na przestrzeni XV i XVI wieku.

Cykl spotkań poświęconych historii sztuki (trwający od kwietnia do listopada br.) adresowany jest przede wszystkim do nauczycieli i pedagogów, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę na temat przeobrażeń zachodzących w obszarze europejskiej
i śródziemnomorskiej kultury. Wykłady, z uwagi na swój przekrojowy charakter, skierowane są również do osób, które chciałby rozpocząć swoja przygodę z historią sztuki, bądź też usystematyzować posiadane już wiadomości.

Bilet wstępu: 3 zł/ osoba.