Historia Polski z Janem Matejką

15.03.2018

Włączająca się w świętowanie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza na zajęcia poświęcone twórczości Jana Matejki. „Historia Polski z Janem Matejką” przybliża kilkanaście najważniejszych płócien krakowskiego mistrza. Obrazy Matejki nie tylko przywołują dawne wydarzenia, szczególne istotne z punktu widzenia historii Rzeczypospolitej, ale stanowią, często bardzo gorzki, komentarz do minionych dziejów naszej Ojczyzny.

Zajęcia zostały przygotowane z uwzględnieniem różnych grup wiekowych: w formie lekcji z wykorzystaniem ‘kart pracy’ (dla szkół podstawowych: klasy 6-7, gimnazjów i szkół średnich) oraz wykładu (dla słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku).

Więcej informacji jak zamówić zajęcia TUTAJ