kontrast:   czcionka: A A+ Muzeum bez barier
PL  EN

Odwiedź nas na:Muzeum

Marcowe wernisaże w MOB

27.02.2018

Zapraszamy do śledzenia kalendarium marcowych wernisaży w Muzeum. Otworzymy dla Państwa trzy nowe ekspozycje: "Jerzy Tchórzewski. Monotypia, grafika, rysunek""; "Stanisław Brzęczkowski (1897-1955).
Grafika" oraz "Sebastian Mikołajczak. Monety i medale". Pierwsza wystawa zagości w Spichrzach nad Brdą już 8 marca.

Zapraszamy do śledzenia kalendarium marcowych wernisaży w Muzeum. Otworzymy dla Państwa trzy nowe ekspozycje:

  • "Jerzy Tchórzewski. Monotypia, grafika, rysunek""

Jerzy Tchórzewski (1928-1999), jedna z najważniejszych postaci polskiej sztuki powojennej, gości w salach bydgoskiego Muzeum Okręgowego. Wystawa wpisuje się w cykl wystaw  monograficznych przedstawiających najwybitniejszych twórców, których dzieła gromadzone są w kolekcji polskiej sztuki współczesnej. Otwarcie wystawy odbędzie się 22 marca o godz. 18.00 w Galerii Sztuki Nowoczesnej.
[czytaj więcej]

  • "Stanisław Brzęczkowski (1897-1955). Grafika"

Wystawa towarzyszy promocji książki Stanisław Brzęczkowski (1897-1955). Monografia. Katalog zbiorów, która odbędzie się 15 marca (czwartek), o godz. 17.00 w Galerii Sztuki Nowoczesnej. W programie prezentacja wydawnictwa i sylwetki artysty. Gościem specjalnym będzie Bogusław Brzęczkowski – syn artysty.

Stanisław Brzęczkowski znany jest przede wszystkim jako artysta grafik, projektant grafiki użytkowej i wydawniczej, a także doświadczony poligraf i pedagog, szczególnie zasłużony dla środowiska artystycznego Bydgoszczy, regionu kujawsko-pomorskiego i Pomorza. Twórczość i działalność artysty, znana i doceniana przez współczesnych, zaistniała w sztuce polskiej międzywojnia i powojennego dziesięciolecia, zapisała się także w historii nowoczesnej i współczesnej grafiki. Nagła śmierć artysty i ograniczony dostęp do spuścizny nie sprzyjały jednak funkcjonowaniu jego twórczości w grafice polskiej.

[czytaj więcej]

  • "Sebastian Mikołajczak. Monety i medale"

Na ekspozycji zostanie zaprezentowana twórczość dr. Sebastiana Mikołajczaka w zakresie projektowania monet i medali, ze szczególnym zwróceniem uwagi na  dwutorowość twórczą – różnice w podejściu do sztuki medalierskiej i monetarnej. Zwiedzający będą mogli zapoznać się z dorobkiem artysty, jego sylwetką oraz technikami projektowania monet i medali. Zaprezentowanych zostanie 87 monet i 77 medali ułożonych  w kilku grupach tematycznych. Ukazane obiekty pochodzą z autorskiej kolekcji Sebastiana Mikołajczaka oraz zbiorów Narodowego Banku Polskiego.

[czytaj więcej]
Polecamy

wystawy i wydarzenia:
Designed: Jimpenny / Programmed: FreshData