Skarb z bydgoskiej katedry na wystawie w Europejskim Centrum Pieniądza już 13 lutego

08.02.2018

Precjoza,  w tym monety, zawieszki i biżuterię odkryto 2 stycznia 2018 roku w prezbiterium bydgoskiej fary. Skarb został zabezpieczony przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków przy dokonaniu wstępnej inwentaryzacji. Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego podpisało umowę depozytową z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków, umożliwiającą ich ekspozycję.

Zwiedzający będą mogli oglądać skarb w całości od 13 lutego w Europejskim Centrum Pieniądza. Otwarcie odbędzie się o godz. 14.00. W ramach pokazu w godz. 14.00-16.00 (wstęp wolny) na ekspozycji będą czekać kuratorzy, którzy chętnie odpowiedzą na pytania.

Uwaga:
w związku z organizacją zamkniętego spotkania prezentującego wystawę czasową „Skarb bydgoski” w dniu 14 lutego 2018 roku, Europejskie Centrum Pieniądza, przy ul. Mennica 4 zostanie zamknięte dla zwiedzających w godzinach 12.00 – 14.00.