Wykonawca wyłoniony. Ruszą prace remontowe przy ul. Gdańskiej 4

07.12.2017

Przetarg na remont i rozbudowę obiektu naszego Muzeum przy ul. Gdańskiej 4 został rozstrzygnięty. Dziś podpisano umowę z wykonawcą robót budowlanych - bydgoską firmą „Kontbud”.  Koszt robót budowlanych wyniesie 22,6 mln zł.

Projekt rozbudowy muzeum składa się z dwóch części. Pierwsza zakłada remont konserwatorski istniejącego budynku przy ul. Gdańskiej, który rozpocznie się już wkrótce. W kolejnych etapach budynek czeka rozbudowa, co umożliwi poszerzenie oferty kulturalnej oraz podniesienie standardu i zwiększenie dostępności do muzeum.

Zakończenie wszystkich prac budowlanych planowane jest w III kwartale 2019 roku.

Po zakończeniu adaptacji rozpoczniemy realizację działań edukacyjnych i wystawienniczych skierowanych do szerokiego grona odbiorców w każdym wieku.

Liczymy, że Gdańska 4 stanie się obowiązkowym punktem na mapie kulturalnej miasta.

Remont i rozbudowa są konieczne min. z uwagi na zły stan techniczny budynku (obiekt od kwietnia 2009 roku został zamknięty dla zwiedzających). Projekt „REMONT KONSERWATORSKI I ROZBUDOWA OBIEKTU MUZEUM OKRĘGOWEGO IM. LEONA WYCZÓŁKOWSKIEGO W BYDGOSZCZY, UL. GDAŃSKA 4” realizowany jest przy wykorzystaniu dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 8.1 Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Na inwestycję udało się pozyskać wysokie dofinansowanie europejskie na poziomie 14,5 mln zł. Wkład własny zapewnia Organizator Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego - Urząd Miasta Bydgoszczy.

fot. Łukasz Maklakiewicz