Muzealne partytury - oferta edukacyjna

30.11.2017

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty edukacyjnej w ramach projektu "Muzealne partytury". Poruszamy problematyke łączenia się i przenikania różnych dziedzin sztuk. Lekcje i warsztaty mają na celu uwrazliwić dzieci i młodzież na różnorodne sposoby i możliwości odbioru oraz analizy dzieł sztuki.

W ofercie:

1) Usłysz kolor, zobacz dźwięk...
dla przedszkoli oraz klas I-VI SP

Uczestnicy zapoznają się z wybranymi obrazami znajdującymi się w Galerii Sztuki Nowoczesnej oraz nagraniami muzycznymi, które zostały zainspirowane wspomnianymi dziełami. Podczas warsztatów tworzone są własne kompozycje plastyczne.

2) Czas przemian. Malarstwo europejskie końca XIX i początku XX w.
– dla klas VII SP, gimnazjów oraz szkół średnich

Podczas lekcji zostaną zaprezentowane najważniejsze, wybrane kierunki w malarstwie końca XIX oraz XX wieku. Uczestnicy zajęć nauczą się rozpoznawać takie nurty jak m.in.: impresjonizm, koloryzm, fowizm, futuryzmu, kubizm, surrealizm, abstrakcja geometryczna, informel czy pop-art. Ponadto uczniowie zapoznają się z utworami muzycznymi powstałymi w oparciu o obrazy znajdujące się w Galerii Sztuki Nowoczesnej. Muzyczne kompozycje będą stanowiły dodatkową pomoc w analizie dzieł sztuki współczesnej.

3) Poczuj muzykę
– dla osób z dysfunkcją wzroku

Zajęcia skupiają się wokół zagadnienia synestezji (barwne słyszenie) oraz syntezy sztuk (łączenie malarstwa z muzyką). Uczestnicy zapoznają się z utworami muzycznymi powstałymi w oparciu o obrazy znajdujące się w Galerii Sztuki Nowoczesnej. W trakcie zajęć pomocami są tyflografiki oraz opisy w alfabecie Braille’a.

Opłata za lekcję: 30 zł od grupy + 2 zł od osoby

Obowiązują zapisy:
pon. – pt. w godz. 8.00 – 16.00
tel. 52 58 59 911, 914 lub 910

edukacja@muzeum.bydgoszcz.pl

Projekt dofinansowany został ze środków przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Partnerzy medialni:

Organizatorzy:                                                Współorganizatorzy: