Muzeum Okręgowe z kolejnym wyróżnieniem

13.09.2017

12 września 2017 r. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w XII plebiscycie Pracodawców Wrażliwych Społecznie o tytuł Lodołamacza 2017. Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy otrzymało wyróżnienie w kategorii „Przyjazna Przestrzeń”.

Statuetka jest przyznawana pracodawcom, instytucjom i organizacjom tworzącym odpowiednie warunki pracy dla osób niepełnosprawnych. Kapituły Konkursu nagrodziły firmy otwarte na zatrudnianie osób niepełnosprawnych, pracodawców wyjątkowych, zaangażowanych
i promujących niepełnosprawnych pracowników.

Kapituła doceniła Muzeum Okręgowe „za przystosowanie projektowania uniwersalnego oraz najlepszych rozwiązań urbanistycznych i architektonicznych w zakresie dofinansowania budynków i przestrzeni do potrzeb osób z niepełnosprawnością”.

fot. Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych : kliknij