Umowa przejęcia Zbiorów z Muzeum Farmacji przez Muzeum Okręgowe podpisana

27.07.2017

Oficjalnie informujemy, iż 27 lipca br. podpisano umowę między Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy a Panią Teresą Wodyńską, reprezentującą Aptekę „Pod Łabędziem”, dotyczącą zakupu unikatowej kolekcji zabytków farmaceutycznych i medycznych.

Wartość bydgoskiej kolekcji plasuje się w ścisłej czołówce muzeów farmaceutycznych w Polsce.

Przejęcie kolekcji było możliwe dzięki uchwale Rady Miasta Bydgoszczy, która 26 kwietnia zadecydowała o przekazaniu Muzeum Okręgowemu im. Leona Wyczółkowskiego dotacji w wysokości 1 mln zł, przeznaczonej na zakup zbiorów bydgoskiego Muzeum Farmacji Apteki „Pod Łabędziem”.

Muzeum Farmacji Apteki „Pod Łabędziem” znajduje się na bydgoskim Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O opowiadającym historię techniki i związanych z nią ludzi, którzy mieli wpływ na rozwój przemysłowej Bydgoszczy. Podjęte przez Muzeum działania adaptacyjne spowodują chwilowe wyłączenie obiektu z oferty turystycznej. Od września Muzeum planuje podjęcie w tym miejscu działalności edukacyjnej.

Podpisanie umowy między MOB a Apteką pod Łabędziem : kliknij