IV spotkanie FORUM DZIEDZICTWA SZTUKI INŻYNIERYJNEJ za nami

29.06.2017

28 czerwca 2017 roku w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie odbyło się IV spotkanie FORUM DZIEDZICTWA SZTUKI INŻYNIERYJNEJ poświęcone problematyce zarządzania dziedzictwem technicznym i poprzemysłowym oraz roli dziedzictwa Centralnego Okręgu Przemysłowego, w związku z obchodzoną w roku bieżącym 80. rocznicą jego powstania.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Muzeów Sztuki Inżynieryjnej w porozumieniu z Marszałkiem Województwa Podkarpackiego Panem Władysławem Ortylem, który był obecny na spotkaniu oraz we współpracy z Podkarpacką Konferencją Muzeum i Samorząd Terytorialny.

W panelach wystąpień, zgodnie z programem, poruszono m.in. kwestię zarządzania dziedzictwem sztuki inżynieryjnej, ukazanym z perspektywy muzeów oraz przedstawicieli różnych organów związanych z powyższą tematyką, a także nakreślono rolę, jaką odgrywa Forum Dziedzictwa Sztuki Inżynieryjnej. Osobnym tematem była prezentacja dziedzictwa kulturowego Centralnego Okręgu Przemysłowego.

Kolejne spotkanie FORUM DZIEDZICTWA SZTUKI INŻYNIERYJNEJ odbędzie się we wrześniu w Bramie Poznania i będzie poświęcone miastotwórczej roli sztuki inżynieryjnej.

Na zdjęciu Marszałek Władysław Ortyl, fot. M.Zdanowski : kliknij
Na zdjęciu Bogdan Kaczmar, fot. M.Zdanowski : kliknij