kontrast:   czcionka: A A+ Muzeum bez barier
PL  EN

Odwiedź nas na:Muzeum

Exploseum z Certyfikatem!

20.02.2017

Certyfikat „Najlepszego Produktu Turystycznego” Polskiej Organizacji Turystycznej to nagroda dla wyjątkowych atrakcji turystycznych w Polsce. W tym roku do prestiżowych miejsc dołączyło Exploseum  - obiekt Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy znajdujący się na terenie byłej fabryki materiałów wybuchowych - D.A.G. Fabrik Bromberg.

O nagrodę trzeba było zawalczyć, a konkurencję ciężko było zostawić w tyle. Certyfikat przyznawany jest tylko nowatorskim i przyjaznym turystom miejscom, obiektom, imprezom oraz przedsięwzięciom realizowanym na poziomie regionalnym i lokalnym. Wyniki konkursu zostały ogłoszone w piątek 17 lutego podczas uroczystej gali na Targach Regionów i Produktów Turystycznych „Tour Salon” w Poznaniu. Wśród dziesięciu nagrodzonych z całej Polski znalazło się Exploseum. Taka informacja to dla turystów gwarancja wysokiej jakości usług i przede wszystkim konieczny do sprawdzenia punkt na mapie turystycznej w Polsce.
 

Fot. Wojciech Woźniak
 
Exploseum ulokowane w dawnej fabryce nitrogliceryny, przez lata było niedostępne dla ludzkiego oka. W Puszczy Bydgoskiej skrywa się 7 budynków fabrycznych, gdzie produkowano materiały wybuchowe na potrzeby III Rzeszy. Spenetrowanie podziemnych korytarzy, których długość sięga niemal 2 km,  jest dla zwiedzających nie lada gratką. Przemierzając pofabryczne wnętrza, można zobaczyć, posłuchać i dotknąć wszystkiego, co związane z historią zakładów, przemysłem zbrojeniowym, niewolniczą pracą ludzi. Ikonografia, multimedia, interaktywne rozwiązania posłużyły do stworzenia opowieści o fabryce D.A.G. Bromberg, która do dziś fascynuje miłośników historii i wojskowości.
 
Exploseum należy do Szlaku, Wody, Przemysłu i Rzemiosła w Bydgoszczy oraz jest punktem kotwicznym Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego ERIH.
 
Certyfikat „Najlepszego Produktu Turystycznego” posiada także bydgoska Wyspa Młyńska oraz Festiwal Filmowy Camerimage.
 
Laureaci-certyfikatow-Polskiej-Organizacji-Turysty_fot. Marcin Kaptur
 
 
 Polecamy

wystawy i wydarzenia:
Designed: Jimpenny / Programmed: FreshData