Dofinansowanie dla Muzeum

01.04.2016

Z przyjemnością informujemy, że Muzeum Historii Polski w Warszawie przyznało dotację na projekt Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy pt. "Czas na Bydgoszcz" - aplikacja na urządzenie mobilne w ramach Programu Patriotyzm Jutra 2016.

Projekt zakłada przygotowanie aplikacji na urządzenie mobilne ukazującej dzieje i współczesność "małej ojczyzny" -
Bydgoszczy wraz z jej dziedzictwem kulturowym, będącej multimedialnym przewodnikiem po mieście z elementami gry miejskiej. Interaktywna aplikacja będzie dawała możliwość aktywnego uczenia się historii oraz przywracania pamięci lokalnej i jej zasobów źródłowych poprzez odbycie indywidualnych bądź rodzinnych/grupowych wycieczek po mieście nad Brdą. Dodatkowo zwróci uwagę na wielokulturowy charakter miasta.
Nowatorska aplikacja będzie dostępna bezpłatnie w języku polskim oraz angielskim z uwzględnieniem potrzeb osób z dysfunkcjami wzroku i słuchu. Aplikacja związana jest z obchodzoną w 2016 r. rocznicą 670-lecia nadania praw miejskich Bydgoszczy.

O zakończeniu projektu i udostępnieniu aplikacji będziemy informować.

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra"