Czy świat zbudowany jest z linii czy plam? - działania animacyjne w przestrzeni edukacyjnej "Zabawy ze sztuką"

Czy świat zbudowany jest z linii czy plam?

Zapraszamy na zabawy plastyczne poświęcone technice pointylizmu stworzonej przez francuskiego malarza George’a Seurat. Podczas zajęć dzieci będą miały możliwość stworzenia prac plastycznych za pomocą małych papierowych kolorowych kółeczek, nawiązując do obrazów francuskiego mistrza. Poprzez zabawę jej uczestnicy będą mogli przekonać się, że istnieją rożne, równouprawnione sposoby przedstawiania otaczającego nas świata.

W ramach wizyty w muzeum będzie można również skorzystać z interaktywnych atrakcji przygotowanych w przestrzeni edukacyjnej „Zabawy ze sztuką”.

16-17 marca 2019 r.

Centrum Edukacji Muzealnej, ul. Mennica 6

Działania animacyjne trwają około 45 min., można z nich skorzystać w godzinach od 10.30 do 15.00.

Wstęp płatny.