Zabawy ze sztuką - nowa przestrzeń edukacyjna!

20.12.2018

Zapraszamy do odwiedzenia nowej przestrzeni edukacyjnej "Zabawy ze sztuką" znajdującej się przy ul. Mennica 6 na Wyspie młyńskiej. W okresie świątecznym nasza nowa atrakcja będzie dostępna w dniach 27 i 28 grudnia br., w godz. 9.00-16.00.

Przestrzeń edukacyjna „Zabawy ze sztuką” stanowi próbę przybliżenia podstawowych zagadnień z zakresu teorii i historii sztuki, które wydają się być kluczowe i szczególnie pomocne we właściwej ocenie i interpretacji owoców twórczości artystycznej. Na przykładzie reprodukcji wielu znanych i cenionych arcydzieł światowej i europejskiej sztuki, przy użyciu licznych interaktywnych urządzeń, zostaną wyjaśnione i omówione takie pojęcia jak m.in.: perspektywa, kompozycja, światłocień, barwa, ekspresja, czy też abstrakcja. Przestrzeń edukacyjna będzie stanowić również okazję do postawienia sobie najbardziej fundamentalnych pytań: Czym jest sztuka? Jakie są jej funkcje? Czy sztuka może pomóc zrozumieć otaczający nas świat? Jak interpretować dzieła nieprzedstawiające (abstrakcyjne)?