kontrast:   czcionka: A A+ Muzeum bez barier
PL  EN

Odwiedź nas na:Muzeum

Oprowadzania kuratorskie po wystawie „Wielość w jedności. Offset, serigrafia, techniki cyfrowe i działania intermedialne w grafice polskiej” już 15 i 29 listopada!

02.11.2018

Ekspozycja stanowi 4. edycję cyklu wystaw graficznych, pod wspólnym tytułem "Wielość w jedności", rozpoczętego pokazem Drzeworyt polski po 1900 roku (2009), kontynuowanego wystawą Techniki wklęsłodruku w Polsce po 1900 roku (2012), a następnie ekspozycją Litografia i techniki druku płaskiego w Polsce po 1900 roku (2015). 

Cykl wystaw został włączony do programu Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie.

Jak podkreśla kurator wystawy, na tytułową wielość, zarówno w zakresie formalno-stylistycznym, tematycznym, jak i warsztatowym składają się dzieła wypożyczone z prestiżowych kolekcji muzeów i bibliotek, prace użyczone przez współcześnie tworzących artystów grafików oraz plansze ze zbiorów własnych Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy. Ekspozycja przybliża twórczość około 100 wybitnych artystów, reprezentujących najważniejsze środowiska graficzne. Wystawa została włączona do programu Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie.        
Oprowadzanie kuratorskie to doskonała okazja, by bliżej poznać historie zaprezentowanych dzieł i ich twórców oraz spojrzeć na aranżację wystawy okiem jej autora.     

 

Ponadto zapraszamy grupy szkolne na zajęcia edukacyjne „W pracowni artysty grafika. Serigrafia”. 

 

Serdecznie zapraszamy! 

 

15 i 29 listopada 2018 r, godz. 17.00                
Galeria Sztuki Nowoczesnej, ul. Mennica 8      

 
Polecamy

wystawy i wydarzenia:
Designed: Jimpenny / Programmed: FreshData