kontrast:   czcionka: A A+ Muzeum bez barier
PL  EN

Odwiedź nas na:Muzeum

Nowa oferta edukacyjna dotycząca dawnej apteki "Pod Łabędziem"

09.10.2018


 

Trwają prace remontowo-adaptacyjne w dawnej aptece "Pod Łabędziem". Wyczekując otwarcia nowego muzealnego oddziału, zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą edukacyjną dla grup zorganizowanych.

Grupy przedszkolne i klasy I-III


Zielona apteka

Podczas zajęć poznamy rośliny rosnące w naszym sąsiedztwie oraz wykorzystywane w domowej kuchni.  Zapoznamy się z ich właściwościami i spróbujemy stworzyć swój zielnik. W części warsztatowej poznamy siłę aromatoterapii i wykorzystując dary natury stworzymy unikalne ozdoby.

 

Z domowej apteczki

Apteczkowa Panna zaprasza uczestników do dawnej domowej apteki. Posługując się tekstami źródłowymi uczestnicy poznają różne elementy i składniki wyposażenia takiego miejsca. Przedstawione zostaną zasady przygotowywania potraw mających zdrowotne działanie. W części warsztatowej uczestnicy będą przygotowywać mieszanki przypraw.

 

Zabawy w laboratorium

Dowiedz się kim był alchemik, jak wiele wspólnego ma chemia z farmacją, co to jest panaceum. Przeprowadź z nami eksperymenty! Zróbmy razem ciecz bulgocącą, ciecz nienewtonowską i wiele innych! 

 

Klasy IV-VIII

Zielona apteka

Podczas zajęć poznamy rośliny rosnące w naszym sąsiedztwie oraz wykorzystywane w domowej kuchni.  Zapoznamy się z ich właściwościami i spróbujemy stworzyć swój zielnik. W części warsztatowej poznamy siłę aromatoterapii i wykorzystując dary natury własnoręcznie wykonamy kolorowe świeczki.

 

Smakołyki z dawnej apteczki

Apteczkowa Panna zaprasza uczestników do dawnej domowej apteki. Posługując się tekstami źródłowymi uczestnicy poznają różne elementy i składniki wyposażenia takiego miejsca. Przedstawione zostaną zasady przygotowywania potraw mających zdrowotne działanie. W części warsztatowej uczestnicy będą przygotowywać wybrane staropolskie słodycze, np. marcepan.

 

 

Zajęcia muzealne można zamówić osobiście, telefonicznie lub pod adresem email, z dwutygodniowym wyprzedzeniem w Dziale Edukacji i Promocji przy ul. Mennica 6 w Bydgoszczy, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00-16.00, tel. 052 58 59 911, 914 lub 910, email: edukacja@muzeum.bydgoszcz.pl.

 

 

 
Polecamy

wystawy i wydarzenia:
Designed: Jimpenny / Programmed: FreshData