kontrast:   czcionka: A A+ Muzeum bez barier
PL  EN

Odwiedź nas na:Muzeum

Klatkowiec. Najpiękniejsze wnętrza kamienic w Polsce.

25.09.2018

Stowarzyszenie Wchodzących na Wieże, Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy oraz Szlak Wody, Przemysłu i Rzemiosła zapraszają na prezentację Klatkowca o najpiękniejszych wnętrzach kamienic w w Polsce.

Prezentacja odbędzie się 29 września o godzinie 16:00, w Galerii Sztuki Nowoczesnej w Bydgoszczy (ul. Mennica 8)


Prezentacja Klatkowca to doskonała okazja dla wszystkich bydgoszczan, aby poznać wnętrza kamienic, do których rzadko zaglądamy, wejść do dawnego świata, ukrytego za zamkniętymi drzwiami – częstokroć obecnie niedocenianego. To możliwość poznania architektury, detali, które stanowią o wyjątkowości budynków i przypominają o ich historii. Zachęcamy Państwa do przeniesienia się z nami do magicznego świata klatek schodowych, wind, kafli, sztukaterii i polichromii.

Klatkowiec – poznaniak i bloger, który opowiada fotograficznie o kamienicach w Polsce. Na swojej drodze odwiedził już ponad 210 miast w całej Polsce.

Klatkowiec to zwierz taki jak kot dachowiec - chadzający własnymi ścieżkami i pokazujący podglądaczom własnymi szklanymi oczkami kamienice i ich cudowne wnętrza, które w Polsce są niedocenianym bogactwem z częstokroć bardzo trudną historii.

Do zobaczenia!

Zajrzyjcie do naszych partnerów:
https://www.facebook.com/Stowarzyszenie-Wchodz%C4%85cych-Na-Wie%C5%BCe-1840334816229574/
http://muzeum.bydgoszcz.pl/
http://ludzieitechnika.pl/
https://facebook.com/klatkowiec
http://klatkowiec.blogspot.com

 
Polecamy

wystawy i wydarzenia:
Designed: Jimpenny / Programmed: FreshData