Wyświetlam: 41 - 48 / 485

Nowa wystawa w Zbiorach Archeologicznych: „DOMASŁAW – nekropolia arystokracji z wczesnej epoki żelaza (VIII-VI w. p.n.e.)” : kliknij

Data wydarzenia: 30.11.2017 - 28.02.2018

Przeprowadzone w okresie od lipca 2006 do września 2008 roku przez Zespół Badań Ratowniczych Instytutu Archeologii i Etnologii PAN Oddział we Wrocławiu badania w Domasławiu na Śląsku, przyniosły wyniki, które okazały się rewelacyjne w zakresie poznania kilku wycinków pradziejów. Zapraszamy na wernisaż wystawy ukazującej efekty odkryć, który odbędzie się 30 listopada 2017 roku, o godz. 13.00,  wstęp wolny.

Wykonawca wyłoniony. Ruszą prace remontowe przy ul. Gdańskiej 4 : kliknij

Wykonawca wyłoniony. Ruszą prace remontowe przy ul. Gdańskiej 4

07.12.2017

Przetarg na remont i rozbudowę obiektu naszego Muzeum przy ul. Gdańskiej 4 został rozstrzygnięty. Dziś podpisanoumowę z wykonawcą robót budowlanych - bydgoską firmą „Kontbud”.  Koszt inwestycji wyniesie 22,6 mln zł.

Informacja dla zwiedzających : kliknij

Informacja dla zwiedzających

06.12.2017

Informujemy, iż w dniu 7.12.2017 r. wystawa czasowa "Mistrzowie" w Galerii Sztuki Nowoczesnej będzie wyłączona ze zwiedzania w godz. 10.00-14.00. Za utrudnienia przepraszamy.

Muzealne partytury - oferta edukacyjna

30.11.2017

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty edukacyjnej w ramach projektu "Muzealne partytury". Poruszamy problematyke łączenia się i przenikania różnych dziedzin sztuk. Lekcje i warsztaty mają na celu uwrazliwić dzieci i młodzież na różnorodne sposoby i możliwości odbioru oraz analizy dzieł sztuki.

Sale wyłączone ze zwiedzania

28.11.2017

Z przykrością informujemy, że z powodu prac remontowych dwie sale ekspozycyjne na I piętrze w Domu Leona Wyczółkowskiego przy ul. Mennica 7 w dniach 14 - 17 grudnia są wyłączone ze zwiedzania. Za utrudnienia przepraszamy.

Informacja dla zwiedzających

22.11.2017

Informujemy, iż w związku z realizacją planu zdjęciowego serialu w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego, Galeria Sztuki Nowoczesnej, przy ul. Mennica 8, w dniu 26.11.2017 roku będzie czynna w godzinach 12:00 – 16:00. W dniu 25.11.2017 roku kasa umożliwiająca sprzedaż biletów na obiekcie zostanie przeniesiona, wyłączając tym samym strefę informatorium z dostępności dla zwiedzających. W tych dniach nie będzie można zapłacić kartą za bilety wstępu do muzeum.

Wyłączone ze zwiedzania : kliknij

Wyłączone ze zwiedzania

15.11.2017

Uprzejmie informujemy, że z przyczyn technicznych w dniu 16 listopada br. ze zwiedzania będzie wyłączona piwnica budynku Europejskiego Centrum Pieniądza przy ul. Mennica 4. W związku z tym wejście na wystawy „Wyspa Młyńska – historia i teraźniejszość” oraz "Mennica bydgoska" będzie niemożliwe. Za utrudnienia przepraszamy.

Zakup specjalistycznego sprzętu do pracowni fotograficznej : kliknij

Zakup specjalistycznego sprzętu do pracowni fotograficznej

15.11.2017

Ze względu na wzrost zainteresowania wizerunkami cyfrowymi oraz dążąc do podnoszenia standardów dygitalizacyjnych, Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy realizowało zakup specjalistycznego sprzętu do pracowni fotograficznej, który zastąpi tradycyjne drewniane sztalugi służące do fotografowania obiektów.Zakup dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wyświetlam: 41 - 48 / 485