Wyświetlam: 41 - 48 / 421

Świąteczna oferta edukacyjna MOB : kliknij

Świąteczna oferta edukacyjna MOB

29.11.2016

Zapraszamy do zapoznania się ze świąteczną ofertą edukacją przygotowaną przez Muzeum. Zajęcia dotyczyć będą m.in. dawnych tradycji i obyczajów towarzyszących obchodom Bożego Narodzenia. Każdorazowo będą wzbogacone o część warsztatową.

Głosuj na Exploseum w plebiscycie na najlepszy produkt turystyczny w Polsce ! : kliknij

Głosuj na Exploseum w plebiscycie na najlepszy produkt turystyczny w Polsce !

28.11.2016

Ruszył plebiscyt wyłaniający Certyfikat Internautów 2016 w projekcie na najlepszy produkt turystyczny w Polsce. Z naszego regionu o ten tytuł walczy Exploseum. Liczymy na Wasze głosy!

Finisaże wystaw czasowych

24.11.2016

W tym tygodniu kończymy prezentację trzech wystaw. Do dziś w Spichrzach nad Brdą można obejrzeć ekspozycję "Droga ku nieznanemu...Śladami wyprawy Lewisa i Clarka na Zachód Ameryki" i poznać tubylcze kultury Ameryki. Do niedzieli w Exploseum prezentujemy aneks wystawy "Teatr życia. Wystawa prac graficznych Zhanga Minjie" a w Spichrzach nad Brdą wystawę "Fotografia czeska i słowacka".

Pierwsza Doroczna Konferencja Naukowa Muzealników Woj. Kuj. - Pom. za nami! : kliknij

Pierwsza Doroczna Konferencja Naukowa Muzealników Woj. Kuj. - Pom. za nami!

22.11.2016

Na konferencję zorganizowaną 18 listopada 2016 r. przez Oddział Kujawsko-Pomorski Stowarzyszenia Muzealników Polskich oraz Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy przybyło ponad 80 osób.

Ogólnopolskie seminarium Ochrona Muzeów Techniki : kliknij

Ogólnopolskie seminarium Ochrona Muzeów Techniki

22.11.2016

Informujemy, iż w dniach 23-25 listopada br. w  Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie odbędzie się ogólnopolskie seminarium "Ochrona muzeów techniki". Seminarium zorganizowano przy współudziale Stowarzyszenia Muzeów Sztuki Inżynieryjnej.

Informacje dla zwiedzających

21.11.2016

Informujemy, iż w dniu 22 listopada (wtorek) sekretariat Muzeum Okręgowego przy ul. Grodzkiej będzie czynny od godz. 10.00. Natomiast w dniu 23 listopada Spichrze nad Brdą będą czynne dla zwiedzających od godz. 10.00. Za utrudnienia przepraszamy.

X edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego Śladami Leona Wyczółkowskiego trwa! : kliknij

21.11.2016

Kolejna, X edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego Śladami Leona Wyczółkowskiego podejmuje motyw rzeki. W ten sposób konkurs i wystawa pokonkursowa wpisują się w projekt Rok Rzeki Wisły 2017. Czekamy na uchwycenie pięknej przyrody w obiektywie waszego aparatu fotograficznego. Czekają nagrody ! Zachęcamy do udziału. Termin nadsyłania zgłoszeń został przedłużony do 15 grudnia br.

Zbiory Archeologiczne znów czynne

15.11.2016

Szanowni Zwiedzający

Informujemy, że budynek Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego przy ul. Mennica 2 - Zbiory Archeologiczne - jest już otwarty dla Zwiedzających.  Serdecznie zapraszamy.

Wyświetlam: 41 - 48 / 421