Wyświetlam: 41 - 48 / 407

Październikowe wernisaże : kliknij

Październikowe wernisaże

07.10.2016

20 października ( czwartek ) odbędzie się wernisaż ekspozycji "Fotografia czeska i słowacka ze zbiorów prywatnych", w ramach której przedstawionych zostanie około 250 zdjęć autorstwa uznanych czeskich i słowackich fotografików, tworzących w XX wieku. 27 października (czwartek ) otworzymy wystawę "Teatr życia", będącą prezentacją prac graficznych Zhanga Minjie – laureata MTG Kraków 2015.

Remont konserwatorski i rozbudowa obiektu Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej 4

04.10.2016

Z wielką przyjemnością informujemy, że w dniu 21 lipca 2016 r. Pan Prof. Piotr Gliński, Wicepremier, Minister Kultury
i Środowisko na lata 2014-2020. Muzeum Okręgowe otrzymało dofinansowanie na remont konserwatorski i rozbudowę obiektu Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej 4.

Informacja dla zwiedzających

26.09.2016

Informujemy, iż z przyczyn technicznych w dniu 27 września br. (wtorek) ekspozycje w Spichrzach nad Brdą będą niedostępne dla zwiedzających. Zapraszamy do zwiedzania pozostałych wystaw muzealnych.

Informacja dla zwiedzających

22.09.2016

Informujemy, iż z przyczyn technicznych ekspozycja w Domu Leona Wyczółkowskiego w dniu dzisiejszym do godz. 15:00 będzie niedostępna dla zwiedzających. Zapraszamy w godz. 15:00 do 19:00. Za utrudnienia przepraszamy.

Bezpłatne zwiedzanie w  ramach akcji Kultura 60+ : kliknij

Bezpłatne zwiedzanie w ramach akcji Kultura 60+

19.09.2016

Muzeum Okręgowe włącza się do akcji Kultura 60+. W ramach weekendu seniora z kulturą wszystkie osoby powyżej 60 roku życia w dniach 24- 25 września mogą skorzystać z bezpłatnego zwiedzania aktualnych muzealnych ekspozycji w Spichrzach nad Brdą oraz w budynkach na Wyspie Młyńskiej.

Utrudnione zwiedzanie w Exploseum

19.09.2016

Informujemy, iż w dniu 27.09.2016r. z przyczyn organizacyjnych nie ma możliwości zwiedzania Exploseum z przewodnikiem. Zapraszamy jedynie na zwiedzanie indywidualne. Za utrudnienia przepraszamy.

List intencyjny w sprawie współpracy z Muzeum Techniki i Przemysłu NOT podpisany!

14.09.2016

Oficjalnie informujemy, iż dyrektor Muzeum Okręgowego - Michał F. Woźniak podpisał, jako jedna ze stron ( Miasto Bydgoszcz, Muzeum Techniki i Przemysłu NOT, Muzeum Okręgowe) list intencyjny o współpracy z Muzeum Techniki i Przemysłu NOT, w efekcie której wybrane zbiory Muzeum mają być prezentowane na terenie Bydgoszczy.

Finisaż wystawy : kliknij

Finisaż wystawy

23.08.2016

Jeszcze tylko do niedzieli w Spichrzach nad Brdą można zwiedzić ekspozycję "Wypominki kresowe. Bydgoszczanie z Kresów Wschodnich w latach 1920-1939" opowiadającą o ludziach, którzy tworzyli historię naszego miasta. W tym gronie nie brakowało m.in. krewnych Adama Mickiewicza, Stanisława Moniuszki i wielu innych ważnych dla historii Polski postaci.

Wyświetlam: 41 - 48 / 407