Wyświetlam: 41 - 48 / 429

Inauguracja Klubu Fanów Szlaku TeH2O : kliknij

Inauguracja Klubu Fanów Szlaku TeH2O

15.12.2016
Wszystkich zainteresowanych miłośników industrialu oraz uczniów i nauczycieli ze szkół, w których realizowanych był projekt „Skarby Szlaku TeH2O” zapraszamy na spotkanie inaugurujące działanie Klubu Fanów Szlaku TeH2O. Wstępując do Klubu członkowie będą mieli łatwiejszy dostęp do obiektów szlakowych i będą na bieżąco otrzymywać informacje o życiu na Szlaku. Inauguracja Klubu już 20 grudnia!

Zmiany godzin otwarcia w Sylwester

13.12.2016

Informujemy, że dnia 31 grudnia (sobota) nasze Muzeum będzie otwarte tylko do godziny 14:00. Natomiast 1 stycznia 2017 r. (Nowy Rok) Muzeum będzie nieczynne dla zwiedzających. Za utrudnienia przepraszamy.

Leon Wyczółkowski o sobie – autoportrety : kliknij

Leon Wyczółkowski o sobie – autoportrety

09.12.2016

Leon Wyczółkowski jest jednym z najwybitniejszych malarzy i grafików sztuki polskiej przełomu XIX / XX wieku. Artysta był związany z Bydgoszczą. Od 1922 r. mieszkał w Gościeradzu na ziemi bydgoskiej w pięknie położonym dworku. Piękno otaczającej przyrody, park, sad oraz rozległe pola gościeradzkie stanowiły inspiracje do pracy twórczej. Zapraszamy na wystawę „Leon Wyczółkowski o sobie – autoportrety”, która będzie prezentowana w Spichrzach nad Brdą przy ul. Grodzkiej 7-11, w terminie 15 grudnia 2016 – 26 lutego 2017 roku.

Oldtimery - motocykle XX wieku - II edycja : kliknij

Oldtimery - motocykle XX wieku - II edycja

09.12.2016

Ciesząca się dużą popularnością wystawa "Oldtimery - motocykle XX wieku" powraca do Exploseum. W tym roku w sali wystaw czasowych zobaczymy customy i motory małolitrażowe. Barwne, rzadko spotykane maszyny znowu będą cieszyć nasze oczy. A wszystko to w niezwykłej, postindustrialnej scenerii dawnej linii produkcji materiałów wybuchowych DAG Fabrik Bromberg.

Pracownik MOB bohaterem : kliknij

Pracownik MOB bohaterem

08.12.2016

Nasza koleżanka z MOB wraz z motorniczym stanęła w obronie cudzoziemców, którzy zostali zaatakowani w tramwaju. Za swoją wzorową postawę została nagrodzona przez prezydenta miasta Bydgoszczy - Pana Rafała Bruskiego. Serdecznie gratulujemy! Jesteśmy dumni, że mamy takiego pracownika!

Zachęcamy do uzupełnienia ankiety : kliknij

Zachęcamy do uzupełnienia ankiety

06.12.2016

W imieniu zespołu badawczego MIK i UP zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu ankietowym, które ma na celu pozyskanie informacji na temat doświadczeń związanych z oglądaniem i wykorzystywaniem zasobów dostępnych w internecie (zdjęć, książek, zabytków).

Pilotażowa edycja projektu „Skarby Szlaku TeH2O” : kliknij

Pilotażowa edycja projektu „Skarby Szlaku TeH2O”

01.12.2016

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom w zakresie promowania wśród dzieci i młodzieży postaw patriotyzmu lokalnego, przygotowaliśmy pilotażową edycję projektu „Skarby Szlaku TeH2O”. Projekt skierowany jest do uczniów starszych klas szkół podstawowych oraz gimnazjów i opiera się na jednej godzinie lekcyjnej, podczas której zaprezentowane zostaną wybrane obiekty Szlaku Wody Przemysłu i Rzemiosła TeH2O w Bydgoszczy.

Informacje dla zwiedzających

29.11.2016

Informujemy, iż z przyczyn technicznych w dniu 7 grudnia br. Exploseum będzie niedostępne dla zwiedzających w godz. 9.00 - 11.00. Za utrudnienia przepraszamy.

Wyświetlam: 41 - 48 / 429