Wyświetlam: 33 - 40 / 407

X edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego Śladami Leona Wyczółkowskiego trwa! : kliknij

21.11.2016

Kolejna, X edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego Śladami Leona Wyczółkowskiego podejmuje motyw rzeki. W ten sposób konkurs i wystawa pokonkursowa wpisują się w projekt Rok Rzeki Wisły 2017. Czekamy na uchwycenie pięknej przyrody w obiektywie waszego aparatu fotograficznego. Czekają nagrody ! Zachęcamy do udziału. Termin nadsyłania zgłoszeń został przedłużony do 15 grudnia br.

Zbiory Archeologiczne znów czynne

15.11.2016

Szanowni Zwiedzający

Informujemy, że budynek Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego przy ul. Mennica 2 - Zbiory Archeologiczne - jest już otwarty dla Zwiedzających.  Serdecznie zapraszamy.

Wystawa towarzysząca Festiwalowi CAMERIMAGE 2016 : kliknij

Wystawa towarzysząca Festiwalowi CAMERIMAGE 2016

08.11.2016

Akt, portret, pejzaż, martwa natura, reportaż oraz eksperyment. Ponad 200 zdjęć autorstwa uznanych czeskich i słowackich fotografików na jednej wystawie - „Fotografia czeska i słowacka ze zbiorów prywatnych”. Ekspozycja towarzysząca 24. Edycji Festiwalu CAMERIMAGE czynna do 27 listopada 2016 roku w Spichrzach nad Brdą. Zapraszamy do zwiedzania. Dla gości Festiwalu przygotowaliśmy specjalną ofertę.

„Czas na Bydgoszcz” - nowa aplikacja mobilna

02.11.2016

Zwiedzaj Bydgoszczy z bezpłatną aplikacją „Czas na Bydgoszcz” na urządzenie mobilne! Jest to multimedialny przewodnik po mieście z elementami gry miejskiej przygotowany przez nasze Muzeum. Poruszanie się po wyznaczonej trasie wycieczki, obejmującej Stare Miasto i Śródmieście, ułatwia intuicyjna nawigacja. Po pokonaniu wytyczonego każdego odcinka szlaku, można sprawdzić zdobytą wiedzę rozwiązując zadania.

Informacja dla zwiedzających

28.10.2016

Przypominamy, że od listopada zaczynamy w Muzeum sezon zimowy, tym samym zmieniają się godziny otwarcia. 1 listopada – w Uroczystość Wszystkich Świętych muzeum będzie nieczynne.

Exploseum z nominacją na Najlepszy Produkt Turystyczny Regionu 2016 : kliknij

Exploseum z nominacją na Najlepszy Produkt Turystyczny Regionu 2016

27.10.2016

Z wielką przyjemnością informujemy, iż Exploseum otrzymało nominację na Najlepszy Produkt Turystyczny Regionu 2016. Dzisiaj podczas Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Turystyki oraz II Regionalnego Forum Turystyki organizowanego w Toruniu otrzymaliśmy certyfikat pozwalający na uczestnictwo w dalszym etapie konkursu.

Informacja dla zwiedzających

19.10.2016

Informujemy, iż z przyczyn technicznych Dom Leona Wyczółkowskiego przy ul. Mennica 7 będzie zamknięty dla zwiedzających w dniach 25-28 października. Zapraszamy do zwiedzania pozostałych ekzpozycji.

Nowa Rada Muzeum

13.10.2016

Zgodnie z uchwałą podjętą  na sesji Rady Miasta Bydgoszcz  powołano nową Radę Muzeum przy Muzeum Okręgowym.

Wyświetlam: 33 - 40 / 407