Wyświetlam: 33 - 40 / 417

Pracownik MOB bohaterem : kliknij

Pracownik MOB bohaterem

08.12.2016

Nasza koleżanka z MOB wraz z motorniczym stanęła w obronie cudzoziemców, którzy zostali zaatakowani w tramwaju. Za swoją wzorową postawę została nagrodzona przez prezydenta miasta Bydgoszczy - Pana Rafała Bruskiego. Serdecznie gratulujemy! Jesteśmy dumni, że mamy takiego pracownika!

Zachęcamy do uzupełnienia ankiety : kliknij

Zachęcamy do uzupełnienia ankiety

06.12.2016

W imieniu zespołu badawczego MIK i UP zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu ankietowym, które ma na celu pozyskanie informacji na temat doświadczeń związanych z oglądaniem i wykorzystywaniem zasobów dostępnych w internecie (zdjęć, książek, zabytków).

Pilotażowa edycja projektu „Skarby Szlaku TeH2O” : kliknij

Pilotażowa edycja projektu „Skarby Szlaku TeH2O”

01.12.2016

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom w zakresie promowania wśród dzieci i młodzieży postaw patriotyzmu lokalnego, przygotowaliśmy pilotażową edycję projektu „Skarby Szlaku TeH2O”. Projekt skierowany jest do uczniów starszych klas szkół podstawowych oraz gimnazjów i opiera się na jednej godzinie lekcyjnej, podczas której zaprezentowane zostaną wybrane obiekty Szlaku Wody Przemysłu i Rzemiosła TeH2O w Bydgoszczy.

Informacje dla zwiedzających

29.11.2016

Informujemy, iż z przyczyn technicznych w dniu 7 grudnia br. Exploseum będzie niedostępne dla zwiedzających w godz. 9.00 - 11.00. Za utrudnienia przepraszamy.

Świąteczna oferta edukacyjna MOB : kliknij

Świąteczna oferta edukacyjna MOB

29.11.2016

Zapraszamy do zapoznania się ze świąteczną ofertą edukacją przygotowaną przez Muzeum. Zajęcia dotyczyć będą m.in. dawnych tradycji i obyczajów towarzyszących obchodom Bożego Narodzenia. Każdorazowo będą wzbogacone o część warsztatową.

Głosuj na Exploseum w plebiscycie na najlepszy produkt turystyczny w Polsce ! : kliknij

Głosuj na Exploseum w plebiscycie na najlepszy produkt turystyczny w Polsce !

28.11.2016

Ruszył plebiscyt wyłaniający Certyfikat Internautów 2016 w projekcie na najlepszy produkt turystyczny w Polsce. Z naszego regionu o ten tytuł walczy Exploseum. Liczymy na Wasze głosy!

Finisaże wystaw czasowych

24.11.2016

W tym tygodniu kończymy prezentację trzech wystaw. Do dziś w Spichrzach nad Brdą można obejrzeć ekspozycję "Droga ku nieznanemu...Śladami wyprawy Lewisa i Clarka na Zachód Ameryki" i poznać tubylcze kultury Ameryki. Do niedzieli w Exploseum prezentujemy aneks wystawy "Teatr życia. Wystawa prac graficznych Zhanga Minjie" a w Spichrzach nad Brdą wystawę "Fotografia czeska i słowacka".

Pierwsza Doroczna Konferencja Naukowa Muzealników Woj. Kuj. - Pom. za nami! : kliknij

Pierwsza Doroczna Konferencja Naukowa Muzealników Woj. Kuj. - Pom. za nami!

22.11.2016

Na konferencję zorganizowaną 18 listopada 2016 r. przez Oddział Kujawsko-Pomorski Stowarzyszenia Muzealników Polskich oraz Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy przybyło ponad 80 osób.

Wyświetlam: 33 - 40 / 417