Wyświetlam: 17 - 24 / 459

Muzealne partytury - oferta edukacyjna

30.11.2017

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty edukacyjnej w ramach projektu "Muzealne partytury". Poruszamy problematyke łączenia się i przenikania różnych dziedzin sztuk. Lekcje i warsztaty mają na celu uwrazliwić dzieci i młodzież na różnorodne sposoby i możliwości odbioru oraz analizy dzieł sztuki.

Sale wyłączone ze zwiedzania

28.11.2017

Z przykrością informujemy, że z powodu prac remontowych dwie sale ekspozycyjne na I piętrze w Domu Leona Wyczółkowskiego przy ul. Mennica 7 w dniach 14 - 17 grudnia są wyłączone ze zwiedzania. Za utrudnienia przepraszamy.

Informacja dla zwiedzających

22.11.2017

Informujemy, iż w związku z realizacją planu zdjęciowego serialu w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego, Galeria Sztuki Nowoczesnej, przy ul. Mennica 8, w dniu 26.11.2017 roku będzie czynna w godzinach 12:00 – 16:00. W dniu 25.11.2017 roku kasa umożliwiająca sprzedaż biletów na obiekcie zostanie przeniesiona, wyłączając tym samym strefę informatorium z dostępności dla zwiedzających. W tych dniach nie będzie można zapłacić kartą za bilety wstępu do muzeum.

Wyłączone ze zwiedzania : kliknij

Wyłączone ze zwiedzania

15.11.2017

Uprzejmie informujemy, że z przyczyn technicznych w dniu 16 listopada br. ze zwiedzania będzie wyłączona piwnica budynku Europejskiego Centrum Pieniądza przy ul. Mennica 4. W związku z tym wejście na wystawy „Wyspa Młyńska – historia i teraźniejszość” oraz "Mennica bydgoska" będzie niemożliwe. Za utrudnienia przepraszamy.

Zakup specjalistycznego sprzętu do pracowni fotograficznej : kliknij

Zakup specjalistycznego sprzętu do pracowni fotograficznej

15.11.2017

Ze względu na wzrost zainteresowania wizerunkami cyfrowymi oraz dążąc do podnoszenia standardów dygitalizacyjnych, Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy realizowało zakup specjalistycznego sprzętu do pracowni fotograficznej, który zastąpi tradycyjne drewniane sztalugi służące do fotografowania obiektów.Zakup dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

CAMERIMAGE 2017 : kliknij

CAMERIMAGE 2017

10.11.2017

Z przyjemnością informujemy, że w ramach wzajemnej współpracy z organizatorami Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE, wszyscy akredytowani goście Festiwalu otrzymują 50% zniżkę na zakup biletów wstępu. Zniżka (udzielana za okazaniem identyfikatora festiwalowego) obowiązywać będzie podczas trwania festiwalu i obejmuje wszystkie obiekty i wystawy Muzeum Okręgowego. Dotyczy biletów normalnych oraz zbiorczych. Serdecznie zapraszamy.

"Tajemnica Rejewskiego" nowa gra turystyczna : kliknij

"Tajemnica Rejewskiego" nowa gra turystyczna

10.11.2017

Zachęcamy do zabwy z nową grą turystyczną. "Tajemnica Rejewskiego" to gra, która toczy się w Bydgoszczy. Uczestnicy zabawy poznają miejsca związane z życiem i upamiętnieniem postaci Mariana Rejewskiego "pogromcy Enigmy". Adresatem gry jest młodzież szkolna. Propozycja edukacyjna powstała przy współpracy Urzędu Miasta Bydgoszczy i VIII Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy. Projekt realizowany w ramach "Strategii Rozwoju Edukacji Miasta Bydgoszczy na lata 2013-2020".

Budynek wyłączony ze zwiedzania : kliknij

Budynek wyłączony ze zwiedzania

09.11.2017

Informujemy, że dziś (9.11.2017) z przyczyn technicznych Europejskie Centrum Pieniądza (budynek przy ul. Mennica 4) jest zamknięte dla zwiedzających do godz. 12.30. Za utrudnienia przepraszamy i zapraszamy do zwiedzania wystawy dziś w godz. 12.30 - 16.00.

Wyświetlam: 17 - 24 / 459