Wyświetlam: 17 - 24 / 407

Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Śladami Leona Wyczółkowskiego - motyw rzeki" rozstrzygnięty : kliknij

30.12.2016

Bardzo miło jest nam poinformować, że Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Śladami Leona Wyczółkowskiego - motyw rzeki” został rozstrzygnięty. To już dziesiąty konkurs z naszym patronem! Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom.

Życzymy Państwu Wesołych Świąt! : kliknij

Życzymy Państwu Wesołych Świąt!

19.12.2016

Dobrych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, wiele ciepła i serdeczności w gronie rodzinnym, a w nadchodzącym Nowym Roku pełnej reazlizacji planów i marzeń życzy Michał F. Woźniak wraz z pracownikami Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego.

Inauguracja Klubu Fanów Szlaku TeH2O : kliknij

Inauguracja Klubu Fanów Szlaku TeH2O

15.12.2016
Wszystkich zainteresowanych miłośników industrialu oraz uczniów i nauczycieli ze szkół, w których realizowanych był projekt „Skarby Szlaku TeH2O” zapraszamy na spotkanie inaugurujące działanie Klubu Fanów Szlaku TeH2O. Wstępując do Klubu członkowie będą mieli łatwiejszy dostęp do obiektów szlakowych i będą na bieżąco otrzymywać informacje o życiu na Szlaku. Inauguracja Klubu już 20 grudnia!

Zmiany godzin otwarcia w Sylwester

13.12.2016

Informujemy, że dnia 31 grudnia (sobota) nasze Muzeum będzie otwarte tylko do godziny 14:00. Natomiast 1 stycznia 2017 r. (Nowy Rok) Muzeum będzie nieczynne dla zwiedzających. Za utrudnienia przepraszamy.

Leon Wyczółkowski o sobie – autoportrety : kliknij

Leon Wyczółkowski o sobie – autoportrety

09.12.2016

Leon Wyczółkowski jest jednym z najwybitniejszych malarzy i grafików sztuki polskiej przełomu XIX / XX wieku. Artysta był związany z Bydgoszczą. Od 1922 r. mieszkał w Gościeradzu na ziemi bydgoskiej w pięknie położonym dworku. Piękno otaczającej przyrody, park, sad oraz rozległe pola gościeradzkie stanowiły inspiracje do pracy twórczej. Zapraszamy na wystawę „Leon Wyczółkowski o sobie – autoportrety”, która będzie prezentowana w Spichrzach nad Brdą przy ul. Grodzkiej 7-11, w terminie 15 grudnia 2016 – 26 lutego 2017 roku.

Oldtimery - motocykle XX wieku - II edycja : kliknij

Oldtimery - motocykle XX wieku - II edycja

09.12.2016

Ciesząca się dużą popularnością wystawa "Oldtimery - motocykle XX wieku" powraca do Exploseum. W tym roku w sali wystaw czasowych zobaczymy customy i motory małolitrażowe. Barwne, rzadko spotykane maszyny znowu będą cieszyć nasze oczy. A wszystko to w niezwykłej, postindustrialnej scenerii dawnej linii produkcji materiałów wybuchowych DAG Fabrik Bromberg.

Pracownik MOB bohaterem : kliknij

Pracownik MOB bohaterem

08.12.2016

Nasza koleżanka z MOB wraz z motorniczym stanęła w obronie cudzoziemców, którzy zostali zaatakowani w tramwaju. Za swoją wzorową postawę została nagrodzona przez prezydenta miasta Bydgoszczy - Pana Rafała Bruskiego. Serdecznie gratulujemy! Jesteśmy dumni, że mamy takiego pracownika!

Zachęcamy do uzupełnienia ankiety : kliknij

Zachęcamy do uzupełnienia ankiety

06.12.2016

W imieniu zespołu badawczego MIK i UP zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu ankietowym, które ma na celu pozyskanie informacji na temat doświadczeń związanych z oglądaniem i wykorzystywaniem zasobów dostępnych w internecie (zdjęć, książek, zabytków).

Wyświetlam: 17 - 24 / 407