Wyświetlam: 17 - 24 / 521

Wernisaż wystawy "Wielość w jedności. Offset, serigrafia, techniki cyfrowe i działania intermedialne w grafice polskiej" : kliknij

18.09.2018

Zapraszamy na wernisaż retrospektywnej wystawy "Wielość w jedności. Offset, serigrafia, techniki cyfrowe i działania intermedialne w grafice polskiej", 22 września (sobota) o godz. 13.00 w Galerii Sztuki Nowoczesnej na Wyspie Młyńskiej. Wstęp na wernisaż wolny. Wystawa czynna do 9 grudnia 2018r.

"Straty wojenne Muzeum Miejskiego w Bydgoszczy - internetowa baza danych" już jest! : kliknij

13.09.2018

Od dziś, 13 września 2018 r.,  można zapoznać się z internetową bazą strat wojennych Muzeum Miejskiego w Bydgoszczy. Na stronie Muzeum, pod adresem  www.stratywojenne.muzeum.bydgoszcz.pl udostępniono ponad 1000 rekordów z informacjami o obiektach muzealnych, które uznane zostały za straty poniesione w wyniku II wojny światowej.

Święto Szlaku TeH2O - TehoFest 2018 w MOB

12.09.2018

W ramach Święta Szlaku TeH2O zapraszamy na TehoFest do Muzeum Okręgowego 15 września 2018 roku. W programie: fotobudka, gra miejska, kreatywne warsztaty graficzne, warsztaty zdobienia fartuszków kuchennych, podziemna trasa turystyczna w Exploseum, lasergun – rywalizacja dla każdego na strzelnicy laserowej i wiele innych atrakcji. Zachęcamy do zapoznania się z programem imprezy.

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego nagrodzone w konkursie

10.09.2018

7 września 2018 r. w Teatrze Horzycy w Toruniu wręczono nagrody  laureatom siódmej edycji konkursu „Dziedzictwo Wieków” oraz podsumowano dziesięć lat realizacji marszałkowskiego programu wspierania prac w kujawsko-pomorskich. Marszałek Piotr Całbecki  wręczył medale „Dziedzictwo Wieków” osobom  i instytucjom szczególnie zaangażowanym  w opiekę nad materialnym dziedzictwem regionu. Nagrodę dla Muzeum odebrał dyrektor instytucji - dr hab. Michał F. Woźniak.

Informacja dla zwiedzających

10.09.2018

Informujemy, iż w dn. 20.09 br. Muzeum będzie nieczynne dla zwiedzających. Przepraszamy za utrudnienia.

Gra miejska "Przemysłowa Bydgoszcz. Firtel Jerzego Sulimy-Kamińskiego" startuje 15 września. Zapisy trwają!

05.09.2018

Gra miejska "Przemysłowa Bydgoszcz. Firtel Jerzego Sulimy-Kamińskiego" rozpocznie się  15 września 2018 r. o godz. 13.00 w Punkcie Informacyjnym w Spichrzach nad Brdą (ul. Grodzka 7-11) w ramach Roku Bydgoskiego Dziedzictwa Przemysłowego w Bydgoszczy oraz Święta Szlaku Wody, Rzemiosła i Przemysłu Teh2O TehoFest 2018. Udział w grze jest bezpłatny. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Ważny komunikat oraz dodatkowe zwiedzanie!

29.08.2018

Informujemy, iż w ramach wydarzenia TehoFest 2018 w MOB, w  dniu 15 września br. wystawy czasowe zostaną wyłączone ze zwiedzania. Ekpozycje stałe oraz wydarzenia zewnętrzne będą dostępne dla zwiedzających w godzinach 12.00-19.00. W zamian za to zapraszamy 16 września  do udziału w specjalnym zwiedzaniu za 1 zł. wystawy "95 lat Muzeum w Bydgoszczy. Nabytki" w Spichrzach nad Brdą o godzinie 11.00 (lliczba miejsc ograniczona, zapisy pod numerem tel: 52 58 59 914) oraz ekspozycji "Rower po bydgosku" w Exploseum o godz. 12.30 (liczba miejsc ograniczona, zapisy pod numerem tel: 883 366 056).

Zakończenie wakacji już w najbliższą niedzielę! : kliknij

Zakończenie wakacji już w najbliższą niedzielę!

23.08.2018

Zapraszamy na zakończenie "Wakacji w Muzeum" 2 września 2018 roku, w godzinach 11.00-13.30 (ul. Mennica 6, Wyspa Młyńska). Na warsztatach wykonamy maski, kwiaty z bibuły oraz laurki dla jubilata z okazji 95-lecia. Barwnym korowodem udamy się na ul. Grodzką. W Spichrzach nad Brdą obejrzymy wystawę "95 lat muzeum w Bydgoszczy. Nabytki", a w amfiteatrze: warsztaty kuglarskie, pokaz dużych baniek, malowanie twarzy i stoisko Szlaku TeH2O.

Wyświetlam: 17 - 24 / 521