Wyświetlam: 17 - 24 / 497

Muzeum zamknięte w Święto Bożego Ciała

21.05.2018

Szanowni Państwo przypominamy, że w Święto Bożego Ciała (31 maja) Muzeum jest nieczynne. Jest to jedno z 7 dni świątecznych w roku kiedy nie jesteśmy dostępni, we wszytskie pozostałe święta i weekendy jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Informacja dla zwiedzających

16.05.2018

W trakcie Konferencji Europejskiej Nocy Muzeów, w dn. 16 maja 2018 roku, w godz. 12:00-14:00 część ekspozycji stałej w Galerii Sztuki Nowoczesnej, ul. Mennica 8, zostanie zamknięta dla zwiedzających. Przepraszamy za utrudnienia.

Nowy Partner Muzeum Okręgowego : kliknij

Nowy Partner Muzeum Okręgowego

16.05.2018

Port Lotniczy Bydgoszcz położony jest w centralnej części regionu kujawsko-pomorskiego, w obszarze aglomeracji bydgosko-toruńskiej, 3,5 km od centrum Bydgoszczy, 50 km od Torunia, przy drogach ekspresowych S5 i S10, w pobliżu autostrady A1. Obecnie lotnisko oferuje międzynarodowe połączenia rejsowe linią Ryanair do Londynu Luton, Londynu Stansted, Birmingham, Dublina, Dusseldorfu i Glasgow, loty do Lwowa i Kijowa-Żuliany linią PLL LOT oraz codzienne loty Lufthansą na trasie Bydgoszcz-Frankfurt-Bydgoszcz, które dają ponad 200 możliwości na kontynuowanie podróży.

Porozmawiajmy o sztuce : kliknij

Porozmawiajmy o sztuce

15.05.2018

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Porozmawiajmy o sztuce". Podczas najbliższego spotkania 24 maja o godzinie 17.00 w Galerii Sztuki Nowoczesnej (ul. Mennica 8, Wyspa Młyńska) zostaną zaprezentowane naczelne idee sztuki renesansowej Europy. W oparciu o bogaty materiał ikonograficzny zostanie ukazana ewolucja jaka dokonała się w malarstwie europejskim na przestrzeni XV i XVI wieku.

Ważny komunikat

15.05.2018

Uprzejmie informujemy, iż po Europejskiej Nocy Muzeów tj. 20 maja (niedziela) Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego będzie zamknęte (wszystkie budynki). Zapraszamy do udziału w wydarzeniu w sobotę od godziny  17.00 – 1.00, (godziny w poszczególnych obiektach mogą być inne), wstęp wolny. Szczegółowy program Europejskiej Nocy Muzeów zostanie podany już wkrótce.

Bogusław Wołoszański o Exploseum w programie "Tajna historia XX wieku" : kliknij

Bogusław Wołoszański o Exploseum w programie "Tajna historia XX wieku"

09.05.2018

Z przyjemnością informujemy, iż ukazał się nowy odcinek programu Bogusława Wołoszańskiego "Tajna historia XX wieku" poświęcony DAG Fabrik Bromberg znajdującej się na terenie Exploseum. Polecamy Państwa uwadze materiał filmowy. Do obejrzenia TUTAJ.

Maluchy w muzeum – środy sensoryczne dla najmłodszych : kliknij

Maluchy w muzeum – środy sensoryczne dla najmłodszych

07.05.2018

Zapraszamy maluchy w wieku od 0 do 3 lat do udziału w warsztatach sensorycznych. To wyjątkowy czas dla rodziców i kilkumiesięcznych maluszków. Najbliższe zajęcia odbędą się 9 maja, obowiązują zapisy.

Muzeum otwarte w majówkę

27.04.2018

Drodzy Zwiedzający informujemy iż 1 i 3 maja br. obowiązują weekendowe godziny zwiedzania. Zapraszamy serdecznie!

Wyświetlam: 17 - 24 / 497