Wyświetlam: 1 - 8 / 441

Wyłączone ze zwiedzania : kliknij

Wyłączone ze zwiedzania

15.11.2017

Uprzejmie informujemy, że z przyczyn technicznych w dniu 16 listopada br. ze zwiedzania będzie wyłączona piwnica budynku Europejskiego Centrum Pieniądza przy ul. Mennica 4. W związku z tym wejście na wystawy „Wyspa Młyńska – historia i teraźniejszość” oraz "Mennica bydgoska" będzie niemożliwe. Za utrudnienia przepraszamy.

Zakup specjalistycznego sprzętu do pracowni fotograficznej : kliknij

Zakup specjalistycznego sprzętu do pracowni fotograficznej

15.11.2017

Ze względu na wzrost zainteresowania wizerunkami cyfrowymi oraz dążąc do podnoszenia standardów dygitalizacyjnych, Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy realizowało zakup specjalistycznego sprzętu do pracowni fotograficznej, który zastąpi tradycyjne drewniane sztalugi służące do fotografowania obiektów.Zakup dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

CAMERIMAGE 2017 : kliknij

CAMERIMAGE 2017

10.11.2017

Z przyjemnością informujemy, że w ramach wzajemnej współpracy z organizatorami Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE, wszyscy akredytowani goście Festiwalu otrzymują 50% zniżkę na zakup biletów wstępu. Zniżka (udzielana za okazaniem identyfikatora festiwalowego) obowiązywać będzie podczas trwania festiwalu i obejmuje wszystkie obiekty i wystawy Muzeum Okręgowego. Dotyczy biletów normalnych oraz zbiorczych. Serdecznie zapraszamy.

"Tajemnica Rejewskiego" nowa gra turystyczna : kliknij

"Tajemnica Rejewskiego" nowa gra turystyczna

10.11.2017

Zachęcamy do zabwy z nową grą turystyczną. "Tajemnica Rejewskiego" to gra, która toczy się w Bydgoszczy. Uczestnicy zabawy poznają miejsca związane z życiem i upamiętnieniem postaci Mariana Rejewskiego "pogromcy Enigmy". Adresatem gry jest młodzież szkolna. Propozycja edukacyjna powstała przy współpracy Urzędu Miasta Bydgoszczy i VIII Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy. Projekt realizowany w ramach "Strategii Rozwoju Edukacji Miasta Bydgoszczy na lata 2013-2020".

Budynek wyłączony ze zwiedzania : kliknij

Budynek wyłączony ze zwiedzania

09.11.2017

Informujemy, że dziś (9.11.2017) z przyczyn technicznych Europejskie Centrum Pieniądza (budynek przy ul. Mennica 4) jest zamknięte dla zwiedzających do godz. 12.30. Za utrudnienia przepraszamy i zapraszamy do zwiedzania wystawy dziś w godz. 12.30 - 16.00.

Matejko, Wyspiański, Kossak, Chełmoński i inni "Mistrzowie" w Galerii Sztuki Nowoczesnej

06.11.2017

Od 11 listopada zapraszamy do zwiedzania ekspozycji przybliżającej wybrane prace malarskie i rzeźbiarskie z kolekcji bydgoskiego muzeum. Wystawa pt. "Mistrzowie" ukazuje najbardziej reprezentacyjne dzieła bydgoskiego muzeum, autorstwa twórców, których nazwiska na trwałe zapisały się w historii sztuki od końca XVIII do początku XX wieku. Oprowadzanie kuratorskie odbędzie się 23 listopada 2017 roku, godz. 17.00, wstęp wolny.

1 listopada Muzeum Okręgowe będzie nieczynne : kliknij

1 listopada Muzeum Okręgowe będzie nieczynne

31.10.2017
Informujemy, iż 1 listopada Muzeum Okręgowe będzie nieczynne.
Przypominamy także, iż zmieniamy godziny otwarcia rozpoczynając sezon zimowy.

Informacja dla zwiedzających

26.10.2017

Informujemy, iż w dniu 27.10.2017 r. wystawa czasowa "Obozy pracy DAG Bromberg" w Exploseum będzie wyłączona ze zwiedzania w godz. 8.00-13.30. Za utrudnienia przepraszamy.

Wyświetlam: 1 - 8 / 441