Wyświetlam: 1 - 8 / 485

POSZUKIWANI ARTYŚCI I SPADKOBIERCY : kliknij

POSZUKIWANI ARTYŚCI I SPADKOBIERCY

20.06.2018
Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy prosi o kontakt artystów oraz spadkobierców artystów z Działem Inwentaryzacji Zbiorów, w celu uregulowania kwestii związanych z zarządzaniem cyfrowymi wizerunkami dzieł, które znajdują się w kolekcji MOB i są wykorzystywane na potrzeby działalności statutowej Muzeum m.in do katalogów wystaw, publikacji naukowych i popularno-naukowych a także do celów edukacyjno-promocyjnych.

Niedziela w Muzeum z okazji Dnia Dziecka! : kliknij

Niedziela w Muzeum z okazji Dnia Dziecka!

29.05.2018

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka zapraszamy 3 czerwca na godz. 11.00 - 13.00 do Europejskiego Centrum Pieniądza (ul. Mennica 4, Wyspa Młyńska) do podróży w czasie, w ramach spotkania "Niedziela w Muzeum". Tym razem cofniemy się do dzieciństwa naszych pradziadków. Dowiemy się co można było kiedyś kupić, jakie były ceny produktów, co ma wspólnego komiks z banknotem. Podczas spotkania nie zabraknie również aktywności fizycznej. Dla każdego uczestnika niespodzianka.

Projekt "Straty wojenne Muzeum Miejskiego w Bydgoszczy - internetowa baza danych" : kliknij

27.05.2018

Miło nam poinformować, że Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy otrzymało dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z priorytetu Kultura Cyfrowa 2018 na zadanie pt. "Straty wojenne Muzeum Miejskiego w Bydgoszczy - internetowa baza danych".

Komunikat RODO

25.05.2018

Uprzejmie informujemy, że od dnia 25.05.2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony danych osobowych osób fizycznych („RODO”). Ma to na celu zwiększenie bezpieczeństwa Państwa danych osobowych.

W związku z powyższym przesyłamy Państwu informacje o zasadach przetwarzania przez nas Państwa danych osobowych, a także przysługujących Państwu prawach w związku z korzystaniem z naszych usług.

Muzeum zamknięte w Święto Bożego Ciała

21.05.2018

Szanowni Państwo przypominamy, że w Święto Bożego Ciała (31 maja) Muzeum jest nieczynne. Jest to jedno z 7 dni świątecznych w roku kiedy nie jesteśmy dostępni, we wszytskie pozostałe święta i weekendy jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Informacja dla zwiedzających

16.05.2018

W trakcie Konferencji Europejskiej Nocy Muzeów, w dn. 16 maja 2018 roku, w godz. 12:00-14:00 część ekspozycji stałej w Galerii Sztuki Nowoczesnej, ul. Mennica 8, zostanie zamknięta dla zwiedzających. Przepraszamy za utrudnienia.

Nowy Partner Muzeum Okręgowego : kliknij

Nowy Partner Muzeum Okręgowego

16.05.2018

Port Lotniczy Bydgoszcz położony jest w centralnej części regionu kujawsko-pomorskiego, w obszarze aglomeracji bydgosko-toruńskiej, 3,5 km od centrum Bydgoszczy, 50 km od Torunia, przy drogach ekspresowych S5 i S10, w pobliżu autostrady A1. Obecnie lotnisko oferuje międzynarodowe połączenia rejsowe linią Ryanair do Londynu Luton, Londynu Stansted, Birmingham, Dublina, Dusseldorfu i Glasgow, loty do Lwowa i Kijowa-Żuliany linią PLL LOT oraz codzienne loty Lufthansą na trasie Bydgoszcz-Frankfurt-Bydgoszcz, które dają ponad 200 możliwości na kontynuowanie podróży.

Porozmawiajmy o sztuce : kliknij

Porozmawiajmy o sztuce

15.05.2018

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Porozmawiajmy o sztuce". Podczas najbliższego spotkania 24 maja o godzinie 17.00 w Galerii Sztuki Nowoczesnej (ul. Mennica 8, Wyspa Młyńska) zostaną zaprezentowane naczelne idee sztuki renesansowej Europy. W oparciu o bogaty materiał ikonograficzny zostanie ukazana ewolucja jaka dokonała się w malarstwie europejskim na przestrzeni XV i XVI wieku.

Wyświetlam: 1 - 8 / 485